Najnowsze

Najnowsze

Premier Holandii: zachowuj się normalnie lub wyjedź

Premier Holandii Mark Rutte w poniedziałek próbował odwieść wyborców od głosowania na antyimigracyjnego deputowanego Geerta Wildersa. Opublikował list otwarty, w którym napisał, że ci, którzy nie zgadzają się z holenderskimi wartościami, powinni opuścić kraj.

Zmiana pokoleniowa na czele Sinn Fein

Przywódczynią partii Sinn Fein w Zgromadzeniu Irlandii Północnej została Michelle O'Neill na miejsce Martina McGuinnessa, który wycofał się z polityki, co doprowadziło do upadku gabinetu.

Premier powiedziano, że to był sukces. CNN: Amerykanie potwierdzają fiasko

Anonimowy przedstawiciel struktur obronnych USA potwierdził CNN, że brytyjski test systemu odstraszania nuklearnego Trident w 2016 roku zakończył się fiaskiem. Wcześniej rzeczniczka brytyjskiej premier Theresy May oświadczyła, że szefową rządu po objęciu przez nią stanowiska w lipcu 2016 r. poinformowano, iż przeprowadzony przed jej nominacją test zakończył się sukcesem.

Orban o "pozwoleniu z najwyższego miejsca na świecie"

Europa powinna się pożegnać z "iluzją federalizmu" i stać się wielobiegunowa – oświadczył premier Węgier Viktor Orban. Za główny komunikat nowego prezydenta USA Donalda Trumpa uznał prawo narodów do stawiania samych siebie na pierwszym miejscu.

Minister obrony narodowej pomylił powstania. Wpadka Macierewicza w "Szkle Kontaktowym"

Podczas niedzielnych uroczystości z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego szef MON pomylił powstania narodowe. - To Józef Piłsudski, dla którego powstanie warszawskie było symbolem i źródłem odbudowy wojska polskiego. To Roman Dmowski, dla którego dziedzictwo powstania warszawskiego było symbolem konieczności odbudowy siły patriotyzmu narodu polskiego - powiedział do zebranych gości Antonii Macierewicz. - O ile wiem, marszałek Piłsudski i Roman Dmowski nie brali udziału w powstaniu warszawskim - zauważył jeden z prowadzących "Szkło". Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku.

"Lewica rezygnuje z możliwości dojścia do władzy"

Sukces Benoit Hamona w pierwszej turze prawyborów francuskiej lewicy komentatorzy nad Sekwaną nazywają "zwycięstwem utopii". Twierdzą, że wyborcy głosowali, "by zrobić sobie przyjemność", bez wiary, by ich faworyt mógł zostać prezydentem kraju.

Słodkości po staremu

Prawdziwa gratka dla łasuchów. Pewna firma cukiernicza ze Stanów Zjednoczonych oferuje swoim klientom naprawdę słodką podróż w czasie. Cukiernicy cały czas używają maszyn, które pochodzą z XIX wieku

Hawajski Marsjanin

Rozpoczęła się kolejna edycja eksperymentu Hi-Seas. Na Hawajach sześcioro uczestników będzie mieszkało w specjalnym habitacie. Ma to symulować sytuację jaka panuje na Marsie. Hawajską misję sponsoruje między innymi NASA.

Raport CIA z Helu. Radzieckie rakiety, tajemnicze zbiorniki i pancernik

- Początkowo rakieta wznosiła się dość powoli po trajektorii parabolicznej. Potem zaczęła jednak lecieć pionowo do góry i jej ryk przeszedł w gwizd, a ogon zrobił się fioletowy. Zaczęła przyśpieszać i po 2-3 minutach zniknęła z pola widzenia - to nie fragment opowieści science-fiction, ale odtajnionego raportu CIA na temat polskiego wybrzeża w 1959 roku. Zamieszczono w nim wiele fantastycznych doniesień, zwłaszcza na temat Półwyspu Helskiego, który był specjalnym obiektem zainteresowania Amerykanów.

Policja: pijani jeździli po mieście i strzelali do samochodów

Tarnowska policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o uszkodzenie samochodów i lamp ulicznych. Mężczyźni najprawdopodobniej strzelali z broni pneumatycznej. Jak informuje prokuratura, zachowanie podejrzanych najprawdopodobniej było "zemstą" za wcześniejsze zatrzymanie ich przez policję.

Kolejka karetek przed krakowskim szpitalem. Internauci komentują: czas leczy rany

"To już problem ogólnopolski" - tak internauci komentują zdjęcie sznura karetek przed szpitalem im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. W lokalnych mediach jeden z ratowników przyznał, że jego "rekord" oczekiwania na przyjęcie pacjenta na SOR to trzy godziny. Przedstawiciele pogotowia ratunkowego przekonują jednak, że takie sytuacje nie są częste.

Uchwała antysmogowa dla Małopolski przyjęta jednogłośnie

Sejmik Małopolski jednogłośnie przyjął chwałę antysmogową, która zakłada, że od 1 lipca w całym regionie będzie można montować w nowych domach wyłącznie piece na paliwa stałe, spełniające najwyższe normy emisyjne. Stare kotły muszą zostać wymienione do 2023 r. W uchwale nie ma zakazu używania węgla, ale zabronione będzie korzystanie z paliw niskiej jakości: mułów i flotów węglowych oraz drewna o wilgotności powyżej 20 procent.