Co najmniej 20 osób zginęło, a ok. 80 odniosło obrażenia wskutek wybuchu samochodów-pułapek w trzech miastach położonych na południe od Bagdadu - podała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na irackie źródła szpitalne i policyjne.

Bułgarscy eksperci nie wykluczają, że wspólnik zamachowca, który w środę wysadził w Burgas autobus z izraelskimi turystami zabijając 6 osób, jest nadal w Bułgarii. Na istnienie wspólnika wskazuje opis podejrzanego przez świadków, różny od wyniku sekcji jego zwłok.

Ślubna suknia Kate Middleton, obecnie księżnej Cambridge Catherine, wystawiona na widok publiczny w Pałacu Buckingham, przyciągnęła tłumy dodatkowych turystów latem ub. r. i przysporzyła pałacowi dodatkowych obrotów, m.in. ze sprzedaży biletów i pamiątek.

- Ta bomba i te strzały miały zmienić Norwegię. Ludzie odpowiedzieli jednak jeszcze silniejszym przywiązaniem do naszych wartości. On przegrał, społeczeństwo wygrało - powiedział norweski premier Jens Stoltenberg. W Norwegii przez cały dzień odbywały się uroczystości upamiętniające zamachy, których dokładnie rok temu przeprowadził Anders Breivik.

Reforma rolna zapowiedziana przez młodego dyktatora Korei Północnej zaczyna nabierać kształtu. Wytypowane do przetestowania założeń państwowe gospodarstwa dostały nowe zalecenia. Po raz pierwszy od dwóch dekad to cywile zajmują się rolnictwem, a nie wojsko.

Warner Bros ogłosił, że dwie kolejne uroczyste premiery filmu "Mroczny rycerz powstaje" zostały odwołane. Z powodu tragicznych wydarzeń w Kolorado aktorzy i twórcy nie przyjadą do Japonii i Meksyku, gdzie w poniedziałek i kilka dni później miała się zakończyć trasa promocyjna nowego Batmana. Podobno wytwórnia zastanawia się także nad zmianą filmowej sceny, ukazującej strzelaninę.

Ciężki wojskowy transportowiec C-17 Globemaster III pomylił lotnisko i zamiast w swojej bazie wylądował na małym cywilnym pasie startowym. Samolot ledwo zatrzymał się przed jego końcem i wywołał wielkie poruszenie na lotnisku.

Syryjskie wojsko intensywnie stara się wyrzucić rebeliantów ze stolicy i drugiego najważniejszego miasta kraju, Aleppo. Świadkowie twierdzą, że dzielnice Damaszku są ostrzeliwane z powietrza przez śmigłowce. Z dala od miast rebelianci zdołali zająć już trzecie przejście graniczne z Turcją.

15 osób z jednej rodziny zginęło w sobotę wieczorem na Filipinach w wypadku drogowym, gdy samochód ciężarowy, którym podróżowali, wypadł z drogi - poinformowała w niedzielę filipińska policja.

W Europie operuje irańska komórka terrorystyczna, która może planować atak na izraelskich atletów podczas igrzysk olimpijskich w Londynie - takie ostrzeżenie miał przekazać izraelski wywiad swoim brytyjskim odpowiednikom. Iran ma chcieć powtórzyć wydarzenia z Monachium w 1972 roku.

Do dziś nie wie, dlaczego Brevik wysłuchał jego prośby i pozostawił go żywym. Adrian Pracoń, Polak mieszkający w Norwegii, przeżył masakrę na wyspie Utoya mimo, że jej sprawca Anders Brevik mierzył do niego z pistoletu. Rok po tamtych wydarzeniach, wspomina je w rozmowie z TVN24.

Myśliwiec sił powietrznych USA F-16 spadł w niedzielę rano do Pacyfiku - poinformowała japońska straż przybrzeżna. Samolot wystartował z bazy Misawa w prefekturze Aomori.

Magnat medialny Rupert Murdoch zrezygnował z kierowania kilkoma spółkami w Wielkiej Brytanii i USA, wchodzącymi w skład jego globalnego koncernu medialnego News Corp. - podała w sobotę na swojej stronie internetowej brytyjska gazeta "The Telegraph".

Rok po najkrwawszym ataku od drugiej wojny światowej Norwegia w niedzielę upamiętni 77 ofiar zamachu dokonanego przez prawicowego ekstremistę. Pierwsza rocznica masakry będzie okazją do potwierdzenia, że nie zachwiała ona demokratycznymi wartościami kraju.

Na kilka dni przed strzelaniną w kinie w Denver mężczyzna podający się za Jamesa Holmesa założył konto na popularnym społecznościowym serwisie erotycznym. Obecnie śledczy sprawdzają jego autentyczność - donosi amerykański serwis tmz.com.

Prezydent USA Barack Obama uda się w niedzielę do stanu Kolorado, aby odwiedzić rodziny ofiar masakry w kinie w mieście Aurora pod Denver - poinformował Biały Dom. Obama spotka się tam też z przedstawicielami lokalnych władz.

Sprawca masakry w kinie pod Denver, 24-letni James Holmes, w poniedziałek stanie przed sądem - poinformowała amerykańska policja. Obecnie przetrzymywany jest w izolatce w ochronie przed innymi więźniami. W wyniku ataku mężczyzny zginęło 12 osób, a ponad 50 zostało rannych, z czego 26 nadal jest w szpitalach.

Zaminowane mieszkanie Jamesa Holmesa, domniemanego sprawcy strzelaniny w mieście Aurora pod Denver, w której zginęło 12 osób, zostało całkowicie rozbrojone. Saperzy dokonywali tego za pomocą serii minieksplozji, które neutralizowały ładunki pozostawione przez mężczyznę.