Najnowsze

Najnowsze

Meksyk: Nasze relacje z USA stały się bliższe. Patrzymy w przyszłość

Mamy większą dynamikę w relacjach wzajemnych z USA za czasów prezydenta Donalda Trumpa - oświadczył w piątek szef meksykańskiej dyplomacji Luis Videgaray. Minister, wypowiadając się na konferencji po spotkaniu z szefem dyplomacji USA Rexem Tillersonem, nie odniósł się wprost do najbardziej kontrowersyjnych kwestii w relacjach dwustronnych.

AFP: Korea Północna eksportuje za miliony. Ma pomoc innych państw

W 2017 roku Korea Północna zarobiła niemal 200 milionów dolarów eksportując towary i surowce objęte embargiem ONZ - wynika z raportu przygotowanego przez ekspertów ONZ, do którego dotarła w piątek agencja AFP. Według agencji za dochody te odpowiada przede wszystkim eksportu węgla.

"Dzięki temu, że się badałam, jestem tutaj i żyję"

Badanie cytologiczne trwa dosłownie chwilę i może uratować życie. Pomimo tego, okazuje się, że kobiety wciąż robią je za rzadko i często za późno. W sobotę rusza dziewiąta edycja kampanii "Piękna, bo zdrowa", której główną misją jest przeciwdziałanie rakowi szyjki macicy. Materiał programu "Polska i Świat".

Rysy na myśliwcach. Szwajcaria uziemiła część F/A-18

Armia szwajcarska wstrzymała loty kilku spośród swych 30 myśliwców F/A-18 Hornet produkcji amerykańskiej, gdyż w trakcie kontroli technicznej 22 tych maszyn na trzech z nich wykryto rysy - poinformowało w piątek ministerstwo obrony Szwajcarii.

Minister obrony Wenezueli o słowach Tillersona: akt ingerencji

Rząd Wenezueli, reagując na wypowiedzi sekretarza stanu USA Rexa Tillersona poprzedzające jego podróż do Ameryki Łacińskiej, potępił jego rozważania dotyczące możliwości obalenia prezydenta Nicolasa Maduro przez jego własną armię. - Siły zbrojne zdecydowanie odrzucają tego rodzaju godne potępienia sugestie, które stanowią akt ingerencji - oświadczył wenezuelski minister obrony, Vladimir Padrino.

Rząd Puigdemonta "chciał wprowadzić Katalonię do NATO"

Z prowadzonego przez hiszpański wymiar sprawiedliwości śledztwa wynika, że były rząd Katalonii planował wprowadzenie tego regionu do NATO. Kandydatura miała zostać złożona po ogłoszeniu niepodległości nowej republiki przez rząd Carlesa Puigdemonta.

Szef MSZ: jedyne co nam zostaje, to tłumaczenie jak jest naprawdę

Trzeba zachować spokój i tłumaczyć nasze racje. Nie ma żadnych wątpliwości co do interpretacji ustawy - powiedział w piątek wieczorem minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, komentując nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Zaniepokojenie nowelizacją wyraził między innymi Departament Stanu USA.

McCain: ataki Trumpa na FBI wzmacniają Putina

Republikański senator John McCain skrytykował w piątek prezydenta Donalda Trumpa za ataki na FBI i resort sprawiedliwości w związku z dochodzeniem w sprawie ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. - Te działania jedynie wzmacniają prezydenta Rosji - ocenił.

"Wybuch był zamachem, a nie wypadkiem"

Czwartkowa eksplozja w jednym z urzędów podatkowych w Ankarze była zamachem bombowym, a nie wypadkiem spowodowanym wyciekiem gazu, jak początkowo przypuszczano - poinformowały w piątek tureckie władze.

"Młodych lekarzy już brakuje"

Jest to około 20 procent lekarzy, którzy są w wieku emerytalnym i nadal wykonują swój zawód - powiedział w programie "Polska i świat" Romuald Krajewski, wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Średnia wieku lekarza specjalisty w Polsce już na chwilę obecną przekracza 50 lat. To oznacza, że bez pilnych działań za około dekadę system służby zdrowia stanie się zupełnie niewydolny.

Czas na Super Bowl. Miliony dolarów za reklamę, miliard widzów na świecie

Choć to najważniejszy mecz ligi futbolu amerykańskiego, to już od dawna ważniejsze od wyniku staje się tło tego spotkania. Superbowl przed telewizorami w stanach zatrzyma ponad 100 milionów fanów, na całym świecie imprezę zobaczy miliard ludzi. Milionowe są także stawki za reklamy w czasie widowiska. a o artyście, który występuje w przerwie meczu, mówi się jeszcze długo po ostatniej piłce.

Smogowy problem

Spowija polskie miasta i miasteczka, gryzie w oczy, drapie w gardło, w końcu potrafi nawet zabić. Walka ze smogiem, mimo zapewnień polityków, jest niemrawa. Wielu z nas trudno przekonać, że palenisko to nie wysypisko, dlatego ratunku szukamy w sklepach. Nie zawsze skutecznie.

Konsekwencje ustawy o IPN. Ostrzeżenie czy próba wywarcia wpływu?

Jesteśmy zaniepokojeni konsekwencjami - mówi amerykański Departament Stanu i ostrzega, że jeśli ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej wejdzie w życie, mogłaby wpłynąć na strategiczne interesy Polski. Czy to poważne ostrzeżenie, czy kolejna próba wywarcia wpływu na polskie władze? Przegłosowanie ustawy problemu nie rozwiązało. Przeciwnie, jest on coraz większy.

Pięć minut sławy bohaterów drugiego planu

Była w jak najbardziej odpowiednim miejscu, tyle że czas wybrała nie najlepiej. Znalazła się na celebryckim zdjęciu i w centrum uwagi rozplotkowanych serwisów. Bohaterka drugiego planu cieszy się ze swoich pięć minut sławy, a sławy... narzekają na mniej lub bardziej nieproszonych gości.

"Pracują, bo wciąż mogą". Lekarze w wieku emerytalnym

Gdyby skorzystali ze swojego prawa do odpoczynku, system opieki zdrowotnej ległby w gruzach. Aż 20 procent lekarzy jest w wieku emerytalnym. Pracują bo chcą, pracują, bo wciąż mogą. Pytanie jak długo będziemy mogli na nich liczyć. Nie dość, że sprawa jest więcej niż poważna, to jeszcze są specjalizacje, gdzie brak najstarszych lekarzy skończy się odsyłaniem pacjentów z kwitkiem.