Biznesmen Ryszard Krauze, któremu prokuratura stawia zarzuty, przez najbliższe dwa tygodnie nie wróci do Polski. Będzie pływał na jachcie po Morzu Śródziemnym i przyglądał się rozwojowi sytuacji w kraju - ustalił "Dziennik".

Radziejów, dzielnica Rybnika, jest terroryzowany przez bandytów. Przestępcy zostali właśnie aresztowani, ale tylko na 3 miesiące. Mieszkańcy boją się o to, co będzie, gdy wrócą.

"Rojeniami" nazwał rzecznik rządu Jan Dziedziczak zarzuty LPR dotyczące rzekomego majątku premiera. Wiceszef LPR Wojciech Wierzejski twierdzi, że majątek premiera "opiewa na znacznie więcej niż 1 mld zł".

Prokuratury Rejonowe w Piszu, Węgorzewie i Giżycku badają, czy w trakcie akcji ratunkowej po sztormie na Mazurach nie doszło do nieprawidłowości. Chodzi zarówno o zachowanie sterników jachtów, jak i przebieg akcji ratunkowej.

Dobra służba w Afganistanie może według ministra obrony wpłynąć na ocenę dawnych oficerów WSI - i pozostawienie ich w obecnej Agencji Wywiadu lub w kontrwywiadzie. Minister odniósł się do słów dwóch członków sejmowej speckomisji po powrocie z Afganistanu.

Dwaj funkcjonariusze BOR skazani w trybie przyspieszonym przez sąd w Szczecinie za awanturę w jednym z miejscowych lokali. BOR-owcy ochraniali w czwartek goszczącego w Szczecinie prezydenta.

Prawda, rozwaga i solidarność - to według lidera PO Donalda Tuska wartości, jakie pozostały po Sierpniu'80. Platforma zorganizowała własne obchody rocznicę tamtych wydarzeń w Gdańsku.

- Zawłaszczanie państwa, wywołanie kryzysu politycznego, narażanie Polski na kompromitację - m.in takie zarzuty pod adresem rządu PiS sformułował w uzasadnieniu wniosku o samorozwiązanie Sejmu Sojusz. Ale PiS i tak ten "haniebny" wniosek poprze.

Liga Polskich Rodzin złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie za niezgodny z konstytucją jednego z punktów regulaminu Sejmu. Chodzi o zapis dotyczący wyboru marszałka Sejmu.

Żaden świadek nie przeszedł na posiedzenie sejmowej speckomisji. Posłowie mieli spotkać się z Konradem Konratowskim (zatrzymany wczoraj przez ABW) oraz Jarosławem Marcem (były szef CBŚ).

- Sprawa zatrzymania Janusza Kaczmarka jest dla mnie szczególnie przykra, bo to ja go wylansowałem - zapewnił Lech Kaczyński w Polskim Radiu. Prezydent powtórzył, że zatrzymanie byłego szefa MSWiA i byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego ma solidne podstawy prawne.