48 osób podejrzanych o rozpowszechnianie i ściąganie z internetu pornografii dziecięcej zatrzymali policjanci w całej Polsce - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski.

Nawet, jeśli parlament postanowi, że osoby skazane nie mogą kandydować do Sejmu, nie dotknie to Andrzeja Leppera. Wyroki lidera Samoobrony w październiku ulegną zatarciu - pisze "Życie Warszawy".

Niepokojąco rośnie przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu - alarmuje "Super Express" i wylicza: jest więcej zabójstw, zgwałceń, bójek, pobić oraz uszkodzeń ciała.

Niezdrową fascynację niemieckością zarzucił gdańszczanom premier Jarosław Kaczyński. Członkom PO wygarnął z kolei uzależnienie od Niemiec i podatność na ich dominację. O niemieckich obsesjach premiera "Gazeta Wyborcza" rozmawiała z gdańszczaninami - Januszem Lewandowskim i Bogdanem Borusewiczem.

PiS oficjalnie rozpoczyna kampanię wyborczą - informuje "Dziennik". Na ulicach miast pojawią się dzisiaj czarno-białe plakaty z hasłem "Premier Kaczyński: zasady zobowiązują". Tak jak dwa lata temu, PiS w wyborczym wyścigu zajął pole position.

Trzy osoby zginęły na miejscu, a cztery w stanie ciężkim trafiły do szpitala - to bilans nocnego wypadku na drodze krajowej nr 4. Między Bolesławcem a Zgorzelcem zderzyły się dwa tiry i bus.

Na trasę linii 36 w Warszawie wyjechał w poniedziałek - najdłuższy w Polsce - tramwaj niskopodłogowy. Pojazd, którym mieszkańcy od wtorku będą mogli jeździć w godzinach szczytu na trasie Wyścigi-Marymont, zabiera ponad 220 osób.

Kolejna rozprawa w procesie byłej wiceminister kultury w rządzie SLD, Aleksandry Jakubowskiej, której prokuratura zarzuca bezprawne przerobienie projektu ustawy medialnej, poprzez usunięcie z niego słowa "lub czasopisma".

Dzisiaj Rada Programowa Lewicy i Demokratów będzie kontynuować rozmowy o programie i kształcie listy wyborczych. Aleksander Kwaśniewski zapowiedział w poniedziałek, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni LiD będzie chciał zaprezentować swój program.

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka ma dziś zaopiniować wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Najbardziej gwałtowne burze będą szaleć dzisiejszej nocy na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem - ostrzegają wrocławscy meteorolodzy.

- Dzisiaj dla pana premiera każdy jest w układzie, oprócz pana premiera - tak Andrzej Lepper skomentował w magazynie "24 Godziny" oskarżenie Jarosława Kaczyńskiego o funkcjonowanie byłego wicepremiera "w strefie wpływów układu biznesowego".

Turyści odwiedzający Wawel muszą się liczyć z tym, że zostaną "prześwietleni", i że będą musieli przejść przez bramki do wykrywaczy metali. - To tylko standardowe środki ostrożności - zapewnia dyrekcja muzeum.

Ranny 30-latek za akcję ratunkową na tatrzańskiej Orlej Perci, zapłaci z własnej kieszeni, bo był pijany. Świadkiem akcji ratunkowej był jeden z naszych internautów, który sfilmował wszystko telefonem komórkowym.

- Miała być żywa torpeda, która zniszczy PiS, a nie miało to siły kapiszona - podsumował wystąpienie Janusza Kaczmarka Jacek Kurski z PiS. - Taka informacja, w normalnym kraju wywołałaby trzęsienie ziemi - uważa jednak Bronisław Komorowski (PO).