Schetyna: Wyjaśnimy sprawę transportu akt WSI

Sprawa transportu akt WSI do pomieszczeń Biura Bezpieczeństwa Narodowego będzie gruntownie wyjaśniona i to w najbliższych dniach - zdeklarował minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna w "Poranku" TVN24.

Bp Stefanek: nie współpracowałem

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek zapewnia swoich diecezjan, że nigdy nie współpracował z PRL-owską Służbą Bezpieczeństwa. We wszystkich kościołach diecezji odczytywany jest dzisiaj list hierarchy.

Speckomisja sprawdzi Macierewicza

- Komisja ds. służb specjalnych sprawdzi działania Antoniego Macierewicza – zapowiada poseł PO Zbigniew Chlebowski. Według jego słów, komisja otrzyma nowe uprawnienia, co umożliwi jej dokładne zbadanie prac komisji weryfikacyjnej ds. Wojskowych Służb Informacyjnych

Kraków, "Misiek" i amfetamina

Ponad 3,5 kilograma amfetaminy, marihuana, kokaina i dwaj mężczyźni obwiniani o handel narkotykami - wszystko to w rękach krakowskiej policji.

Samochód rozerwany na dwie części

20-letni kierowca nie żyje, a pasażer jest ciężko ranny - w nocy na jednej z głównych ulic Łodzi osobowe audi uderzyło w słup oświetleniowy po tym, jak kierowca z niewyjaśnionych powodów zjechał na chodnik. Policja bada przyczyny tragedii.

Jarosław Kaczyński prosi Boga o przebaczenie

Bez koalicji z LPR i Samoobroną nic nie mogliśmy w Polsce zmienić. Mam nadzieję, że historycy to kiedyś docenią, a Pan Bóg wybaczy moralne i estetyczne braki tego przedsięwzięcia - mówi były już premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Wprost".

Niesiołowski: Czego dotknie Macierewicz, to "spaprze"

- To podejrzane, że akta komisji ds. WSI są przewożone do Kancelarii Prezydenta - mówią PO, PSL i LiD. - Materiały są do wglądu, a poza tym do komisji "wejdą" ludzie mianowani przez Donalda Tuska - odpowiada PiS. Reprezentanci wszystkich partyjnych ugrupowań dyskutowali w "Magazynie 24 godziny" o dorobku komisji weryfikacyjnej WSI.

Ślązacy znów chcą być narodem

Założyciele Związku Ludności Narodowości Śląskiej - Stowarzyszenia Osób Deklarujących Przynależność do Narodowości Śląskiej skarżą się na decyzję polskich sądów, które po raz kolejny odmówiły im rejestracji. Trybunał już raz przyznał rację polskim sądom.

Oddział dziecięcy zamknięty z obawy przed sepsą

Nawet 10 dni może być zamknięty oddział dziecięcy szpitala w Lesznie. Dyrekcja placówki podjęła taką decyzję to po tym, jak na oddział trafił 3,5-letni chłopiec z nierozpoznaną na razie chorobą. Trwają badania, które mają określić, czy jest to sepsa, czy inne schorzenie.

Wypłynęli łódką i nie wrócili

Policjanci i strażacy przerwali o zmierzchu całodzienne poszukiwania trzech mężczyzn, którzy w piątek wieczorem wypłynęli łódką na podszczecińskie Jezioro Dąbskie - poinformował rzecznik zachodniopomorskiej policji Maciej Karczyński.

Jeszcze Samoobrona nie zginęła...

Najwyżej co dziesiąty członek Samoobrony może opuścić jej szereg - uważa lider tej partii Andrzej Lepper. Choć przyznaje, że w związku z brakiem funduszy Samoobrona musi ograniczać wydatki, to zapowiada: przetrwamy na scenie politycznej, bo jesteśmy potrzebni.

Poznań: Marsz Równości w spokoju

W spokoju przebiegał doroczny poznański "Marsz Równości". Wzięło w nim udział około 300 osób. Marsz jest zwieńczeniem trwających w Poznaniu Dni Równości i Tolerancji 2007.

13 tysięcy okazji, by wpaść pod pociąg

Maszynista, który widzi na przejeździe kolejowym samochód, może tylko wcisnąć hamulec i czekać na zderzenie. Ma przed sobą nawet kilometr hamowania. Kierowca w tym momencie przeważnie kilka sekund życia.

Macierewicz: Nie ma tajnego archiwum WSI

- Nie ma dzisiaj żadnego tajnego archiwum byłych WSI. Przynajmniej ja nie znam takiej instytucji - mówi PAP były szef komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz. Według niego, dobrze się stało, że część dokumentów komisji trafiła do budynku Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Pech kibiców

Ok. 50 kibiców może mówić o prawdziwym pechu - autokar, którym jechali do Chorzowa na wieczorny mecz Polska-Belgia zderzył się z samochodem osobowym i wpadł do rowu.

Kontrwywiad zbada sprawę wywożenia akt WSI

MON bada, co zniknęło z archiwów byłych Wojskowych Służb Informacyjnych i czy kopiowano twarde dyski komputerów komisji weryfikacyjnej. Akta miały trafić do pomieszczeń Kancelarii Prezydenta. Minister Michał Kamiński zaznacza: - Nie było nielegalnego przenoszenia dokumentów.

"Biskup" okradł księdza

Zatrzymano oszusta, który podając się za dziekana jednego z uniwersytetów okradł Sybiraka i księdza jednej z parafii na Lubelszczyźnie. Wcześniej był już karany za oszustwa. Wtedy podawał się za biskupa.

Protest ekologów w Warszawie

Na moście Świętokrzyskim w Warszawie zawisł przed południem ogromny napis: "Czy za 50 lat ten transparent zniknie pod wodą?". Wywiesili go ekolodzy z Greenpeace, by zwrócić uwagą na konieczność podjęcia pilnych działań zapobiegających zmianom klimatu.

Gra w najlepszego ministra

Ministrowie rządu Donalda Tuska wystawieni na ciągłą rywalizację - donosi "Wprost". Premier co pół roku ma weryfikować wszystkich członków rządu oraz dokonywać selekcji.

To nie był pierwszy raz, gdy zginęli cywile

Masakra w Afganistanie, o którą zostali oskarżeni polscy żołnierze, to nie pierwszy wypadek, gdy w akcji Polaków zginęli cywile - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Według dziennika, MON wolał jednak o tym nie informować.

"Sprawa żołnierzy ma znamiona poważnego przestępstwa"

Sprawa żołnierzy aresztowanych w związku z akcją w Afganistanie, w której zginęli cywile, nosi "wszelkie znamiona poważnego przestępstwa" - powiedział szef MON Bogdan Klich w Polskim Radiu. Zapowiedział, że będzie wyjaśniał tę sprawę.

Trujące talerze na polskich stołach

Chińskie talerze zawierające olbrzymie ilości toksycznego ołowiu i kadmu od ponad roku sprzedawane są w sklepach całej Polski. Kilka dni temu wykrył to wadowicki Sanepid w hurtowni koło Kalwarii Zebrzydowskiej - donosi "Polska".

PiS broni pozycji w mediach?

Posłowie PiS sondowali możliwość sojuszu z SLD, który miałby pomóc w zachowaniu wpływów w mediach publicznych. Zachętą byłyby stanowiska w TVP i Polskim Radiu - donosi "Dziennik".

Niepełnosprawni studenci dostaną asystenta

Niepełnosprawni studenci mogą liczyć na opłacanego z budżetu państwa asystenta - pisze dziennik "Polska". Pomoże im m.in. sporządzać notatki z wykładów, wypożyczać książki i dojechać na uczelnię.

Premier szuka mieszkania

Trwają poszukiwania mieszkania dla premiera Donalda Tuska. Na razie mieszka w hotelu sejmowym, a do rządowej rezydencji przy Parkowej nie chce się przenieść. Współpracownicy szukają mu więc nowych "czterech kątów".

Wywieziono tajne akta WSI

Tajne archiwum zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych wywieziono do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze "Dziennik". Według gazety, nieoznakowane furgonetki krążyły pod osłoną nocy między siedzibą służb a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego do ostatnich godzin rządów PiS.

Wielki pożar w fabryce brykietów

- Groźny pożar wybuchł w piątek późnym wieczorem w fabryce brykietów z trocin ekologicznych w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie. Nikomu nic się nie stało. Z ogniem zmaga się 15 zastępów strażaków.