Co najmniej 12 osób zginęło w zamachu bombowym, do którego doszło w mieście Bauchi w Nigerii - informuje agencja Reutera.

Kilkudziesięciu młodych mężczyzn zaatakowało w niedzielę nad ranem sztab wyborczy kandydata na prezydenta Egiptu Ahmeda Szafika w rejonie miasta Fajum, położonego na południe od Kairu - poinformował dziennik Al-Ahram. Demonstrujący uważają Szafika za symbol obalonego reżimu.

Niektórzy mafiosi z kamorry wiedzieli o planach zamachów z 11 września 2001 r. w USA i ataku w Madrycie w 2004 r. Te sensacyjne wiadomości podał w niedzielę włoski dziennik "Il Mattino" powołując się na zeznania gangstera współpracującego z wymiarem sprawiedliwości. Rewelacje gazety zostały przyjęte we Włoszech jednak z dużą ostrożnością.

Co najmniej 10 osób zginęło w katastrofie samolotu transportowego na międzynarodowym lotnisku w stolicy Ghany - Akrze. Okoliczności tragedii nie są jasne.

Muzeum upamiętniające ofiary zamachów z 11 września 2001 r. w Nowym Jorku, które miało być otwarte za trzy miesiące w Strefie Zero, nie zostanie oddane w terminie. Na przeszkodzie stanął spór o finansowanie projektu.

Iran kończy budowę nowego kosmodromu, który pozwoli mu wkrótce na wysyłanie na orbitę wokółziemską dalszych satelitów krajowej produkcji - oświadczył minister obrony, generał Ahmad Wahidi. - Około 80 proc. budowy nowego ośrodka kosmicznego zostało zrealizowane - dodał Wahidi i zapewnił, że "w bliskiej przyszłości" będą stamtąd startować "na orbitę satelity z Iranu, krajów regionu i świata islamu".

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak doznał "kryzysu zdrowotnego" i trafił na oddział intensywnej terapii szpitala Tora w Kairze. W sobotę przed południem skazano go na dożywocie za współudział w zabójstwie demonstrantów. Na dożywocie skazano też b. szefa MSW Habiba el-Adlego.

Benedykt XVI spotkał się na mediolańskim stadionie San Siro z 80 tysiącami wiernych, między innymi z nastolatkami przygotowującymi się do bierzmowania. Od kapitana klubu Inter Mediolan Javiera Zanettiego papież dostał koszulkę klubową z numerem 16.

Na 89 piętrze One World Trade Center doszło w sobotę rano czasu amerykańskiego do pożaru - donosi na swoich stronach "New York Post".

Sławny Big Ben zostanie przemianowany na Elisabeth Tower. Ponad połowa członków Izby Gmin, w tym przywódcy trzech największych, podpisali się pod wnioskiem o nadanie słynnej wieży zegarowej imienia królowej Elżbiety II, obchodzącej 60-lecie swego panowania. W sobotę rozpoczęły się oficjalne uroczystości, związane z jej diamentowym jubileuszem.

Spektakularna akcja komandosów w Afganistanie. Podczas operacji sił ISAF uwolniono pięciu pracowników organizacji humanitarnej Medair, uprowadzonych 22 maja. Wśród odbitych są dwie zagraniczne lekarki

Wielka Brytania rozpoczyna wielkie obchody panowania monarchy, których nie widziano od prawie 400 lat. Uroczystości rozpoczęły się na torze wyścigów konnych Epsom Derby, na który królowa zajechała w towarzystwie owacji zgromadzonych tłumów, które odśpiewały "God Save The Queen".

Niemcy wciąż nie raczą traktować Polski jako naprawdę równoprawnego partnera - ocenił w sobotę niemiecki dziennik "Die Welt". Redaktor naczelny gazety Thomas Schmid pochwalił jednak w artykule premiera Donalda Tuska za jego przemówienie, wygłoszone w czwartek w Berlinie.

Większość amerykańskiej floty w najbliższych latach odpłynie z Atlantyku. Zgodnie z nową strategią obronną USA kierunek europejski stał się drugorzędny i jak zapowiedział Leon Panetta, US Navy skoncentruje swoje główne siły na Pacyfiku. Sekretarz Obrony zapewnił jednocześnie, że ten ruch wcale nie ma na celu "osaczać" Chin.