Leszek Szopa, twórca telewizyjnego hitu lat 90-tych "śmiechu warte" publicznie przyznał, że w latach 70 współpracował z Departamentem I MSW i donosił na obecnego Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Zarzeka się, że informował go o tym jeszcze w latach 70-tych i przeprasza za "gówniarstwo". Jak donosi "Rzeczpospolita" - Marszałek przeprosin nie przyjął.

Nawałnica nad Łodzią. W województwie łódzkim rozszalała się gwałtowna burza z porywistym wiatrem. W Pożdżenicach w gminie Zelów wichura łamała drzewa i zrywała dachy z domów.

Prokuratura i ABW sprawdzą każdą sprawę, w której pojawia się nazwisko byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka - donosi "Dziennik". Ma to być cena za ostrą krytykę rządu, a w szczególności ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Kontrolowanie bez uprzedzenia, po godzinach pracy i w dni wolne oraz żądanie wydania dokumentów w każdej chwili zakłada projekt, który leży już na biurku szefa rządu - donosi "Życie Warszawy".

Mieszkańcy stolicy są to samotni, podejrzliwi i zestresowani ludzie. Nie wierzą, że jutro będzie lepiej i są przemęczeni, a z problemami radzą sobie przy użyciu leków od bólu głowy - o mieście ludzi wypalonych pisze "Życie Warszawy".

Wychodzą o zmierzchu. Kładą się na trawie na plecach. Do domów wracają dopiero, kiedy wzejdzie słońce. Wtedy zaczynają wprowadzać dane do komputerów.

Ponad 40 artystów z polski i zagranicy weźmie udział w tegorocznej, drugiej edycji Off Festiwalu.

"Lwicy lewicy" grożą dwa lata więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwym. Rozpoczął się proces byłej posłanki SLD i szefowej gabinetu politycznego byłego premiera Leszka Millera, Aleksandry Jakubowskiej.

Rozpowszechnianie ulotki Powiernictwa Polskiego, na której widnieją obok siebie podobizny Eriki Steinbach, żołnierza Waffen SS, niemieckiego średniowiecznego rycerza i cytat z Hitlera jest zakazane - orzekł niemiecki sąd. Autorzy zapewniają: -Nie damy sobie zamknąć ust.

Dyplomy wydane przez Wyższą Szkołę Społeczno-Gospodarczą w Tyczynie okazały się nic nie warte. Teraz absolwenci walczą o swoje prawa.

- Ataki terrorystyczne na obiekty wojskowe zdarzają się niezmiernie rzadko - minister obrony i szef Biura Bezpieczeństwa narodowego rozwiewali dziś obawy samorządowców z podsłupskiego Redzikowa, gdzie może stanąć amerykańska baza przeciwrakietowa.

Po dramatycznym pościgu ulicami warszawskiej Pragi, stołecznym policjantom udało się złapać groźnego przestępcę. Marcin N. był poszukiwany przez niemiecką policję europejskim nakazem aresztowania za napady i rozboje.

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga nie mówiła o Niemczech jako o "historycznym wrogu Polski". Artykuł w "Dzienniku", zarzucający jej takie słowa, jest przekłamaniem - mówi IAR Robert Szaniawski, rzecznik prasowy MSZ.

Odsłuchanie nagrania rozmowy Zbigniewa Ziobry z Andrzejem Lepperem nie potwierdziło, by minister sprawiedliwości uprzedził lidera Samoobrony o planowanej akcji CBA w resorcie rolnictwa. Samoobrona do informacji prokuratury podchodzi sceptycznie.

Kiedyś najsłynniejszy detektyw w Polsce, obecnie podejrzany m.in. o pomoc mafii paliwowej i wyłudzanie pieniędzy były poseł Krzysztof Rutkowski został pobity i wyrzucony z imprezy Stadium of Sound na stadionie Lecha Poznań. Nasz internauta przesłał nam nagranie szamotaniny.

Ministerstwo Sprawiedliwości bada rewelacje tygodnika „Wprost” na temat przeszłości Janusza Kaczmarka - donosi RMF FM. Gazeta napisała, że były szef MSWiA nadzorował w 1993 roku nielegalną operację UOP.

W sprawie "afery gruntowej" Centralne Biuro Antykorupcyjne działało z naruszeniem prawa - wynika z anonimowego raportu Platformy Obywatelskiej. Raport krytykuje PiS, chwalą politycy SLD i niedawni koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości.