Najnowsze

Najnowsze

Naloty, komandosi i nowe rozkazy. Rosja reaguje po zestrzeleniu Su-25

Rosyjskie lotnictwo otrzymało rozkaz latania na wyższym pułapie podczas operacji wojskowych w Syrii - informuje w poniedziałek gazeta "Izwiestija", powołując się na resort obrony Rosji. To reakcja na zestrzelenie w sobotę przez rebeliantów samolotu szturmowego Su-25. Jak podają media, na miejsce zestrzelenia samolotu ruszyli komandosi, którzy mają odzyskać ciało pilota.

"Walka o prawdę historyczną należy do polskiej racji stanu"

Polska historia stała się w ostatnich 25 latach wygodnym chłopcem do bicia - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do sporu między Polską a Izraelem dotyczącego nowelizacji ustawy o IPN. - Musimy dbać o swoją reputację i o prawdę historyczną. Ta prawda później oznacza też większą siłę na arenie międzynarodowej - wskazywał.

"Uda się". Rozmowy koalicyjne na ostatniej prostej

W Berlinie rozpoczęła się w poniedziałek przed południem ostatnia tura rozmów o koalicji rządowej między blokiem chadeckim CDU/CSU kanclerz Niemiec Angeli Merkel a socjaldemokratami z SPD. Wśród nieuzgodnionych jeszcze kwestii są służba zdrowia i rynek pracy.

"Nie chcę odpowiadać na pytania". Ruszył proces Salaha Abdeslama

Przed sądem w Brukseli rozpoczął się proces Salaha Abdeslama, jedynego żyjącego członka komórki tak zwanego Państwa Islamskiego (IS), która przeprowadziła zamachy terrorystyczne w Paryżu w 2015 roku. Jak informuje Reuters, w poniedziałek odmówił on odpowiedzi na pytania.

Wszyscy muszą się zatrzymać, bo ciężarówka wyprzedza

Wąska droga, jadą dwie ciężarówki. W pewnym momencie kierowca jednej próbuje wyprzedzać na podwójnej ciągłej, na zakręcie. Wszyscy inni muszą się zatrzymać, by mógł dokończyć manewr. - Kwalifikuje się do odebrania prawa jazdy moim zdaniem - mówi pan Marek, który nagrał całą sytuację.

"Mogło pójść o wiele gorzej"

Tym razem swoją pamięć postanowiła sprawdzić wieloletnia posłanka Platformy Obywatelskiej. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach lutego 2008 roku odpowiada dobrze przygotowana Monika Wielichowska.

Polska Kronika Faktowa 04.02.2018

Granice wytrzymałości kierowców oraz celników, operacja widelec w polskiej policji, minister Sikorski na dywaniku u prezydenta oraz sprawa Jakuba T. w Exeter. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 04.02.2018

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik po raz kolejny przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem cofają się do początku lutego 2008 roku, kiedy w Polsce panowała moda na protesty wśród lekarzy, pielęgniarek, celników, rolników, a nawet policjantów.

Polak wracał z Hiszpanii rozbitym busem

Policjanci z hiszpańskiej drogówki nie kryli zdumienia, kiedy zatrzymali do kontroli niecodziennie wyglądającego białego busa. Pojazd miał rozbity przód i wyglądał tak, jakby przed chwilą wziął udział w wypadku. Okazało się, że skasowanym busem jechał Polak. Jak oznajmił zaskoczonym funkcjonariuszom, wracał właśnie do Polski.

Upojny wieczór wyborczy na pierwszym miejscu. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

39 procent głosów zebrało wideo przedstawiające upojny wieczór wyborczy w Czechach i wygrało plebiscyt na najciekawszy materiał tygodnia. Na drugim miejscu znalazła się chińska panda bawiąca się na śniegu, na którą oddano 23 procent głosów. Trzecie miejsce zajął film przedstawiający celny rzut do kosza w ostatniej sekundzie meczu. Dostał 17 procent głosów.

Straż Graniczna staje przed sądem. Za odmowy uchodźcom wjazdu do Polski

Przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie toczyło się i toczy w sumie kilkadziesiąt postępowań dotyczących skarg uchodźców, którym Straż Graniczna odmówiła zgody na wjazd do Polski i przyznania ochrony międzynarodowej. Jak ustalił portal tvn24.pl, niemal połowę tych spraw, które WSA już rozstrzygnął, Straż Graniczna przegrała.

Przegląd prasy. Sondaż: ustawa o IPN dzieli Polaków

40 procent respondentów dobrze, a 32 procent źle ocenia ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Przy tym większość pytanych Polaków nie chce jej wprowadzenia w życie ze względu na krytykę zagranicy.

Hofman: weto ustawy o IPN jest niemożliwe

Prezydent nie ma wyboru i musi podpisać ustawę o IPN - stwierdził w RMF FM Adam Hofman, były rzecznik PiS. Jego zdaniem polski rząd powinien teraz "łagodzić skutki kryzysu", jaki nowelizacja przepisów o Instytucie Pamięci Narodowej wywołała w relacjach z Izraelem.

Ambasador Izraela: brak weta prezydenta sprawi, że będzie trudniej o dialog

- Jeśli prezydent Andrzej Duda podpisze nowelizację ustawy o IPN, to będzie trudniej znaleźć wspólny język. Spotkania grupy roboczej do spraw dialogu z Izraelem nie będą mieć sensu - oceniła w poniedziałek ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. Powiedziała też, że ma nadzieję, iż nie zostanie odwołana ze stanowiska. - Było takie poczucie kilka dni temu, teraz nie wiem - dodała.