Ostatnie ustawy - m.in. o ulgach prorodzinnych i podwyżkach dla służby zdrowia - i ostatnie przesłuchania przed speckomisją. Rozpoczyna się najprawdopodobniej ostatnie posiedzenie Sejmu piątej kadencji.

Dzięki protekcji o. Rydzyka ambasadorem Polski w Meksyku może zostać Jerzy Achmatowicz, bliski współpracownik znanego z antysemickich poglądów sponsora Radia Maryja Jana Kobylańskiego - pisze "Gazeta Wyborcza".

PKW znowu gani rządzących. Po niedawnym odrzuceniu sprawozdania finansowego PiS, teraz ostrzega Jarosława Kaczyńskiego przed partyjnym agitowaniem z fotela premiera - pisze "Gazeta Wyborcza".

Tygodnik "Polityka", że Jaromir Netzel wiedział zatem o czymś, czego wiedzieć nie powinien: jeszcze przed wyciekiem taśm Rydzyka u redemptorysty odbyło sie spotkanie, na którym O. Rydzyk miał na ujawnić, że zamierza poprzeć w następnych wyborach Zbigniewa Ziobro.

Jeden ze sztandarowych pomysłów Romana Giertycha nie zyskał dużego uznania jego następcy Ryszarda Legutki. Jego zdaniem, "trójki Giertycha" miały niewiele zdobyczy.

Janusz Kaczmarek fałszywie oskarżał osoby badające związki firm Ryszarda Krauzego z aferą Stella Maris - informuje "Rzeczpospolita".

Radio Maryja poróżniło dwóch najbardziej wpływowych hierarchów polskiego Kościoła - pisze "Dziennik". Kardynał Stanisław Dziwisz i arcybiskup Józef Michalik nie zgadzają się co do odwołania Tadeusza Rydzyka z funkcji dyrektora toruńskiej rozgłośni.

Oddział ginekologii i położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu wstrzymał przyjęcia pacjentek. Powodem jest brak agregatu prądotwórczego i trudna sytuacja finansowa placówki.

Na drodze krajowej numer 6, na odcinku Słupsk - Sławno, trzy samochody osobowe zderzyły się z ciężarówką. Kierowca samochodu ciężarowego zginął na miejscu.

Prowincjał polskich redemptorystów o. Zdzisław Klafka odmówił skomentowania wypowiedzi kardynała Stanisława Dziwisza. Ten ostatni 25 sierpnia powiedział, że Radio Maryja nie buduje jedności Kościoła, lecz ją burzy.

Zbigniew Ziobro mógł popełnić przestępstwo - tak uważa Platforma Obywatelska, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Zdaniem posłów PO możliwe, że minister sprawiedliwości przekroczył swoje uprawnienia.

- Na antenę Radia Maryja wpuszcza się posłów PiS, którzy nie mają moralnych podstaw, żeby pouczać ludzi i kłamią - grzmiał w Magazynie TVN24 poseł LPR Andrzej Fedorowicz. - Tam padają słowa niegodne katolików - wtórował mu Stefan Niesiołowski z PO.

Szefowie resortu skarbu, obrony narodowej, gospodarki, a także nauki nie mają co liczyć na poparcie komisji sejmowych, bo te postanowiły pozytywnie zaopiniować Sejmowi wnioski o wotum nieufności wobec tych ministrów.

Filmik prezentujący niezwykły wyczyn siłowy Anety Florczyk bije rekordy popularności w Internecie. Choć bez trudu podnosi ponad ćwierć tony żelastwa, na co dzień nie zapomina o tym, że reprezentuje słabą płeć.

Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej skompletowane - prezydent Lech Kaczyński powołał swoich przedstawicieli. Są to socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska oraz prezes TVP Andrzej Urbański.

- Informacje o rezygnacji Janusza Kaczmarka z kandydata na premiera to taka sama prawda jak to, że PO go poprze - mówi portalowi tvn24.pl Roman Giertych (LPR). O tym, że były szef MSWiA się wycofał, poinformował w TVN24 wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO).

- Każdego dnia będziemy przypominać Polakom, jak rządy PiS skończyły się w tak ważnych sprawach jak służba zdrowia, ceny produktów, nie wspominając o obiecanych autostradach czy milionach mieszkań - mówił o strategii swej partii na wybory Donald Tusk.