Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich popełniło błąd przyznając niechlubny tytuł "Hieny Roku" Wojciechowi Cieśli - uważają dziennikarze polskich mediów, którzy podpisali się pod oświadczeniem w obronie swojego kolegi po fachu.

Klaudiusz ma cztery lata. Nie chodzi i nie mówi. Ma porażenie mózgowe, efekt za późno odebranego porodu. Matka walczy o rentę – i nie potrwa to krótko, bo zmienił się skład orzekający i proces zaczął się od początku.

Za długi alimentacyjne stracił prawo jazdy. Przed sądem udowodnił, że to nie on jest ojcem, czyli nigdy nie musiał płacić alimentów, ale dokumentu odzyskać nie może. Bo takie jest prawo. I kropka.

Cały kraj walczy z mrozem. Drogi są bardziej przejezdne, za to problemy ma kolej – pociągi mają opóźnienia m.in. w Warszawie i Wrocławiu. Od ataku zimy ucierpieli też mieszkańcy Gryfina i Trzebieży, gdzie doszło do awarii odpowiednio sieci ciepłowniczej i prądu. Ogrzewania nie ma także w części Lublina. W ciągu ostatniej doby zamarzło siedem osób.

"Czyn godny najwyższego potępienia", "akt zbezczeszczenia miejsca kaźni", "gwałt na miejscu świętym dla naszej pamięci narodowej" oraz "niewiarygodna rzecz" - to komentarze rządzących na temat kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z bramy muzeum Auschwitz-Birkenau. Premier Donald Tusk polecił niezwłoczne wyjaśnienie sprawy. Ministerstwo Kultury za pomoc w odnalezieniu napisu wyznaczyło nagrodę w wysokości 100 tys. złotych.

Centralne Biuro Śledcze ma nowego szefa. Jest nim Adam Maruszczak, który dotychczas pełnił obowiązki dyrektora Biura. Swoje stanowisko formalnie obejmie 21 grudnia.

Zachodniopomorscy policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Trunki robione były ze skażonego spirytusu. Dwaj mężczyźni wyprodukowali kilka tysięcy litrów trującej wódki. Zostali zatrzymani. Grożą im nawet trzy lata więzienia.

Prawie dwie trzecie Polaków źle ocenia rząd, ponad połowa krytycznie patrzy na premiera, a jednocześnie prawie połowa dalej chce głosować na PO - wynika z sondaży TNS OBOP. Skąd ta rozbieżność? - Ta sprzeczność wynika ze słabości opozycji, nie siły Platformy - mówi nam politolog Anna Materska-Sosnowska.

52 procent Polaków ma zaufanie do Radosława Sikorskiego i dokładnie tyle samo nie ufa Jarosławowi Kaczyńskiemu - wynika z sondażu CBOS. W rankingu zaufania szef MSZ wyprzedził premiera, marszałka Sejmu i ministra gospodarki. Najmniej badanych ufa ministrowi sprawiedliwości, który jednak przy okazji wzbudza także najmniejszą nieufność.

O niebywałym szczęściu może mówić 16-latek, który dziś rano wypadł z jadącego około 100 km/h pociągu, a ma tylko poobijaną głowę i złamany palec. Do wypadku doszło w województwie zachodniopomorskim na trasie pomiędzy Starym Klukomiem a Choszcznem.

Proces rozpoczął się w czwartek, a wyrok ma być już w poniedziałek. W głośnej sprawie trzech nastolatków, którzy zabili, żeby sprawdzić, jak to jest, jak umiera człowiek, w piątek zeznawali kolejni świadkowie.

Akty homoseksualne są amoralne i przeciwko naturze, dlatego wykluczają z Królestwa Niebieskiego - oświadczył biskup Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla włoskiego portalu katolickiego Pontifex. W ten sposób zgodził się z identyczną opinią, którą wcześniej wyraził na tych samych łamach emerytowany watykański minister zdrowia, kardynał Javier Lozano Barragan.

Zwiększenie polskiego kontyngentu w Afganistanie przyspieszy wycofanie żołnierzy z misji - przekonywał posłów podczas sejmowej debaty szef MON Bogdan Klich. Jego zdaniem, rząd Donalda Tuska wysyła dodatkowych wojskowych, gdyż jest to konsekwencja decyzji poprzedników.

Pozew Lecha Wałęsy przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu za "Bolka" nie został odrzucony przez warszawski sąd. - Pozwanym jest osoba fizyczna, a nie organ sprawujący władzę - argumentowała sędzia. Za nazwanie go agentem były prezydent domaga się przeprosin i zapłaty 100 tys. zł.

Tragiczny wypadek samochodu nauki jazdy. Kierująca autem kursantka straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg. Renault clio stanęło bokiem do osi jezdni. Wtedy uderzył w nie volkswagen transporter.

Aż 1 mln 108 tys. zł dostanie obywatelka Niemiec Agnes Trawny za nieruchomości w gminie Jedwabno na Mazurach, które utraciła na rzecz Skarbu Państwa - orzekł Sąd Okręgowy w Olsztynie. Wyrok nie jest prawomocny. Skarb Państwa zapowiedział apelację.

Gwałtowny atak zimy spowodował śmierć dwóch osób w nocy z czwartku na piątek. Ofiary to mieszkańcy Mazowsza. Ze śniegiem i mrozem zmagają się podróżujący polską koleją. Poważne opóźniania czekają na podróżnych m.in. w Warszawie i Wrocławiu.

Rodzina jaguarów w warszawskim zoo powiększyła się o trzy czarne maluchy. Mają się dobrze i powoli poznają świat. Na razie kotów nie można oglądać, ale już w marcu mają pojawić się na wybiegu.

Waldemar Gontarski, nowy ekspert komisji hazardowej, od wielu miesięcy współpracuje blisko z Izbą Gospodarczą Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych, która zrzesza m.in. producentów i operatorów automatów do gry. W zeszłym roku Gontarski sporządził jedną, korzystną dla sektora hazardowego, ekspertyzę. W tym roku dwie. O wyjaśnienie m.in. tych kwestii do eksperta zwróci się przewodniczący komisji.