Najnowsze

Najnowsze

Co wolno europosłom?

Biuro finansowe parlamentu europejskiego wzięło na celownik deputowanych z Polski, a dokładniej to, kogo zatrudniali w swoich biurach. Według "Newsweeka" sprawa dotyczy siedmiorga polityków - pięciorga z PiS, i po jednym z PSL i PO. Ci reprezentujący partię rządzącą nie komentują sprawy. Nam udało nam porozmawiać z pozostałymi - którzy potwierdzają ustalenia tygodnika.

Prezydent pisze do Antoniego Macierewicza. Jest odpowiedź MON

Prezydent Andrzej Duda oczekuje wyjaśnień od ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w sprawie braku obsady stanowisk attache obrony w kluczowych państwach oraz stopnia zaawansowania prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu - wynika z treści listu prezydenta do szefa MON, do którego dotarł reporter "Faktów" TVN Krzysztof Skórzyński. Wieczorem w poniedziałek resort wydał komunikat w tej sprawie.

"Bardzo się cieszę, że pan prezydent się obudził"

Mam nadzieję, że to jest tylko początek i prezydent od sprawy attache wojskowych przejdzie do poruszenia kwestii dymisji najważniejszych generałów - powiedział w "Kropce nad i" poseł PO i były wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Skomentował w ten sposób list skierowany przez prezydenta Andrzeja Dudę do szefa MON Antoniego Macierewicza.

"Dopuszcza się szarlatanów do dyskusji akademickiej"

- To jest pozorny argument, że mamy do czynienia z demokratyzacją. Czy wobec tego ludzi do filharmonii wybiera się według tego jak oni grają czy wybiera się ich przez głosowanie? Jak się wybiera lekarzy? Egzamin lekarski się składa przed kim? - mówiła w "Faktach po Faktach" profesor Ewa Łętowska o planowanych zmianach w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa.

"Bardzo się cieszę, że pan prezydent się obudził"

Mam nadzieję, że to jest tylko początek i prezydent od sprawy attache wojskowych przejdzie do poruszenia kwestii dymisji najważniejszych generałów - powiedział w "Kropce nad i" poseł PO i były wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Skomentował w ten sposób list skierowany przez prezydenta Andrzeja Dudę do szefa MON Antoniego Macierewicza.

"Dopuszcza się szarlatanów do dyskusji akademickiej"

- To jest pozorny argument, że mamy do czynienia z demokratyzacją. Czy wobec tego ludzi do filharmonii wybiera się według tego, jak oni grają, czy wybiera się ich przez głosowanie? Jak się wybiera lekarzy? Egzamin lekarski się składa przed kim? - mówiła w "Faktach po Faktach" profesor Ewa Łętowska o planowanych zmianach w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Czy książki będą droższe? Spór o pomysł jednolitej ceny

Jednolita cena książki to propozycja Polskiej Izby Książki. Zmiany zakładają, że książka przez rok od premiery będzie miała stałą ceną. Pomysłodawcy chcą w ten sposób pomóc małym księgarniom. I zapewniają, że mają wsparcie ministra kultury. Przeciwnicy tego projektu ostrzegają - zapłacimy więcej za książki, a małym księgarniom ta ustawa i tak nie pomoże. O cenach książek i stanie polskiego czytelnictwa dyskutowali też goście programu Tak Jest.

Samolot pasażerski rozbił się przy lądowaniu

Należący do niewielkich południowosudańskich linii lotniczych samolot pasażerski rozbił się w poniedziałek podczas lądowania na lotnisku w mieście Wau. Rany odniosło kilkanaście osób - podała AFP, powołując się na władze.

"Mamy odbudować wielką, silną Rzeczpospolitą"

Ten las świadczy o polskim dramacie, ale i o sile walki o własną niepodległość. Bo siła tego narodu jest niepokonana – mówił w poniedziałek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w Lesie Lućmierskim (Łódzkie) podczas uroczystości pogrzebowych ofiar niemieckich zbrodni w czasie II wojny światowej.

Szef FBI potwierdza: badamy ewentualną rosyjską ingerencję w wybory

Dyrektor FBI James Comey po raz pierwszy publicznie potwierdził w poniedziałek, że kierowana przez niego agencja bada możliwe próby ingerencji rosyjskiego rządu w amerykańskie wybory prezydenckie, w tym ewentualne związki pomiędzy sztabem wyborczym Donalda Trumpa i Moskwą.

Kukiza "nie interesują partyjne wojenki", PSL jest "zawsze chętne do rozmów"

Paweł Kukiz nie pojawi się we wtorek na spotkaniu opozycji w sprawie wniosku o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło - poinformował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Jak wyjaśnił, lider Kukiz'15 nie chce uczestniczyć w "partyjnych wojenkach". Z kolei lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz deklaruje: "zawsze jesteśmy chętni do rozmów". Ale klub Stronnictwa będzie omawiał wniosek Platformy dopiero w środę.

Przyjmowali łapówki. Policjantom sąd zmienił wyroki

Sąd Okręgowy we Wrocławiu rozpoznawał apelację w sprawie korupcji, w którą zamieszani byli policjanci z Bierutowa (Dolny Śląsk). Dwóch z mężczyzn zostało uznanych za winnych przyjmowania łapówek, a trzeci uznany za niewinnego w jednym z zarzucanych mu czynów - w drugim sąd zdecydował się na umorzenie sprawy. Wyrok jest prawomocny.

Bochenek: we wtorek stanowisko rządu w sprawie Brexitu

Rząd we wtorek podejmie stanowisko w związku z negocjacjami w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek. - Mamy nadzieję, że stanowisko będzie elementem stanowiska całej Rady Europejskiej na temat Brexitu - dodał.