Najnowsze

Najnowsze

Cameron poda się do dymisji

- Nie sądzę, by było właściwe, abym był kapitanem, który pokieruje naszym krajem do następnego punktu docelowego - stwierdził w piątek premier Wielkiej Brytanii David Cameron, zapowiadając, że w ciągu najbliższych miesięcy poda się do dymisji. O swojej decyzji poinformował na konferencji prasowej, na której komentował wynik referendum ws. wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

Orły Nawałki w roli siatkarzy. "Brawo wy"

Trenowali nowymi piłkami, także siatkówkę i znów musieli pakować walizki. Teraz przenoszą się do Saint-Etienne. Kolejny dzień zgrupowania piłkarskiej reprezentacji Polski upłynął w dobrej atmosferze. Mecz ze Szwajcarią o wejście do ćwierćfinału Euro już w sobotę.

Robotnicy uszkodzili gazociąg. Ewakuacja

Podczas prac budowlanych w Jurkowie (woj. małopolskie) uszkodzono gazociąg. Strażacy ewakuowali około 50 osób. Trwa naprawianie uszkodzeń, droga krajowa nr 75 jest zablokowana.

W karambolu zginęły dwie osoby. Szukają świadków wypadku na A4

Prokuratorzy z Legnicy poszukują świadków tego, co stało się przed karambolem, do jakiego doszło 10 czerwca na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Na drodze zderzyło się 7 samochodów. - Mamy zeznania uczestników wypadku, jednak chcielibyśmy dowiedzieć się co stało się w jego wstępnej fazie - mówią śledczy.

Szef MSZ: braliśmy pod uwagę oba scenariusze

W najbliższych miesiącach należy spodziewać się spekulacji na giełdzie, które odczuje cała Europa, także my - komentował decyzję Brytyjczyków o wyjściu z UE szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski.

Był pijany, "zaatakował bez powodu". Wpadł chwilę później

Do idącego ulicą 46-latka podszedł nieznany mu mężczyzna i kilka razy uderzył go pięścią w głowę. Miał też mu grozić i ubliżać. Napastnik uciekł. Został jednak zatrzymany kilkanaście minut później przez policję. Jak się okazało, 20-latek był pijany.

Tusk: co nas nie zabije, to nas wzmocni

To historyczna chwila, ale nie czas na histeryczne reakcje. Jesteśmy przygotowani na negatywny scenariusz - powiedział w piątek Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej komentował w ten sposób wyniki czwartkowego referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej.

Grzegorz Chodaczek

Grzegorz Chodaczek - Kierownik Laboratorium Mikroskopii Konfokalnej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz uzyskał tytuł doktora nauk przyrodniczych przy Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu. W latach 2005-2011 odbywał staże naukowe w USA, m.in. w University of Texas MD Anderson Cancer Center w Houston, gdzie opracowywał nowe metody badań przyżyciowych z użyciem mikroskopii świetlnej w różnych modelach chorób nowotworowych. W latach 2011-2014 pracował w La Jolla Institute for Allergy & Immunology w Kalifornii kierując pracownią mikroskopową i wdrażając techniki obrazowania w badaniach wielu schorzeń o podłożu immunologicznym.

"Unia Europejska umiera"

Kolejnym efektem tego głosowania będzie nie to, co stanie się w Wielkiej Brytanii, ale to, co wydarzy się w reszcie Europy - powiedział w piątek Nigel Farage, lider eurosceptycznej partii UKIP i jedna z twarzy kampanii opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Jak mówił, 23 czerwca powinien stać się nowym świętem niepodległości w jego kraju.

Wielka Brytania wychodzi z UE. Wyniki

W czwartkowym referendum dotyczącym dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej zwyciężyli zwolennicy Brexitu. Za opuszczeniem UE opowiedziało się 51,9 proc. wyborców.

Młody mężczyzna utonął na oczach kolegów

W czwartek wieczorem 21-latek utonął w Jeziorze Licheńskim. Próbowali ratować go koledzy, jednak bez skutku. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej i grupa wodno-nurkowa z Konina.

"Cholera! Zły dzień dla Europy"

"Proszę powiedzcie mi, że śpię, a to wszystko jest sennym koszmarem" - napisał w piątek na Twitterze były premier Finlandii Alexander Stubb. Pierwsze informacje z Wielkiej Brytanii dotyczące wyników czwartkowego referendum w sprawie opuszczenia UE doczekały się już komentarzy polityków z całej Europy.

ONZ alarmuje: pięć milionów Syryjczyków pozbawionych pomocy

ONZ szacuje, że pięć milionów Syryjczyków potrzebujących pomocy humanitarnej żyje obecnie na terenach, do których jest trudny dostęp. To prawie o milion więcej niż w kwietniu, kiedy liczba Syryjczyków pozbawionych jakiejkolwiek pomocy wynosiła 4,1 mln.

13 wywiadów z gwiazdami piłki. "Książka z emocji" Bogdana Rymanowskiego

To książka nie tylko o sporcie, ale też polityce - tak książkę Bogdana Rymanowskiego "Gracze" podsumował były reprezentant polski w piłkę nożną Roman Kosecki. 13 piłkarzy udzieliło wywiadu dziennikarzowi TVN24. - Poprosiłem o rozmowę ludzi, którzy wywarli na mnie największe wrażenie, którzy byli idolami mojego dzieciństwa, mojej młodości - powiedział Bogdan Rymanowski.

Rekordowy czwartek na morzu. Włosi uratowali ok. 5 tys. imigrantów

Około 5 tysięcy migrantów płynących do Włoch uratowano w czwartek na Morzu Śródziemnym podczas 40 operacji, koordynowanych przez Straż Przybrzeżną - podały media. Na jednym z pontonów znaleziono zwłoki kobiety. Exodus uchodźców nasila się - zauważają media.

W operacji "Szwajcaria" pomoże komputer. Ale Nawałka "ma też nos"

Jak pokonać Szwajcarię? Polscy piłkarze odliczają godziny i na komputerze przeglądają profile swoich przeciwników. Bo naszym w zwycięstwie ma pomóc właśnie komputer. A w nim specjalny program z drobiazgową analizą gry szwajcarskiej kadry. Już raz w pojedynku ze Szwajcarią maszyna pomogła. Więc dlaczego nie i tym razem. Materiał magazynu "Polska i świat".

Zagubiony

Niby wszystko jasne, punkt po punkcie, a jednak praca marszałka nadal potrafi zaskoczyć.

Drzemka

Podobno specjaliści zalecają do 20 minut snu w ciągu dnia.

Specjalista

Żałujemy,że pan minister nie ćwiczył i nie pokazał jak robią to zawodowcy.

Ojciec na miarę czasów

Przewijają, karmią, kąpią, zabawiają - ojcowie na miarę czasów. Współczesny tata to już nie tylko ten, który zarabia pieniądze, a wychowanie dzieci zrzuca na żonę. Ma tacierzyński urlop i coraz częściej z niego korzysta. A na tym korzysta cała rodzina. W dniu ojca o ojcach.

Ratownicy na wagę złota

Poszukiwany, poszukiwana. Ratownicy na wagę złota. Brakuje ich na polskich jeziorach, brakuje nad polskim morzem. Wolą pracować w akwaparkach, bo tam etat jest na cały rok. W sezonie uciekają zagranicę. Nie dla widoków. Dla pieniędzy.

Łączy nas piłka

Nasi coraz bliżej pojedynku ze Szwajcarią, ale nasi też coraz bliżej kibiców. A to dzięki projektowi Łączy nas piłka. Na razie to serial w odcinkach. Ale ma być z tego pełnometrażowy film. Kamera towarzyszy im nieomal wszędzie, więc wiemy, co jedzą, jak śpiewają, jak żartują. I ciągle czekamy na więcej.

Czekając na Szwajcarów

Sposób na Szwajcarię. Polscy piłkarze odliczają godziny i w komputerze przeglądają profile swoich przeciwników. Bo naszym w zwycięstwie ma pomóc właśnie komputer. A w nim specjalny program z drobiazgową analizą gry szwajcarskiej kadry. Już raz w pojedynku ze Szwajcarią maszyna pomogła. Więc dlaczego nie i tym razem.

Brexit po polsku

Co czeka blisko milion Polaków, jeśli jutro obudzą się w kraju, który jako pierwszy w historii powie UE: koniec. Ten koniec będzie początkiem wielkich zmian i problemów, które mogą wywrócić do góry nogami życie wielu naszych rodaków na Wyspach. Czego boją się najbardziej?

Obama chciał poprawić status imigrantów, także Polaków. Już nie zdąży

Sąd Najwyższy, który badał legalność dekretów imigracyjnych prezydenta Baracka Obamy zablokował ich wdrożenie: w czwartek czterech sędziów uznało je za legalne i tylu samo było przeciwnego zdania. Do końca kadencji Obamy kwestia ta nie zostanie rozstrzygnięta. Decyzję sądu pochwalił Donald Trump.