Firma Eurostar, obsługująca przewozy kolejowe pod kanałem La Manche, nadal nie wie, kiedy będzie w stanie wznowić ruch pociągów. Nie kursują one od piątkowej awarii, w wyniku której ponad 2 tys. ludzi utkwiło w tunelu na wiele godzin. Zima daje się we znaki również w innych częściach Europy, a także w USA.

Policjanci w ostatnich tygodniach ponownie przeszukali dom Krzysztofa Olewnika. Jak pisze "Rzeczpospolita", szukali śladów krwi, by potwierdzić, że w chwili porwania biznesmena w 2001 r. w jego domu było więcej sprawców, niż dotąd sądzono.

Informacje o wadliwości kolejnych partii szczepionek na A/H1N1 nie przekonują Janusza Kochanowskiego: nie zamierza wycofać z prokuratury doniesienia na minister zdrowia. – Organy państwa nie są przygotowane na epidemię. Ja tej sprawy będę pilnował – deklarował w TVN24.

Ponad 60 proc. Polaków nie ma nic przeciwko temu, by premierem, czy np. prezydentem miasta został nie ukrywający swojej orientacji homoseksualista – wynika z sondażu Gemiusa dla tygodnika „Newsweek”.

Naczelny "Super Expressu" żąda przeprosin od Rady Etyki Mediów za nazwanie gazety "wspólnikiem szantażystów". Bulwarówka opublikowała kontrowersyjne zdjęcia i filmy z udziałem senatora PO. Krzysztof Piesiewicz m.in. wciąga na nich biały proszek.

Zgadzają się w większości spraw, dementują plotki o rzekomym bogactwie, a czasem wchodzą sobie w słowo - bracia Kaczyńscy udzielili wspólnego wywiadu "Wprost". Prezydent uważa, że Jan Krzysztof Bielecki byłby lepszym premierem niż Donald Tusk, a prezes PiS wróży wielką przyszłość Zbigniewowi Ziobrze. W rozmowie mówią też o Kazimierzu Marcinkiewiczu oraz senatorze Krzysztofie Piesiewiczu.

Już 40 osób od piątku zabił siarczysty mróz - poinformował TVN24 rzecznik policji Mariusz Sokołowski. - Nie pamiętam tak tragicznej doby - oceniła Grażyna Puchalska z KGP. Policja apeluje, żeby nie pozostawać obojętnym i informować o osobach nocujących na mrozie.

Policjanci z Poznania zatrzymali 26-letniego Łukasza G., który udając dziennikarza jednej ze stacji telewizyjnych zameldował się w olsztyńskim hotelu. Jak twierdził, po zakończeniu zdjęć do porannego programu należność za nocleg zostanie opłacona przez rodzimą stację. Po kilku dniach oszust zniknął pozostawiając po sobie rachunek na ponad 2 tys. złotych.

Przez kilka godzin, przy temperaturze -18 stopni, w ciasnych klatkach czekają na kogoś, kto zechce kupić je na świąteczny prezent. Szczeniaki, którymi handluje się na targowisku w Ełku, mają iście pieskie życie. Obrońcy zwierząt rozkładają jednak bezradnie ręce, bo przepisów określających warunki, w jakich mogą być sprzedawane zwierzęta po prostu nie ma.

Tragiczny pożar w stadninie Botoja w Korzkwi w powiecie krakowskim. Ogień całkowicie strawił drewniany budynek, w którym znajdowały się zwierzęta. Żadnego z 11 koni nie udało się uratować.

17 tysięcy krawatów o wartości około dwóch milionów złotych przejęli policjanci z Warszawy, Częstochowy i Szczecina. Funkcjonariusze weszli do siedmiu ekskluzywnych sklepów, które mieściły się w największych galeriach handlowych. Fałszowano nie tylko ich markę, ale i skład materiałowy.

Polityk spokojny, bez siarki, który jeszcze niczego nie zaprezentował - tak goście programu TVN "Kawa na ławę" ocenili Jerzego Szmajdzińskiego, od soboty kandydata SLD na prezydenta. - To powrót do źródeł Sojuszu - stwierdził szef prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak. Politycy nie zostawili też suchej nitki na konwencji SLD. - Było zbyt wesoło i kabaretowo - ocenili.

200 minut opóźnienia pociągu z Jeleniej Góry do Gdyni i mniejsze opóźnienia kilkunastu innych składów. Na jednym torze szyna pęknięta w siedmiu miejscach, na drugim - jedno pęknięcie. To skutki wykolejenia pociągu towarowego, do którego doszło na trasie Bydgoszcz-Gdańsk w Nowych Dobrach koło Świecia.

Krótko przed godziną 5 na autostradzie A2 w pobliżu Wierzbocic w Wielkopolsce doszło do dwóch wypadków. Najpierw na TIR-a najechał bus z czterema pasażerami. Kilkanaście minut później, gdy na miejscu wypadku byli już strażacy, w rozbite auta wjechał inny bus. Jeden z jego pasażerów zmarł, czterech jest rannych.

Posługę prymasowską zlecona mi przez papieża Benedykta XVI przyjmuje z wdzięcznością i pokorą - napisał w liście do wiernych Archidiecezji Gnieźnieńskiej Prymas Polski abp Henryk Muszyński. List odczytano w niedzielę we wszystkich kościołach archidiecezji.

Internet w Polsce świętuje 18 urodziny. Przedstawiamy historię kilku osób, którym Sieć zmieniła życie. Pytamy ich jak wyobrażają sobie internet za kolejnych kilkanaście lat. Opinie są tak różne, jak różnorodna jest dziś nasza Sieć.

Bogdan Zdrojewski zaznacza, że zdarzenie takie jak zeszłotygodniowa kradzież napisu "Arbeit Macht Frei" z bramy muzeum Auschwitz-Birkenau nie powinno się już powtórzyć. - Dziewięć kolejnych obiektów zostało objętych monitoringiem wewnętrznym. Poprawiono także system kontroli pracowników - wymieniał minister w programie "24 godziny". Złodzieje napisu ciągle pozostają nieznani. W ich poszukiwaniach polskiej policji ma pomóc Interpol.

Kandydatura Jerzego Szmajdzińskiego w wyborach prezydenckich nie spędza snu z oczu politykom konkurencyjnych formacji. - Mi on przypomina postać Pana-celofana z musicalu "Chicago" - sympatyczny, ale nikt go nie zauważa - powiedział w "24 godzinach" Marek Migalski z PiS. Marek Siwiec z SLD przestrzega jednak przed ignorowaniem Szmajdzińskiego. - To jest "nietuskiniekaczyński" - uważa Siwiec.

Jerzy Szmajdziński deklaruje: nie będę awanturniczy ani populistyczny. Kandydat SLD na prezydenta stwierdził, że jest z „tej samej szkoły” co Aleksander Kwaśniewski i będzie się do jego prezydentury odwoływał.