Najnowsze

Najnowsze

Chińskie samoloty w pobliżu Tajwanu

Kilka samolotów bojowych Chin zaobserwowano w poniedziałek w trakcie przelotu nad leżącym między Tajwanem a Filipinami kanałem Bashi, co było częścią ich długodystansowej misji szkoleniowej na zachodnim Pacyfiku - poinformowało tajwańskie ministerstwo obrony.

Działaczka ruchu antyaborcyjnego we władzach państwowej spółki

Kaja Godek, pełnomocniczka komitetu Zatrzymaj Aborcję, zasiada w radzie nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych. W spółce, w której udziały posiada Skarb Państwa, taką funkcję pełni od 2015 roku. Godek, komentując tę sprawę, odpowiedziała, że przez swoje zaangażowanie w ruch pro-life "ryzykuje utratę pracy".

Zatrzymano drugiego więźnia, który zbiegł z aresztu

Drugi z więźniów, którzy uciekli z aresztu śledczego w Stawiszynie pod Grójcem (woj. mazowieckie), został schwytany w Warce. Obaj mężczyźni zbiegli w sobotę po zakończonym spacerze. Pierwszy wpadł w ręce policji w niedzielę. Po tej ucieczce wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki polecił przeprowadzenie kontroli.

Dramat na wyciągu na pierwszym miejscu. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Film ukazujący spektakularną awarię wyciągu narciarskiego w Gruzji wygrał w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 33 procent waszych głosów. Na drugim miejscu znalazł się "superpotworny" wilk z 16 procentami głosów. Niemal taki sam wynik osiągnął deszcz sztabek złota i platyny z samolotu, zajął jednak trzecie miejsce. Zebrał 15 procent głosów.

"Mamy sygnały od państw członkowskich, że nie chciałyby głosowania"

"Dziś walka idzie o to, by Polska mogła samodzielnie decydować o swoim losie. Suwerenność trzeba praktykować" - mówił w opublikowanym przez dziennik "Polska The Times" wywiadzie szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jak dodawał, pytany o szanse na kompromis w sprawie unijnej procedury przestrzegania praworządności wobec Polski, dostaje "sygnały od państw członkowskich, że nie chciałyby głosowania" w tej sprawie.

"Czasami mówimy o jedno zdanie za dużo"

- Nas, ministrów, będzie zawsze za dużo i my zawsze będziemy zarabiać za dużo. Dlatego że zawsze znajdą się Polacy, którzy zarabiają mniej od nas. My wiemy, co robimy, decydując się na wejście do rządu - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Jak dodała, premier Mateusz Morawiecki kwestie premii i uposażenia członków rządu rozwiązał trzy tygodnie temu.

"Życie albo ograniczenie wjazdu" do centrum miast

Otworzyliśmy taką furtkę, ale dając w pełni suwerenną decyzję samorządom - tak Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, skomentowała możliwość wprowadzenia stref czystego transportu w polskich miastach. Gość poniedziałkowej internetowej dogrywki "Jeden na jeden" dodała, że według ekspertów ograniczenie ruchu poprawi jakość powietrza.

Minister Emilewicz: krótsze życie albo ograniczenie wjazdu do centrów miast

Otworzyliśmy taką furtkę, ale dając w pełni suwerenną decyzję samorządom - tak Jadwiga Emilewicz (Porozumienie), minister przedsiębiorczości i technologii oceniła możliwość wprowadzenia stref czystego transportu w polskich miastach. W internetowej dogrywce "Jeden na jeden" dodała, że według ekspertów ograniczenie ruchu poprawi jakość powietrza.

"Czasami mówimy o jedno zdanie za dużo"

- Nas, ministrów, będzie zawsze za dużo i my zawsze będziemy zarabiać za dużo. Dlatego że zawsze znajdą się Polacy, którzy zarabiają mniej od nas. My wiemy, co robimy, decydując się na wejście do rządu - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Jak dodała, premier Mateusz Morawiecki kwestie premii i uposażenia członków rządu rozwiązał trzy tygodnie temu.

"Żaden kryzys na poziomie politycznym nie może nas zatrzymać"

Żeby oczyścić i wyprostować relacje polsko-ukraińskie, historycy muszą mieć pełną swobodę badań - podkreślił w wywiadzie zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup Światosław Szewczuk. W poniedziałek Instytut Pamięci Narodowej ma podpisać umowę z ukraińskimi archiwami w sprawie dostępu do historycznych dokumentów.

Białoruscy opozycjoniści wyszli na wolność

Opozycjoniści zatrzymani w ostatnich dniach w związku z planowanym udziałem w nieuzgodnionej z władzami demonstracji zostali wypuszczeni na wolność. Z aresztu wyszli między innymi Mikoła Statkiewicz i Uładzimir Niaklajeu.

Erdogan: Turcja rozpoczęła operacje w Iraku

- Powiedzieliśmy, że wejdziemy do Sindżaru. Teraz zaczęły się tam operacje - oświadczył w niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. W związku z obecnością Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) w tym regionie Ankara wielokrotnie groziła interwencją zbrojną.

30-lecie antykomunistycznej demonstracji bez prezydenta Słowacji

Prezydent Słowacji Andrej Kiska nie przyszedł w niedzielę na koncert w 30. rocznicę antykomunistycznej demonstracji w obronie praw człowieka. Jak tłumaczył rzecznik prezydenta, stało się to dlatego, bo zaproszona została Partia Ludowa-Nasza Słowacja (LSNS), którą część polityków uważa za faszystowską.

Atak rakietowy na Arabię Saudyjską. Są ofiary

Jedna osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne w rezultacie niedzielnego ataku rakietowego jemeńskich rebeliantów Huti na stolicę Arabii Saudyjskiej, Rijad - poinformowała w poniedziałek Saudyjska Agencja Prasowa (SPA), powołując się na obronę cywilną.

"Brutalna wojna z 11 milionami dzieci"

Strony konfliktu w Jemenie i ich zagraniczni sojusznicy muszą przestać blokować dostęp pomocy humanitarnej - oświadczył w niedzielę Geert Cappelaere, dyrektor Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF) do spraw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Były premier Katalonii ma stanąć przed sądem

Decyzję, czy były szef rządu Katalonii Carles Puigdemont - zatrzymany w niedzielę w Niemczech, a poszukiwany przez Hiszpanię - zostanie umieszczony w areszcie, tamtejszy sąd podejmie zapewne w poniedziałek. Powiedział o tym agencji dpa zastępca prokuratora generalnego Szlezwika-Holsztynu (gdzie doszło do zatrzymania) Ralph Doepper.

Msza za ofiary ataku w Trebes. "Zginął jako bohater"

W Trebes w niedzielę odprawiono mszę za ofiary piątkowego zamachu. W homilii biskup Carcassonne złożył hołd podpułkownikowi Arnaud Beltrame'owi, policjantowi, który zamienił się za zakładniczkę. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział państwową uroczystość na jego cześć.

"Jeśli ktoś potrafi wycofać się w polityce z popełnionego błędu, to należy to docenić"

Cały czas jest pytanie, dlaczego do tego doszło, bo do tego dojść nie powinno - komentował w "Faktach po Faktach" spór polskiego rządu z Komisją Europejską profesor Grzegorz Kołodko, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. - Jeśli jednak ktoś potrafi wycofać się w polityce z popełnionego błędu czy niewłaściwego stanowiska, to należy to docenić i należy politykom w takim kroku pomóc - dodał. Ponadto gościem programu był senator Marek Borowski.

Borowski: Szydło miała trzy wyjścia. Wybrała obronę przez atak

Z pieniędzmi dla władzy trzeba bardzo uważać - komentował w "Faktach po Faktach" sprawę premii dla członków rządu Beaty Szydło Marek Borowski. Jak ocenił, była premier miała do wyboru trzy opcje zmierzenia się z problem. - Wybrała obronę przez atak - stwierdził senator. Gościem pierwszej części programu był profesor Grzegorz Kołodko.

"Jeśli ktoś potrafi wycofać się w polityce z popełnionego błędu, to należy to docenić"

Cały czas jest pytanie, dlaczego do tego doszło, bo do tego dojść nie powinno - komentował w "Faktach po Faktach" spór polskiego rządu z Komisją Europejską profesor Grzegorz Kołodko, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. - Jeśli jednak ktoś potrafi wycofać się w polityce z popełnionego błędu czy niewłaściwego stanowiska, to należy to docenić i należy politykom w takim kroku pomóc - dodał.