Najnowsze

Najnowsze

Ostatni sondaż przed drugą turą: Zeman nie będzie prezydentem

Nowym prezydentem Czech może być były dyrektor Akademii Nauk Jirzi Drahosz - wynika z ostatniego sondażu przed druga turą wyborów. Chce na niego głosować 47 procent respondentów, a na obecnego szefa państwa Milosza Zemana, który ubiega się o reelekcję, 43 procent.

Puigdemont oficjalnym kandydatem na premiera Katalonii

Szef parlamentu Katalonii Roger Torrent ogłosił w poniedziałek, że oficjalnym kandydatem na premiera regionu został ścigany przez hiszpański wymiar sprawiedliwości Carles Puigdemont. Debata w parlamencie nad tą kandydaturą musi rozpocząć się do końca stycznia.

Akcje #MeToo i #TimesUp zdominowały galę SAG. Freeman o męskiej statuetce: To nie w porządku

To jest nie w porządku, ta statuetka jest całkowicie określona płciowo - zauważył Morgan Freeman, odbierając nagrodę amerykańskiej Gildii Aktorów Ekranowych (Screen Actors Guild), przedstawiającą mężczyznę. Został za to nagrodzony gromkimi brawami. 24. gala SAG Awards pełna była odniesień do akcji #MeToo i #TimesUp. Wśród innych nagrodzonych znaleźli się m.in. Gary Oldman i Nicole Kidman.

Norwegia upomina Australię na Twitterze. Kością niezgody niedźwiedzie polarne

Australijski rząd przestrzegł swoich obywateli udających się do Norwegii przed atakami niedźwiedzi polarnych. Na wiadomość na Twitterze niespodziewanie odpowiedzieli norwescy dyplomaci. Oficjalne konto Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaznaczyło, że w lądowej części kraju niedźwiedzie są zazwyczaj wypchane i dodało zdjęcie poglądowe - z gabinetu premiera.

Brytyjskie media: szef sztabu ma wezwać do dotrzymania kroku Rosji

Brytyjskie siły zbrojne ryzykują zostanie w tyle za Rosją, jeżeli nie zostaną doinwestowane - ma w poniedziałek ostrzec głównodowodzący brytyjskiej armii, generał Nick Carter - piszą media na Wyspach, powołując się na fragmenty wystąpienia, które szef brytyjskiego sztabu generalnego wygłosi w Londynie.

"Polscy neonaziści świętują urodziny Hitlera". Zachodnie media #PisząoPolsce

Śledztwo w sprawie działalności polskiej organizacji neonazistowskiej, która została opisana w materiale dziennikarzy "Superwizjera" TVN zwróciło uwagę mediów w kilku krajach. Depeszę agencji Associated Press w tej sprawie zamieściły w swoich serwisach "New York Times" oraz "Times of Israel". Własny tekst opisujący dziennikarskie śledztwo opublikował niemiecki nadawca Deutsche Welle.

Neofaszyzm w Polsce. Od "nie mamy z tym problemu jako naród" do "widzimy przyzwolenie na takie zachowanie"

Nie mamy problemu jako społeczeństwo i jako naród z tego typu radykalizmami. Ale one występują i władze państwowe będą reagowały w sposób stanowczy - powiedział Mariusz Kamiński, minister koordynator ds. służb specjalnych, odnosząc się do reportażu "Superwizjera", w którym pokazano polskich neofaszystów. - To jest niedopuszczalne. Szybko i stanowczo ten problem będzie zlikwidowany - stwierdził.

Gdynia pod "puchową pierzyną"

Zaśnieżony klif i plaża. Spokojna tafla wody. To nie jest jakieś urokliwe miasteczko w Skandynawii. Tak wygląda Gdynia zimą na zdjęciach Marka Sałatowskiego.

"Nie zamykać oczu na pewne wydarzenia i po prostu karać"

Organy ścigania bardzo często umarzają postępowania. Z uwagi na to, że właśnie nie sposób coś udowodnić. Zbyt trudno dopatrzyć się znamion czynu zabronionego - powiedziała w TVN24 mecenas Joanna Parafianowicz, komentując reportaż "Superwizjera". - Przyzwolenie, zgadzanie się na to, że ludzie mogą mieć różne poglądy, to jest bardzo zła droga - dodała.

Polska Kronika Faktowa 21.01.2018

Trudy współrządzenia czyli prezydent zwołuje Radę Gabinetową, sezon na protesty, Janusz Palikot znowu szokuje oraz historia pewnego Józka z bagien. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 21.01.2018

W każdym odcinku programu Tomasz Sianecki i Marek Przybylik cofają się w czasie i przypominają często już zapomniane wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem wspominają drugą połowę stycznia 2008 roku czyli między innymi burzliwą Radę Gabinetową w sprawie służby zdrowia, ale także perfekcyjną mijankę bez przywitania Zbigniewa Ziobro i Andrzeja Leppera.

Misja Morawieckiego: przekonać zagraniczne media

Siedem stron z wyjaśnieniami, dlaczego zmiany w polskim sądownictwie są konieczne - taki dokument premier Morawiecki wręczył zachodnim dziennikarzom na spotkaniu w Brukseli. Można w nim przeczytać o łapówkach, informatorach komunistycznego aparatu bezpieczeństwa i kolesiostwie.

Powrót Rohindżów się opóźnia

Władze Bangladeszu poinformowały w poniedziałek, że repatriacja mniejszości muzułmańskiej Rohingja do Birmy nie rozpocznie się jak planowano we wtorek, gdyż przygotowania do niej jeszcze trwają. Wciąż weryfikowana jest lista osób mających powrócić do kraju.

Nowi wiceministrowie w MON. Kownacki, Smyrgała, Grabski odwołani

Sebastian Chwałek i Marek Łapiński zostali w poniedziałek powołani przez premiera na stanowiska wiceministrów obrony narodowej. Mateusz Morawiecki odwołał dotychczasowych wiceszefów MON - Bartosza Kownackiego, Dominika Smyrgałę i Bartłomieja Grabskiego - poinformował resort obrony.

USA wciąż bez budżetu. Głosowanie Senatu odłożone

Amerykański rząd nie będzie działał również w poniedziałek - to efekt nieuchwalenia prowizorium budżetowego. Senat USA przesunął głosowanie na godzinę 12 w południe czasu miejscowego (godzinę 18 w Polsce) - poinformowała AP.

Jaki: materiał "Superwizjera" podstawą do postawienia zarzutów

Każde przejawy tego typu działania trzeba w sposób stanowczy, siłą państwa, zwalczać - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, komentując reportaż "Superwizjera" w TVN24 dotyczący Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. - Materiał jest nie tylko podstawą do delegalizacji organizacji, ale i podstawą do postawienia jej zarzutów w procesie karnym - dodał.

"List Kaczyńskiego do senatorów będzie dość ostry"

Z całą pewnością musimy wyciągnąć wnioski z głosowania w sprawie Stanisława Koguta - powiedział w poniedziałek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Dodał, że sam opowiedział się w piątek za wyrażeniem zgody na zatrzymanie i areszt senatora.

Czaputowicz w Brukseli: nie było mowy o ustępstwach

Podczas rozmowy z Fransem Timmermansem nie było mowy o ustępstwach ze strony Polski, dotyczących zmian w wymiarze sprawiedliwości - powiedział w poniedziałek Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych pytany był o niedzielną rozmowę z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.