Stan zdrowia Hosniego Mubaraka gwałtownie pogorszył się po skazaniu na dożywocie - donosi egipska państwowa agencja prasowa MENA. Lekarze więzienni zajmujący się byłym dyktatorem rekomendują przeniesienie go do dużego szpitala.

Ukraina znalazła się już w stanie izolacji międzynarodowej, a winę za to ponoszą władze w Kijowie - oświadczył były premier Polski i eksprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek w opublikowanym w środę wywiadzie dla gazety "Kommiersant-Ukraina".

Piłkarska reprezentacja Włoch odwiedziła hitlerowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Sportowcy oddali hołd wszystkim ofiarom obozu składając wieniec pod Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11. W Auschwitz była też reprezentacja Holandii.

Nadużywanie środków przeciwbólowych przez piłkarzy wystawia na szwank ich kariery i zdrowie - powiedział w wywiadzie dla BBC główny lekarz FIFA dr Jiri Dvorak. Podkreślił, że podczas MŚ w RPA w 2010 roku aż 39 proc. futbolistów zażywało anestetyki przed każdym spotkaniem.

Kolejne makabryczne przesyłki w Kanadzie. Dwie paczki - z ludzką stopą i dłonią - dotarły we wtorek (czasu miejscowego) do dwóch szkół w Vancouver, na zachodzie Kanady. Trwa ustalanie, czy nadawca makabrycznych przesyłek to Luka Rocco Magnotta - mężczyzna podejrzewany o poćwiartowanie zwłok swojej ofiary.

47-letni Henry "Curtis" Jackson jr., który w 1990 roku zamordował czworo dzieci swoich dwóch sióstr, został stracony w USA. Egzekucja miała miejsce w stanie Missisipi. Wykonano ją poprzez wstrzyknięcie trucizny.

Kamerdyner papieża Benedykta XVI, aresztowany w związku z kradzieżą tajnych dokumentów współpracuje z watykańskim wymiarem sprawiedliwości - zapewniają jego obrońcy po pierwszym przesłuchaniu, które odbyło się we wtorek.

Waszyngton wyraził we wtorek ubolewanie z powodu niedawnej wypowiedzi nowego prezydenta Serbii Tomislava Nikolicia, który twierdzi, że wymordowanie przez siły Serbów bośniackich 8 tysięcy bośniackich Muzułmanów w Srebrenicy w roku 1995 nie było ludobójstwem.

Po północy czasu polskiego napędzany energią słoneczną samolot Solar Impulse wylądował w marokańskim Rabacie. Tym samym po raz pierwszy w historii jednostka latająca "na słońce" pokonała trasę z jednego kontynentu na drugi.

Wpadka Baracka Obamy dotycząca "polskiego obozu śmierci" była wynikiem ignorancji - stwierdził we wtorek dyrektor Ligii Przeciw Zniesławieniom (ADL) Abraham Foxman. Zwrócił jednak uwagę, że także Polska powinna "edukować swoje społeczeństwo tak, aby wyrugować te antysemickie stereotypy".

Śmierć numeru 2 Al-Kaidy Abu Jahja al-Libiego w nalocie dronów to potężny cios dla Al-Kaidy - oświadczył we wtorek Biały Dom. Kilkadziesiąt minut wcześniej agencja Reutera podała, powołując się na anonimowego przedstawiciela władz USA, że śmierć terrorysty została potwierdzona.

Przed sądem w Trypolisie stanął były szef wywiadu Buzeid Dorda. Jest on pierwszym przedstawicielem reżimu Muammara Kaddafiego sądzonym przez nowe władze. Dawny szef służby wywiadowczej został ujęty we wrześniu zeszłego roku w Trypolisie.

Amerykański generał został zdjęty ze stanowiska po doniesieniach, że publicznie poinformował o zrzucaniu żołnierzy sił specjalnych USA i Korei Południowej na spadochronach do Korei Północnej w celach szpiegowskich - podała we wtorek agencja AP.