Chcemy mądrej prawicowości, jaka szanuje własność - tak przemawiał Bronisław Komorowski. - Ja chcę umrzeć w kraju wolnym i stabilnym! - oznajmił natomiast Władysław Bartoszewski. - Wypraszam sobie lżenie Polski przez niekompetentnych członków rządu - mówił stanowczym tonem.

Policjanci z Rybnika zatrzymali pirata drogowego, który w krótkim czasie zebrał 48 punktów karnych! Cały pościg zarejestrowała policyjna kamera.

Nelly Rokita jest niespójna z programem PiS - mówi w TOK FM wiceminister gospodarki Paweł Poncyliusz. Sztabowcy PiS zastanawiają się, czy na jutrzejszej konwencji PiS udzielić jej głosu - donosi "Dziennik".

Śląska policja zatrzymała pod zarzutem korupcji szefa bytomskiej Kliniki Chirurgii Naczyniowej i wojewódzkiego konsultanta ds. chirurgii naczyniowej, prof. Marka M.

Krzysztof Bosak z LPR dojeżdża na treningi "Tańca z gwiazdami” za pieniądze Sejmu, czyli podatnika - donosi "Fakt". Poseł w rozmowie z TVN24 zdecydowanie zaprzecza: - To nadużycie. Na treningi najczęściej jeżdżę rowerem, jeśli zdarzy mi się taksówką, to sam za nią płacę.

Rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska zajęła się moralnością okładek zeszytów szkolnych. Wysłała w tej sprawie list do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - pisze "Wprost".

- Tylko przy obecności LPR w Sejmie jest szansa na stworzenie koalicji centrowo - prawicowej bez udziału postkomunistów - powiedział w "Sygnałach dnia" Artur Zawisza. Poseł stwierdził, że jego partia po wyborach może współpracować zarówno z PiS, jak i PO.

- To typowe szykanowanie - tak prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz komentuje śledztwo w sprawie kodeksu etyki dla urzędników stołecznego ratusza. Według przygotowanego przez jej ekipę dokumentu urzędnicy nie muszą już do tzw. rejestru korzyści majątkowych wpisywać np. kwiatków czy czekoladek.

Jeden z kandydatów PiS na senatora z listy warszawskiej został odrzucony przez PKW. To były premier Jan Olszewski - pisze "Rzeczpospolita". Zabrakło mu ważnych podpisów z poparciem.

To była jedyna taka noc - eksperymenty, wynalazki i naukowe "cuda". Uczeni z poznańskiej politechniki odeszli od swoich codziennych obowiązków, by pokazać, że nauka może być pasjonująca i ciekawa.

W Poznaniu ruszyły przygotowania do przeniesiena 400 tonowego przęsła mostu świętego Rocha nad mostem Mieszka I na rzecze Cybinie. To pierwsza tego typu akcja w Polsce.

Od śmierci Barbary Blidy minęło pięć miesięcy, a sąd nie orzekł jeszcze, czy jej zatrzymanie było zgodne z prawem. - Podejrzana nie żyje, więc czynnik czasu nie ma decydującego znaczenia - tłumaczy wiceprezes sądu w Katowicach.

Przez dwa lata rząd PiS groził Janowi Kulczykowi odebraniem koncesji na budowę autostrady do Świecka. Aż wreszcie bez rozgłosu zgodził się na budowę trasy. I to za 365,75 miliona euro więcej niż planowano - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

Janusz Świtaj, jeszcze kilka miesięcy temu domagał się prawa do eutanazji. Teraz spełnił swoje kolejne marzenie - po 16 latach przerwy w nauce, rozpoczął naukę w liceum dla dorosłych.

Ministerstwo Obrony Narodowej chce zatrzymać swoją kadrę lotniczą. Jak zamierza to zrobić? - Lepszymi zarobkami, polski pilot F-16 zarobi w przyszłym roku 20 tysięcy złotych rocznie więcej.

Ryszard Krauze bardzo wiele ryzykował, inwestując w roponośne pola w Kazachstanie - pisze "Dziennik". W krytycznym momencie, gdy jego spółce groziła realna utrata koncesji, dostał jednak 300 mln zł kredytu z państwowych banków PKO BP i BGK na kontynuowanie inwestycji.