Niełatwo wojskom koalicji było wejść do Afganistanu. Jednak jeszcze trudniej będzie im go opuścić. To będzie jak wystawienie się na łatwy cel. Niemieckie media mówią nawet o afgańskiej pułapce dla ponad czterech tysięcy żołnierzy Bundeswehry.

Córka prezydenta Kuby stanęła na czele marszu przeciw homofobii. Mariela Castro solidaryzując się z osobami homoseksualnymi, przeszła na czele kilkutysięcznego pochodu.

- USA oczekują, że państwa uczestniczące w operacji w Afganistanie będą, po wycofaniu wojsk, łożyć łącznie miliard dolarów rocznie na utrzymanie narodowych sił bezpieczeństwa w tym kraju. Polski rząd weryfikuje możliwości w tym zakresie - oświadczył szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Po kilkudniowym okresie zniżki popularności prezydent USA Barack Obama w najnowszym sondażu telewizji Fox News znowu wyraźnie wysunął się przed swego republikańskiego rywala w tegorocznych wyborach Mitta Romneya.

Co najmniej pięć osób zostało rannych w trakcie awaryjnego lądowania samolotu linii Air Dolomiti w Monachium. Na pokładzie było 58 pasażerów oraz czterech członków załogi.

Na pierwszym posiedzeniu francuskiego rządu w kadencji prezydenta Francois Hollande'a zdecydowano o obniżeniu o 30 proc. uposażenia szefa państwa i ministrów - przekazali mediom członkowie rządu po wyjściu z posiedzenia.

Ukraińska milicja stanowi zagrożenie dla kibiców Euro 2012 - oświadczyła organizacja broniąca praw człowieka Amnesty International, wzywając władze w Kijowie do powołania niezależnego organu, który zajmowałby się badaniem przypadków przemocy w milicji.

"Dobry wieczór. Słyszeliście o mnie wiele historii. Teraz patrzycie na mnie. Jestem generał Ratko Mladic" - tak przedstawia się dowódca serbskich oddziałów, oskarżony o zbrodnie popełnione podczas wojny w Bośni i Hercegowinie, na nagraniu z 1995 roku, które przedstawili prokuratorzy w trakcie procesu w Hadze. Proces przed haskim trybunałem ONZ ds. zbrodni w dawnej Jugosławii został dziś jednak ze względów proceduralnych odroczony bezterminowo.

P.o. ministra sprawiedliwości Aleksandr Konowałow oświadczył w czwartek, że między Rosją i Stanami Zjednoczonymi nie ma umowy, która pozwoliłaby rosyjskiemu handlarzowi bronią Wiktorowi Butowi odbyć w kraju karę wymierzoną mu przez sąd w USA.

Władze regionu Sycylii, słynące z rekordowego przerostu biurokracji i armii urzędników, zatrudniły 30 "chodziarzy", których zadaniem jest przenoszenie dokumentów z pokoju do pokoju - podały media, piętnując nowy przykład szastania publicznymi pieniędzmi.

Premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew skrytykował w czwartek politykę Zachodu na arenie międzynarodowej, ostrzegając, że działania godzące w suwerenność innych państw mogą doprowadzić do wybuchu regionalnej wojny z użyciem broni nuklearnej.

Premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew skrytykował w czwartek politykę Zachodu na arenie międzynarodowej, ostrzegając, że działania godzące w suwerenność innych państw mogą doprowadzić do wybuchu regionalnej wojny z użyciem broni nuklearnej.

Ministerstwo spraw zagranicznych Iranu oznajmiło w czwartek, że pozwie do sądu internetowego giganta, firmę Google, za to, że w jej serwisie Google Maps akwen między Iranem a Półwyspem Arabskim nie ma nazwy.

W Grecji zaprzysiężono w czwartek tymczasowy rząd, którego głównym zadaniem będzie przygotowanie nowych wyborów parlamentarnych. Nowy gabinet premiera Panajotisa Pikramenosa liczy 17 ministrów. Rząd będzie funkcjonował do 17 czerwca, czyli do dnia, w którym odbędą się nowe wybory. Dzisiaj również zaprzysiężony został parlament który rozwiąże się najpóźniej w sobotę.

Na moskiewskim lotnisku Domodiedowo zatrzymano dyrektora jednego ze stołecznych muzeów. Próbował przemycić do Rosji ikonę z XVII wieku, której wartość szacuje się na 1 mln dolarów. Drogocenna ikona została przed 18 laty ukradziona z muzeum w obwodzie wołogodzkim.

Pierwszymi krajami spoza dawnego ZSRR, do których po powrocie na Kreml uda się Władimir Putin, mogą być Niemcy i Francja - informuje w czwartek dziennik "Wiedomosti", powołując się na źródła na Kremlu. Według rosyjskiej gazety w ten sposób prezydent Rosji zademonstruje, że ma na Zachodzie wpływowych przyjaciół.

Plany ewentualnego uderzenia na Iran są gotowe i opcja taka jest w zasięgu możliwości - powiedział ambasador USA w Izraelu w czwartek, na kilka dni przed rozmowami Teheranu ze światowymi potęgami, które podejrzewają Iran o pracę nad bronią jądrową.

Na moskiewskim lotnisku Domodiedowo zatrzymano dyrektora jednego ze stołecznych muzeów. Próbował nielegalnie wwieźć do Rosji ikonę z XVII wieku, której wartość szacuje się na 1 mln dolarów. Drogocenna ikona zniknęła 18 lat temu, gdy została ukradziona z muzeum w obwodzie wołogodzkim. Nie wiadomo, kiedy została wywieziona z Rosji.