Najnowsze

Najnowsze

Presja "większa niż kiedykolwiek". Seul i Tokio zadowolone z sankcji

Korea Południowa i Japonia z zadowoleniem przyjęły decyzję Rady Bezpieczeństwa ONZ o nałożeniu dodatkowych sankcji na Koreę Północną w związku z jej ostatnią próbą nuklearną. - Ważne jest, aby zmieniać północnokoreańską politykę poprzez wywieranie większej niż kiedykolwiek wcześniej presji - oświadczył japoński premier Shinzo Abe.

"Najgorsza decyzja polityczna w historii". Były doradca krytykuje Trumpa

Steve Bannon, były doradca strategiczny Białego Domu, nie zawiódł amerykańskich komentatorów, którzy po jego zwolnieniu z tej funkcji zapowiadali, że jeszcze nie raz da o sobie znać. W wywiadzie telewizyjnym Bannon zapowiedział, że będzie zwalczał wszystkich tych, "którzy popychają prezydenta w złym kierunku".

"Wszyscy powinniśmy się wyciszyć". Karczewski o spięciach na linii PiS-prezydent

- Nie było, nie ma i nie będzie wojny z panem prezydentem - zapewniał w "Jeden na jeden" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Wolałbym, żebyśmy byli bardziej powściągliwi w swoich ocenach, również w stosunku do partnerów politycznych - dodał, pytany o napięcia na linii PiS-prezydent. Karczewski stwierdził, że jego poniedziałkowe spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą było "dobrą rozmową". - Rozmawialiśmy szczególnie o referendum, o pomyśle pana prezydenta - dodał.

Leciał awionetką po śniadanie, rozbił się na drzewie

79-letni Niemiec rozbił się na drzewie w pobliżu polowego lotniska w Plainville, w amerykańskim stanie Connecticut. Nie autem, lecz awionetką. Manfred Horst, który po tej kraksie został przewieziony do szpitala, tłumaczył, że akurat leciał po śniadanie. - Jestem szczęściarzem, ponieważ wyszedłem z tego bez żadnych poważnych obrażeń. Gdy wróciłem do domu, dałem żonie ogromnego całusa - stwierdził.

Wnioski do śledczych. Opozycja chce zbadania rządowej kampanii

Opozycja domaga się, aby rządową kampanią, która uderza w sędziów zajęła się prokuratura i CBA. Billboardy stanęły za pieniądze, które miały być przeznaczone na promocję Polski za granicą. Sprawa wzbudza kontrowersje, także przez to, że zlecenie na kampanie dostała nowo powstała firma założona przez ludzi pracujących wcześniej w otoczeniu premier Szydło.

Trybunał w obronie prezes Trybunału

Zwykły sąd nie może decydować o tym, czy prezes Trybunału Konstytucyjnego został powołany na stanowisko zgodnie z prawem - takie orzeczenie wydał zmieniony przez PiS nowy Trybunał Konstytucyjny. We wtorek Sąd Najwyższy ma zbadać, czy Julia Przyłębska jest prawidłowo wybranym prezesem TK i czy w ogóle sąd może się w tej kwestii wypowiadać.

Biuro Analiz Sejmowych: Polsce należą się reparacje

Biura Analiz Sejmowych twierdzi, że Niemcy powinny wypłacić Polsce odszkodowania za II wojnę światową. Problem w tym, że ani wspomniana analiza, ani wyrażający podobne opinie rząd PiS nie mówią, jak Polska ma oficjalnie i skutecznie starać o odszkodowania. Opozycja uważa, że to niebezpieczna polityka, której jedynym celem jest wywołanie antyniemieckich i antyunijnych nastrojów.

Saakaszwili przedarł się przez granicę na Ukrainę

Ukraińska policja wszczęła postępowanie wobec Micheila Saakaszwilego. Były prezydent Gruzji i były gubernator Odessy na Ukrainie po kilku próbach przedarł się przez zamkniętą granicę polsko-ukraińską. Saakaszwili wrócił na Ukrainę, choć w lipcu prezydent Poroszenko pozbawił go obywatelstwa.

Nękał, zniszczył życie dwóch kobiet, uniknął odpowiedzialności

Paraliżują i niszczą życie zarówno ofiar, jak i ich rodzin. Historie dwóch kobiet nękanych przez jednego człowieka. Historie, po których 6 lat temu do polskiego Kodeksu karnego wpisano stalking jako przestępstwo. Sprawca został skazany, ale nie poniósł odpowiedzialności i prawdopodobnie jest na wolności. O szczegółach donosi Artur Zakrzewski.

Katalonia chce się odłączyć

Narodowe święto Katalonii i coroczne, ale coraz głośniejsze okrzyki: chcemy wolności i swojego kraju. Władze Hiszpanii równie zdecydowanie odpowiadają, że nie ma takiej możliwości, a planowane na październik referendum uważają za bezprawne.

Komisja Europejska wystąpiła o nałożenie kar na Polskę

Komisja Europejska występuje o kary dla Polski za niewstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej. Minister Szyszko zostaje przy swoim stanowisku i twierdzi, że zastosował się do zaleceń Komisji. Problem w tym, że unijni urzędnicy mówią o dowodach i pokazują zdjęcia satelitarne.

"Należy podciąć struny głosowe". Psy skazane za głośne szczekanie

Amerykański sąd apelacyjny zdecydował. Ponad 230 tysięcy dolarów odszkodowania i podcięcie strun głosowych za zbyt głośne szczekanie psów, które przeszkadzają sąsiadom. Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt i weterynarze alarmują. - To okaleczanie zwierząt. Zabieg z medycznego punktu widzenia nie ma żadnego uzasadnienia - powiedziała Beata Degórska, chirurg weterynaryjny. Materiał programu "Polska i świat".

"Boję się, że może mnie zabić". Stalkerzy i bezsilność ich ofiar

Historia, która może przydarzyć się każdemu i rzeczywiście w Polsce przydarza się coraz częściej. Od sześciu lat, czyli od kiedy stalking został wpisany do Kodeksu karnego, rośnie, i to lawinowo, liczba skazanych za takie uporczywe nękanie. W ubiegłym roku było to prawie 1200 osób. Problem jednak w tym, że rzadko trafiają one do więzienia, co pozwala niektórym nękać dalej. Stalkerami nie są tylko mężczyźni i nie zawsze są to osoby obce. Jak poznać, że mamy do czynienia ze stalkingiem? O tym Jacek Smaruj na przykładzie autentycznych filmów i SMS-ów z takich spraw.

Nowe sankcje nałożone na Koreę Północną

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła jednomyślnie w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego rezolucję o nałożeniu dodatkowych sankcji na Koreę Północną. Nowe restrykcje ograniczają między innymi dostawy ropy naftowej do tego kraju.

"Nie ma zagrożeń, że ktoś nie rozumie celów". Zlecenie dla ludzi Szydło

Opozycja domaga się, aby zbadaniem rządowej kampanii promującej zmiany w sądownictwie zajęła się prokuratura i CBA. Billboardy stanęły za pieniądze, które miały być przeznaczone na promocję Polski za granicą. Sprawa wzbudza kontrowersje, także przez to, że zlecenie na kampanię dostaje firma założona przez ludzi pracujących wcześniej w otoczeniu premier Szydło. - Nie mamy zagrożeń pod względem tego, że ktoś nie będzie rozumiał naszych celów - wyjaśniał prezes fundacji Cezary Jurkiewicz. Materiał programu "Polska i świat".

Trump upamiętnił "dzień, który zmienił świat i nas wszystkich"

Prezydent USA Donald Trump złożył w poniedziałek hołd 2977 ofiarom ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Występując przed Pentagonem powiedział, że ataki te "otworzyły nasze oczy na czeluści zła, z jakimi mamy do czynienia". 16 lat temu te ataki "zmieniły świat i zmieniły każdego z nas".

Były prezes stadniny w Janowie przegrał proces

Były prezes stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim Marek Trela został zwolniony ze stanowiska zgodnie z prawem – orzekł w poniedziałek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej (Lubelskie) i oddalił powództwo Treli o odszkodowanie.

Nowy Jork uczcił ofiary zamachów na World Trade Center

Dźwięki dzwonu obwieściły 16. rocznicę ataków terrorystycznych na World Trade Center w Nowym Jorku, gdy w bliźniaczy kompleks uderzył pierwszy z dwóch samolotów. 3,5-godzinna uroczystość zgromadziła tysiące ludzi. Tradycją stało się odczytywanie w Strefie Zero nazwisk zabitych w atakach kobiet, mężczyzn i dzieci.

"Nie będzie ani forsy, ani sympatii polsko-niemieckiej"

Sądzę, że obecny rząd nie wystąpi w ogóle o reparacje od Niemiec albo wystąpi o nie w taki sposób, że z góry będzie wiedział, iż tego nie załatwi - mówił w "Kropce nad i" Bronisław Komorowski. - Powiedziałbym tak: jeśli potrafią załatwić i nie popsuć polskich relacji z Niemcami, niech występują. Ale oni nie występują, tylko jątrzą tutaj w Polsce - dodał były prezydent.