Najnowsze

Najnowsze

"Czarny Protest" w całej Polsce

Czarno zrobiło się w niedzielę na ulicach miast w całej Polsce. Setki osób manifestowały sprzeciw wobec projektu nowej ustawy antyaborcyjnej, zaostrzającej obowiązujące przepisy.

Londyn: Rosja winna przedłużania wojny w Syrii

Rosja jest odpowiedzialna za przedłużanie wojny w Syrii i być może za zbrodnie wojenne, jeśli to rosyjskie lotnictwo dokonało ostrzału konwoju z pomocą humanitarną - powiedział szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson w programie BBC wyemitowanym w niedzielę.

Anodina zaprasza podkomisję smoleńską do Moskwy

Szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), badającego wypadki lotnicze w Rosji, Tatiana Anodina, zaprosiła do Moskwy przedstawicieli polskiej podkomisji badającej katastrofę smoleńską - poinformował w niedzielę Kazimierz Nowaczyk, wiceszef podkomisji.

"Ogromna" niespodzianka od dziadka

Każdy dziadek na świecie uwielbia rozpieszczać swoje wnuki. Daniel Gonzalez zrobił swojej wnuczce dosłownie największą niespodziankę. Zdjęcia dziewczynki i jej ogromnej przytulanki podbijają sieć.

Trzy kule przed wejściem do sądu. Zginął pisarz

Jordański pisarz Nahed Hattar został w niedzielę zamordowany przed sądem w Ammanie. Zmierzał na rozprawę w sprawie opublikowania karykatury Mahometa. Napastnik, który strzelił trzykrotnie do Hattara, został zatrzymany - podała państwowa agencja Petra.

"Aktorzy nie wiedzieli, kto zabił". Magdalena Cielecka o serialu "Belfer"

To serial nakręcony jak film. To historia nauczyciela, który przyjeżdża do małego miasta, by przeprowadzić swoje prywatne śledztwo ws. morderstwa młodej dziewczyny - mówi Magdalena Cielecka o najnowszym serialu "Belfer", którego producentem wykonawczym jest TVN. Aktorka opowiada też dziennikarce TVN24 o swoich planach zawodowych.

Stracił wzrok, zyskał przyjaciela

Te dwa urocze psiaki nazywane „The Fluffy Duo” stały się ulubieńcami internautów. Na profilu na Instagramie poczynania czworonogów obserwuje ponad 21 tysięcy użytkowników. Historia ich przyjaźni zaczęła się jednak w niecodzienny sposób.

Śmierć podczas zatrzymania. Policja pokazała własne nagranie

Policja ujawniła w sobotę nagrania z akcji w Charlotte w Karolinie Północnej, w której zastrzelono czarnoskórego Keitha Lamonta Scotta. Upublicznienia zapisów z policyjnych kamer domagała się m.in. rodzina ofiary oraz protestujący mieszkańcy miasta.

Zabójca z centrum handlowego "zachowywał się jak zombie"

Aresztowany w sobotę podejrzany w sprawie strzelaniny w Burlington Arcan Cetin, obywatel USA pochodzący z Turcji, nie uciekał przed policją, nie odzywał się i "zachowywał się jak zombie" - powiedział szeryf hrabstwa Island porucznik Mike Hawley.

Figura i Auguścik na barokowych kolażach

Piękne i wyidealizowane - takie są kobiety na barokowych kolażach Krystyny Andryszkiewicz. Na fotokompozycjach artystki można podziwiać m.in. majestatyczną Kasię Figurę i eteryczną Grażynę Auguścik. Wystawa "Prześwity" od 12 października w Filharmonii Bałtyckiej.

Zmarł Max Mannheimer, więzień Auschwitz i Dachau

W wieku 96 lat w szpitalu w Monachium zmarł w piątek były więzień Auschwitz i Dachau Max Mannheimer, którego głos jako świadka zagłady Żydów w niemieckich obozach koncentracyjnych dobitnie przypominał w Niemczech, gdzie mieszkał, o latach Holokaustu.

Katastrofalna sytuacja w Aleppo. "Dzień sądu ostatecznego"

Obrońcy Aleppo, na północy Syrii, alarmują, że sytuacja w mieście jest katastrofalna - od piątku trwają nieustające bombardowania; w sobotę zginęło 50 osób. Przedstawiciele reżimu Baszara el-Asada w ONZ zapowiadają zbliżające się zwycięstwo.

Tysiące osób na demonstracji w Helsinkach

20 tysięcy osób protestowało w sobotę na ulicach Helsinek przeciwko rasizmowi w związku ze śmiercią 28-letniego mężczyzny, pobitego przed tygodniem podczas neonazistowskiego marszu w stolicy Finlandii.

Fiasko wyborów prezydenckich w Estonii

Kolegium Elektorskie w Estonii nie zdołało wyłonić w sobotę prezydenta kraju. Żadnemu z dwóch pozostałych w wyścigu kandydatów nie udało się uzyskać wymaganej większości głosów i zadanie wyboru następcy Toomasa Hendrika Ilvesa wraca teraz do parlamentu.

Clinton silniejsza o "New York Timesa"

"New York Times" poparł w sobotę Hillary Clinton w wyborach prezydenckich w USA. Podkreślił zalety kandydatki demokratów, ale dał do zrozumienia, że popiera ją też dlatego, aby nie dopuścić do zwycięstwa Donalda Trumpa i reprezentowanej przez niego ideologii.

Niezwykły gest Michelle Obamy. Przytuliła Busha

Pierwsza Dama USA Michelle Obama podczas otwarcia Muzeum Historii Afroamerykańskiej w Waszyngtonie przytuliła byłego prezydenta George W. Busha. Nowa placówka została udostępniona dla zwiedzających po 13 latach prac. Zdaniem prezydenta Obamy stanowi ona ważne miejsce, łączące historie Ameryki i Afryki.

Zwycięska "Ostatnia rodzina", skrzywdzony "Wołyń". Schody i "strzał w stopę"

Z aprobatą przyjęto Złote Lwy 41 FF w Gdyni dla "Ostatniej rodziny" i nagrody aktorskie dla Andrzeja Seweryna oraz Aleksandry Koniecznej grających Zdzisława i Zofię Beksińskich. Ale chyba żadnego werdyktu od lat nie oprotestowano tak zdecydowanie, jak pominięcia znakomitego i ważnego filmu Smarzowskiego "Wołyń" - wydawało się pewniaka do jednej z najważniejszych nagród. Po raz trzeci jeden z najwybitniejszych polskich filmowców wyjechał z festiwalu niedoceniony. Gala upłynęła pod hasłem mocnych deklaracji potrzeby artystycznej wolności.

Orban: UE powinna założyć wielkie miasto uchodźców

Kanclerz Austrii Christian Kern wezwał w sobotę do lepszej ochrony zewnętrznych granic Unii Europejskiej, aby powstrzymać nielegalną migrację. Kern był gospodarzem regionalnego spotkania w Wiedniu w tej sprawie z udziałem przedstawicieli 10 krajów UE. Premier Węgier Viktor Orban mówił o "totalnej ochronie" granic UE i zaproponował założenie "wielkiego miasta uchodźców" na libijskim wybrzeżu.

Złote Lwy dla "Ostatniej rodziny"

Film "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego otrzymał Złote Lwy 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Andrzej Seweryn i Aleksandra Konieczna za role małżonków Zdzisława i Zofii Beksińskich w tym samym filmie otrzymali nagrody dla najlepszych aktorów pierwszoplanowych.

"Powiedziałem mu: Panie prezydencie, politycy z partii będą się ciągle nawalać. Pan nie musi"

- Pójść i nawrzucać prezydentowi kraju? Przy moim szacunku do Polski? - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Celiński, tłumacząc, dlaczego nie wziął udziału w piątkowym spotkaniu z okazji 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników. Zbigniew Janas wyjaśniał natomiast, że w ostatnich gestach Andrzeja Dudy zauważył, że "być może on coś zrozumiał". Dlatego właśnie - jak mówił - poszedł na spotkanie i zamienił kilka słów z prezydentem.