Ważący 6200 ton budynek fabryczny w Zurychu przesunął się z miejsca, na którym stał 122 lata. To nie wynik ruchów skorupy ziemskiej, tylko zaplanowana - i dość droga - operacja translokacji. Dawna fabryka w ciągu dwóch dni przesunie się o 60 metrów na zachód od pierwotnej lokalizacji.

Ewa Farna, 18-letnia piosenkarka pochodząca z Zaolzia, w poniedziałek uległa wypadkowi samochodowemu. Jak donosi czeski portal iDNES.cz powołując się na lokalną policję, u artystki w wydychanym powietrzu stwierdzono obecność alkoholu. Ewa Farna przebywa obecnie w szpitalu, nie odniosła jednak żadnych poważniejszych obrażeń.

Irańscy eksperci atomowi z powodzeniem wyprodukowali w kraju paliwo jądrowe - poinformowała państwowa telewizja. Według zachodnich analityków mogą to być przesadzone doniesienia, obliczone na wzmocnienie pozycji Iranu w negocjacjach z Zachodem.

Duma Państwowa przegłosowała w pierwszym czytaniu projekt ustawy zaproponowanej przez Jedną Rosję, która w drastyczny sposób zaostrza kary pieniężne za łamanie przepisów o zgromadzeniach publicznych.

Samolot linii lotniczych US Airways lecący z Paryża do Charlotte w Północnej Karolinie zmuszony był do lądowania w Bangor w stanie Maine z powodu "podejrzanego zachowania" jednej z pasażerek.

Pierwsza kobieta w historii została dowódcą jednego z okrętów wojennych Królewskiej Marynarki Wojennej. Komandor Sarah West będzie dowodzić fregatą HMS Portland stacjonującą w szkockim Rosyth.

Podczas debaty w sprawie Ukrainy w Parlamencie Europejskim deputowani bronili byłej premier Julii Tymoszenko, zarzucając władzom w Kijowie upolitycznianie wymiaru sprawiedliwości. Ale wskazywali też, że nie należy "bojkotować społeczeństwa" Ukrainy. Z kolei MSZ w Kijowie z zaniepokojeniem oczekuje na rezolucję Parlamentu Europejskiego ws. Ukrainy.

Interpol zidentyfikował około 50 osób podejrzewanych o pedofilię i aresztował część z nich w szeroko zakrojonej operacji przeciwko grupie posługującej się sieciami społecznymi do rozsyłania zdjęć o charakterze pedofilskim - podała międzynarodowa policja.

Około 60 górników zostało uwięzionych pod ziemią w kopalni platyny Mimosa w Zimbabwe - poinformował przewodniczący krajowego związku zawodowego górników. Według władz kopalni górnicy są stopniowo wyciągani na powierzchnię.

Dmitrij Miedwiediew wstąpił we wtorek do Jednej Rosji. W końcu kwietnia obecny rosyjski premier oznajmił, że stanie na czele tej rządzącej formacji zastępując na tym stanowisku nowego-starego prezydenta Władimira Putina.

Ogólna ocena prezydent Litwy Dalii Grybauskaite dotycząca polskiej polityki zagranicznej jest słuszna - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednak - jak zaznaczył - Litwini nie są bez winy w relacjach z Polską. W tym kontekście wymienił kwestię polskiej mniejszości na Litwie.

Co najmniej 24 osoby zginęły, gdy we wtorek rano w południowo-wschodnich Indiach pociąg pasażerski uderzył w skład towarowy. Kilkudziesięciu rannych przewieziono do szpitali - poinformowały władze.

Ponad 150 chińskich dziennikarzy wystąpiło do polskiej ambasady w Pekinie o akredytacje na Euro 2012 - poinformował rzecznik placówki. Turniej organizowany w Polsce i na Ukrainie cieszy się w Chinach ogromnym zainteresowaniem mediów i kibiców.

"Niewiele jest na świecie takich historii sukcesu, jak historia Polski po zmianie ustroju" - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel", który w najnowszym wydaniu opublikował obszerny artykuł o Polsce przed Euro 2012, tytułując go "Cud po sąsiedzku".

"Niewiele jest na świecie takich historii sukcesu, jak historia Polski po zmianie ustroju" - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel", który w najnowszym wydaniu opublikował obszerny artykuł o Polsce przed Euro 2012, tytułując go "Cud po sąsiedzku".

"Bardzo niedyplomatyczna wypowiedź", "Żadnego wrodzonego wyczucia dyplomacji", "Oficjalna myśl litewskiej polityki zagranicznej jeszcze nigdy nie była tak uboga" - takie krytyczne komentarze padają z ust polityków i publicystów pod adresem prezydent Litwy Dalii Grybauskaite. Zarzuciła ona polskim władzom faworyzowanie Rosji kosztem Litwy.