Najnowsze

Najnowsze

Faks Waszczykowskiego

Może gdyby nie refleks obecnego ministra spraw zagranicznych w obsłudze faksu to Polska nie weszłaby w 1999 roku do NATO.

Konkret

Minister Obrony Narodowej w krótkich żołnierskich słowach o tym gdzie rozlokowane zostaną siły NATO.

Wspomnienie Marii

Podczas festiwalu Media i Sztuka w Darłowie nie mogło zabraknąć wspomnienia Marii Czubaszek ze strony ludzi którzy znali ją najlepiej.

"Nie może być mowy o członkostwach a la carte"

W sprawach bezpieczeństwa widzę możliwość szczególnego partnerstwa UE z Londynem po Brexicie - powiedziała podczas piątkowego wystąpienia w Warszawie szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

W Austrii o unijnym referendum. "Niebezpieczna zabawa z ogniem"

Były przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Bellen ostrzegł w piątek, że jego rywal w wyborach prezydenckich Norbert Hofer, kandydat Austriackiej Partii Wolności (FPOe), igra z ogniem wypowiedziami o możliwości referendum na temat członkostwa w UE.

Albright: to nie jest stulecie, w którym kraje napadają na siebie. Tragedią jest to, że Putin żyje w innym stuleciu

– To, co się dzieje w tym momencie w Rosji, określiłabym jako „kryzys tożsamości” – oceniła Madeleine Albright w rozmowie z Jackiem Stawiskim w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS. – To oznacza, że potrzebują wroga, aby mieć w ogóle jakiekolwiek strefy wpływów – dodała. Była amerykańska sekretarz stanu mówiła też, że żyjemy obecnie w czasach, kiedy państwa narodowe w dalszym ciągu są ważne, ale „nie jest to stulecie, w którym kraje napadają na siebie, w którym odbierają sobie terytoria”. – Uważam, że to, co ma miejsce i co jest tragedią, to że Putin żyje w innym stuleciu – zauważyła.

"Podprogowe wmawianie nam, że wszystko jest zasługą obecnego rządu, jest trochę śmieszne"

- Polska, biorąc pod uwagę duże zagrożenie krajów bałtyckich, duże zagrożenie Rumunii, otrzymała dzisiaj najwięcej - powiedział o piątkowej decyzji Sojuszu, aby wzmocnić wschodnią flankę, senator Adam Bielan. Zdaniem europosła Michała Boniego decyzja NATO jest spowodowana "sytuacją w świecie", nie zasługami obecnie rządzącej ekipy. Politycy dyskutowali w programie "Piaskiem po oczach".

"Szkoda i wstyd, że musieliśmy to usłyszeć"

To zły znak, że na spór wokół TK zwracają na uwagę prezydenci innych państw - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Halicki (PO), odnosząc się do słów Baracka Obamy. - Ten apel był skierowany do wszystkich partii w Sejmie - odpowiedział mu rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"Podprogowe wmawianie nam, że wszystko jest zasługą obecnego rządu, jest trochę śmieszne"

- Polska, biorąc pod uwagę duże zagrożenie krajów bałtyckich, duże zagrożenie Rumunii, otrzymała dzisiaj najwięcej - powiedział o piątkowej decyzji Sojuszu, aby wzmocnić wschodnią flankę, senator Adam Bielan. Zdaniem europosła PO Michała Boniego decyzja NATO jest spowodowana "sytuacją w świecie", nie zasługami obecnie rządzącej ekipy. Politycy dyskutowali w programie "Piaskiem po oczach".

"Szkoda i wstyd, że musieliśmy to usłyszeć"

To zły znak, że na spór wokół Trybunału Konstytucyjnego zwracają na uwagę prezydenci innych państw - mówił w "Faktach po Faktach" poseł PO Andrzej Halicki, odnosząc się do słów Baracka Obamy. - Ten apel był skierowany do wszystkich partii w Sejmie - odpowiedział mu rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Olszewski, Kaczyński i Duda, czyli "Polska w NATO". "Zaginęli" m.in. Geremek i Komorowski

14 plansz, a na nich historia "Polski w NATO". Są zdjęcia czołgów, okrętów, żołnierzy oraz trzech polityków: premiera Jana Olszewskiego oraz prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Nie ma fotografii żadnego z polityków, którzy doprowadzili do wprowadzenia Polski do NATO. Taką wystawę zaprezentowano na Stadionie Narodowym, gdzie w piątek zaczął się szczyt NATO. Sprawę tę komentowali w "Faktach po Faktach" rzecznik rządu Rafał Bochenek i poseł PO Andrzej Halicki.

Obama zaniepokojony sytuacją wokół TK

Dziś rozpoczął się szczyt NATO w Warszawie. Do stolicy przyjechało 60 delegacji, 21 prezydentów i ponad 2 tysiące delegatów. Wszyscy zebrali się na Stadionie Narodowym i rozmawiali m.in o bezpieczeństwie zachodniego świata. Wcześniej Barack Obama spotkał się z Andrzejem Dudą. Na konferencji po spotkaniu prezydent Stanów Zjednoczonych wyraził zaniepokojenie w kwestii polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Dodał także, że jako przyjaciel i sojusznik namawia do wspierania instytucji demokratycznych. Między innymi o tych słowach rozmawiali w programie Tak Jest goście Andrzeja Morozowskiego - prof. Tadeusz Iwiński i Paweł Kowal.

Prezydent Duda "nie był zaskoczony" słowami Baracka Obamy

Prezydent Duda bardzo spokojnie wyjaśnił prezydentowi Obamie, na czym polega spór polityczny wokół Trybunału Konstytucyjnego - powiedział dyrektor biura prasowego prezydenta Marek Magierowski. Zapewniał, że temat polskiego Trybunału nie był szeroko omawiany podczas rozmów obu prezydentów w cztery oczy.

Szef brytyjskiego MSZ: rozumiemy obawy Polaków

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philip Hammond powiedział, Jackowi Stawiskiemu z TVN24 BiS, że rząd brytyjski będzie dążył do tego, aby wszyscy Polacy, mieszkający i pracujący na Wyspach Brytyjskich, zachowali swoje prawa.

Blokują strony internetowe z apelami o bojkot wyborów

Rosyjska służba nadzoru w sferze łączności Roskomnadzor poinformowała o zablokowaniu stron internetowych zawierających wezwania do bojkotu wyborów do parlamentu. Na tych stronach prowadzono też koordynację działań w celu organizowania akcji protestu.

To była zasadzka na policjantów. Użyli robota, żeby zabić snajpera

W Dallas doszło do skoordynowanego ataku na policjantów, w czasie którego co najmniej jeden napastnik zabił pięciu oficerów, a dziewięć osób ranił - podały władze w piątek. Trzy podejrzane osoby zostały zatrzymane, a snajper został zabity. Wcześniej powiedział policjantom, że chciał zabijać białych oficerów.

Finlandia w NATO? Mieszkańcy podzieleni ws. referendum

48 procent Finów jest za przeprowadzeniem referendum w sprawie wstąpienia kraju do NATO, a 47 procent jest mu przeciwnych - wynika odpowiednio z sondaży opublikowanych w piątek przez publicznego nadawcę radiowo-telewizyjnego Yle i stację telewizyjną MTV .

Pierwsze wyroki skazujące za napaść seksualną w Kolonii

Pół roku po masowych napaściach seksualnych na kobiety podczas Sylwestra w Kolonii sąd skazał dwóch pierwszych sprawców na kary więzienia. Zawiadomienie o molestowaniu złożyło ponad 500 poszkodowanych, jednak poszukiwanie winnych napotyka trudności.