Spektakularna akcja ratunkowa na dachu meksykańskiego budynku biurowego. Pracownicy musieli uciekać przed pożarem, który strawił dziesięciopiętrowy obiekt. Na szczęście nikt nie zginął.

Prezydent Bronisław Komorowski przeprowadził we wtorek rozmowy z demokratycznymi i republikańskimi politykami w USA ws. zniesienia wiz dla Polaków. Przypomniał, że prezydent Barack Obama złożył deklarację, iż kwestia wiz będzie rozwiązana do wyborów prezydenckich w USA.

Projekt ustawy Visa Waiver Program Enhanced Security and Reform Act został we wtorek dołączony do jednej z ustaw budżetowych. To kolejny krok w kierunku zniesienia wiz dla Polaków. O sprawie poinformowali w komunikacie senatorowie Barbara Mikulski i Mark Kirk.

Pasażerowie i sześcioro rannych z polskiego autokaru, którzy uległ we wtorek wypadkowi w Czechach, wrócili już do Polski zastępczym autobusem podstawionym przez przewoźnika. Jedną osobę, poważniej ranną, przewieziono karetką pogotowia. Jak podała czeska policja, w autokarze nie było karty do tachografu. Prawdopodobnie nie włożył jej kierowca. - Z tego powodu nie można określić jak długo kierowca siedział za kółkiem - poinformował Josef Bednarik z czeskiej policji.

W wieku 96 lat zmarł Eugene Polley, amerykański inżynier, który wynalazł bezprzewodowego pilota do telewizora - poinformował we wtorek rzecznik firmy Zenith Electronics, w której pracował Polley.

Ważący 6200 ton budynek fabryczny w Zurychu przesunął się z miejsca, na którym stał 122 lata. To nie wynik ruchów skorupy ziemskiej, tylko zaplanowana - i dość droga - operacja translokacji. Dawna fabryka w ciągu dwóch dni przesunie się o 60 metrów na zachód od pierwotnej lokalizacji.

Ewa Farna, 18-letnia piosenkarka pochodząca z Zaolzia, w poniedziałek uległa wypadkowi samochodowemu. Jak donosi czeski portal iDNES.cz powołując się na lokalną policję, u artystki w wydychanym powietrzu stwierdzono obecność alkoholu. Ewa Farna przebywa obecnie w szpitalu, nie odniosła jednak żadnych poważniejszych obrażeń.

Irańscy eksperci atomowi z powodzeniem wyprodukowali w kraju paliwo jądrowe - poinformowała państwowa telewizja. Według zachodnich analityków mogą to być przesadzone doniesienia, obliczone na wzmocnienie pozycji Iranu w negocjacjach z Zachodem.

Duma Państwowa przegłosowała w pierwszym czytaniu projekt ustawy zaproponowanej przez Jedną Rosję, która w drastyczny sposób zaostrza kary pieniężne za łamanie przepisów o zgromadzeniach publicznych.

Samolot linii lotniczych US Airways lecący z Paryża do Charlotte w Północnej Karolinie zmuszony był do lądowania w Bangor w stanie Maine z powodu "podejrzanego zachowania" jednej z pasażerek.

Pierwsza kobieta w historii została dowódcą jednego z okrętów wojennych Królewskiej Marynarki Wojennej. Komandor Sarah West będzie dowodzić fregatą HMS Portland stacjonującą w szkockim Rosyth.

Podczas debaty w sprawie Ukrainy w Parlamencie Europejskim deputowani bronili byłej premier Julii Tymoszenko, zarzucając władzom w Kijowie upolitycznianie wymiaru sprawiedliwości. Ale wskazywali też, że nie należy "bojkotować społeczeństwa" Ukrainy. Z kolei MSZ w Kijowie z zaniepokojeniem oczekuje na rezolucję Parlamentu Europejskiego ws. Ukrainy.

Interpol zidentyfikował około 50 osób podejrzewanych o pedofilię i aresztował część z nich w szeroko zakrojonej operacji przeciwko grupie posługującej się sieciami społecznymi do rozsyłania zdjęć o charakterze pedofilskim - podała międzynarodowa policja.

Około 60 górników zostało uwięzionych pod ziemią w kopalni platyny Mimosa w Zimbabwe - poinformował przewodniczący krajowego związku zawodowego górników. Według władz kopalni górnicy są stopniowo wyciągani na powierzchnię.

Dmitrij Miedwiediew wstąpił we wtorek do Jednej Rosji. W końcu kwietnia obecny rosyjski premier oznajmił, że stanie na czele tej rządzącej formacji zastępując na tym stanowisku nowego-starego prezydenta Władimira Putina.

Ogólna ocena prezydent Litwy Dalii Grybauskaite dotycząca polskiej polityki zagranicznej jest słuszna - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednak - jak zaznaczył - Litwini nie są bez winy w relacjach z Polską. W tym kontekście wymienił kwestię polskiej mniejszości na Litwie.

Co najmniej 24 osoby zginęły, gdy we wtorek rano w południowo-wschodnich Indiach pociąg pasażerski uderzył w skład towarowy. Kilkudziesięciu rannych przewieziono do szpitali - poinformowały władze.

Ponad 150 chińskich dziennikarzy wystąpiło do polskiej ambasady w Pekinie o akredytacje na Euro 2012 - poinformował rzecznik placówki. Turniej organizowany w Polsce i na Ukrainie cieszy się w Chinach ogromnym zainteresowaniem mediów i kibiców.