Słabe wyniki gospodarek krajów Unii Europejskiej kolejno wywołują zmiany na szczytach władz i zmiatają dotychczasowych mocarzy. Jak wskazują sondaże, w ślady pokonanego przez socjalistę Nicolasa Sarkozy'ego, może pójść jego polityczna partnerka - Angela Merkel. Według badań opinii publicznej Niemcy woleliby na stanowisku kanclerza socjaldemokratyczną premier niemieckiego landu Nadrenia Północna-Westfalia Hannelore Kraft.

Poparcie Władimira Putina w odpowiednim czasie może przynieść niespodziewane skutki. Przekonał się o tym były pracownik fabryki czołgów w Niżnym Tagile, którego obecny prezydent poznał podczas swojej telewizyjnej debaty z narodem. Igor Chołmanskich zaproponował wtedy miedzy innymi, że wraz z kolegami pojedzie do Moskwy rozpędzać manifestacje opozycji, które grozą "stabilności". Kilka miesięcy później robotnik został wyniesiony na stanowisko "namiestnika" Putina na Uralu.

Prezydent Bronisław Komorowski oznajmił, że Polska ma "ograniczony entuzjazm" do propozycji USA, która przewiduje współfinansowanie przez Polskę - na poziomie 20 mln dol. rocznie - wojsk afgańskich po 2014 r.

- Iran gra na zwłokę i raczej nie spełni swych zobowiązań - uznał Benjamin Netanjahu, odnosząc się do irańskiego programu nuklearnego i rozmów z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA). Według premiera Izrael chciałby dyplomatycznego rozwiązania sporu z Iranem, nie dostrzega jednak żadnych starań w tym kierunku ze strony Teheranu.

Prezydent Bronisław Komorowski jedzie na szczyt NATO do Chicago z trzema zadaniami - zabieganie o utrzymanie i rozbudowę obrony terytoriów krajów członkowskich, zakończenie misji w Afganistanie w 2014 roku i zniesienie wiz dla Polaków jeżdżących do USA. Szczyt rozpoczyna się w niedzielę.

Nieoczekiwanym hitem pierwszego posiedzenia rządu Francji okazała się minister Cecile Duflot, która na uroczyste, inauguracyjne spotkanie w Pałacu Elizejskim - w przeciwieństwie do odświętnie ubranych kolegów - przybyła ubrana w zwykłe dżinsy. Wywołało to krytyczne komentarze.

Osiem lat więzienia za zdradę tajemnic państwowych i działalność szpiegowską na rzecz obcego wywiadu - taki wyrok usłyszał w Swierdłowsku rosyjski inżynier, który miał sprzedawać za granicę tajemnice najnowszej rosyjskiej morskiej rakiety balistycznej Buława. Sędziowie uznali jego działalność za zdradę stanu.

Witebski sąd obwodowy odrzucił w piątek apelację białoruskiego opozycjonisty Siarhieja Kawalenki, skazanego pod koniec lutego na 25 miesięcy kolonii karnej. W pobliżu budynku sądu zatrzymano jego żonę Alenę.

Trayvon Martin, nastolatek zastrzelony przez strażnika sąsiedzkiego na Florydzie, w chwili śmierci miał śladowe ilości THC we krwi - wynika z ujawnionych dokumentów sprawy, cytowanych przez agencję Reutera. Ujawniono też zrobione tuż po jego zatrzymaniu zdjęcia George Zimmermana, który twierdzi, że strzelił do czarnoskórego nastolatka w samoobronie, choć zabity chłopak nie miał przy sobie broni.

Rozpoczynający się w niedzielę w Chicago szczyt NATO ma być największym i jednym z najważniejszych w historii Sojuszu Północnoatlantyckiego. Rozstrzygnąć się mają dalsze losy wojny w Afganistanie, która staje się kluczowym testem skuteczności aliansu.

Michelle Obama planowała rozwieść się ze swoim mężem. Takie doniesienia znajdują się w nowej biografii Baracka Obamy pt. "The Amateur: Barack Obama in the White House". Książka trafiła do księgarń we wtorek.

Michelle Obama planowała rozwieść się ze swoim mężem i przyszłym prezydentem już w 2000 roku - takie informacje znajdują się w nowej biografii Baracka Obamy pt. "The Amateur: Barack Obama in the White House". Książka trafiła do księgarń we wtorek.

Konserwatywna partia Nowa Demokracja wyprzedza radykalnie lewicową SYRIZĘ - wynika z opublikowanych w czwartek sondaży. Gdyby nowe wybory w Grecji odbyły się teraz, ND otrzymałaby 26,1 proc., a SYRIZA 23,7 proc.

Pancernik USS Iowa na swoim pokładzie gościł m.in. prezydenta Franklina D. Roosevelta, który płynął tym okrętem na spotkanie ze Stalinem i Churchillem w Teheranie. Teraz The Big Stick na stałe zacumuje w porcie w Los Angeles, i będzie turystyczną atrakcją - tak jednogłośnie zdecydowały władze portu.

Opowiadająca się za oszczędnościami i dotrzymaniem zobowiązań Grecji wobec UE i MFW, konserwatywna partia Nowa Demokracja wyprzedza radykalnie lewicową i grożącą renegocjacją warunków porozumienia koalicją SYRIZA - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu. Gdyby nowe wybory odbyły się teraz, Nowa Demokracja otrzymałaby 26,1 proc. głosów, a SYRIZA 23,7 proc.

Korea Północna wznowiła prace nad eksperymentalnym reaktorem na lekką wodę (ELWR), który może zwiększyć jej możliwości wytwarzania materiałów niezbędnych do produkcji broni nuklearnej - poinformował w czwartek portal internetowy 38North. Według portalu, zdjęcia satelitarne wykonane 30 kwietnia wykazały, że prace, które Phenian wstrzymał w grudniu 2011 roku. obecnie wznowiono. Władze Korei Północnej twierdzą, że technologia atomowa potrzebna jest do produkcji energii elektrycznej.

Niełatwo wojskom koalicji było wejść do Afganistanu. Jednak jeszcze trudniej będzie im go opuścić. To będzie jak wystawienie się na łatwy cel. Niemieckie media mówią nawet o afgańskiej pułapce dla ponad czterech tysięcy żołnierzy Bundeswehry.

Córka prezydenta Kuby stanęła na czele marszu przeciw homofobii. Mariela Castro solidaryzując się z osobami homoseksualnymi, przeszła na czele kilkutysięcznego pochodu.