Bez rozgłosu, w cieniu sprawy ostrzelania wioski Nangar Khel, przed sądem garnizonowym toczy się bezprecedensowy proces polskich komandosów służących w Iraku - pisze "Gazeta Wyborcza".

Opinia niemieckiego kardiochirurga prof. Rolanda Hetzera nie uwalnia dr. Mirosława G. od odpowiedzialności za błąd - pisze "Rzeczpospolita", która dotarła do treści ekspertyzy niemieckiego lekarza na ten temat.

PO zaproponuje PSL wspólną listę w wyborach do europarlamentu - dowiedział się "Dziennik". To część planu Platformy mającego zapewnić partii wygrane w czterech kolejnych wyborach.

Podobizny jej wnuków na drukach RPD, tajna gala w Bibliotece Narodowej, deklarowana sympatia do Aleksandra Łukaszenki, klękanie przed o. Rydzykiem na oczach podwładnych - byli współpracownicy rzecznik Praw Dziecka ujawniają praktyki Ewy Sowińskiej. Ich relacje spisał dziennik "Polska".

Piloci rządowych samolotów boją się wozić polskich polityków. Dziesięciu z nich złożyło wypowiedzenia i odchodzi z wojska – dowiedział się tygodnik "Wprost". Powodem jest fatalny stan techniczny maszyn, słabe zarobki i… polityka transportowa rządu.

W niedzielnym odcinku "Tańca z gwiazdami", który otwierał nową, siódmą już edycję programu, Mariusz Pudzianowski okazał się bezkonkurencyjny. Zdobył prawie połowę wszystkich głosów oddanych przez widzów. Z programem pożegnać się musiał natomiast Michał Lesień.

Nasz projekt ustawy medialnej odpolityczni polskie media. W KRRiT nie będzie w ogóle polityków - zachwalał nowelizację ustawy medialnej autorstwa PO Andrzej Halicki. - Platforma może i odpolitycznie KRRIT, ale "urządawia" media - ripostowała Elżbieta Jakubiak z PiS.

- Proszę nie oczekiwać ostatecznych deklaracji w sprawie tarczy antyrakietowej z dnia na dzień, na przykład podczas wizyty premiera w Waszyngtonie – powiedział w "Magazynie 24 godziny” Radosław Sikorski. Nowego prezydenta Rosji szef MSZ ocenił jako „technokratę”.

Orkan Emma słabnie i oddala się od Polski. Wichura na szczęście była słabsza niż się zapowiadali synoptycy, ale i tak w całym kraju spowodował poważne szkody, które udokumentowali nasi internauci.

- To skandal i podejrzenie o chęć "ukręcenia łba" sprawie dr. Mirosława G. - tak poseł PiS Arkadiusz Mularczyk komentuje odsunięcie prokuratora Marcina Urbaniaka od sprawy kardiochiriuga Mirosława G. Jego zdaniem to dowód na powstanie "nieformalnego układu obrońców dr. G.".

Szef Prokuratury Krajowej polecił, by sprawcę wycieku stenogramu z utajnionego posiedzenia Sejmu ścigać za złamanie tajemnicy państwowej, a nie służbowej - informuje "Newsweek". Sprawcy grozi do ośmiu lat więzienia.

Polskie rodziny uciekają z Niemiec. Opuszczają mieszkania kupione i wynajmowane w przygranicznych niemieckich miasteczkach. Boją się wzrostu agresji skierowanej przeciw cudzoziemcom. O tym w najbliższym wydaniu "Superwizjera" w poniedziałek o 23.20 w TVN.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło nad ranem w Lewinie Brzeskim w woj. opolskim. Wykoleił się ostatni wagon pociągu towarowego relacji Opole-Wrocław. W wypadku nikt nie ucierpiał, ale prace naprawcze na jednym z torów mogą potrwać nawet kilka dni.

- Dopancerzenie hummerów jest zbyt drogie. Muszę podjąć decyzję, czy je modernizować, czy kupić nowe - powiedział szef MON Bogdan Klich. Chodzi o hummery, których używają polscy żołnierze w Afganistanie.

Łódzcy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, który przez kilkanaście godzin leżał pobity na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Rydzowej. Wskutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

W intencji Czesława Małkowskiego odprawiono mszę w olsztyńskiej katedrze pod wezwaniem św. Jakuba. Prezydent miasta jest podejrzany o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

Półtora promila miał we krwi 14-latek, który wybrał się na nocną przejażdżkę ulicami Zamościa. Policjanci zatrzymali nieletniego amatora jazdy na podwójnym gazie dopiero, gdy w samochodzie zabrakło paliwa.

- Nowa ustawa medialna jest potrzebna - przekonywał w "Kawie na ławę" Stefan Niesiołowski z PO. - PO chce nie tylko media publiczne przejąć, ale także zmarginalizować, a w dalszej kolejności sprywatyzować - ripostował w TVN24 Tadeusz Cymański z PiS.

Włodzimierz Czarzasty, szef Stowarzyszenia Ordynacka, rozpoczyna wewnątrzpartyjną kampanię, której celem ma być rozpad LiD – twierdzi „Wprost”.

W czasie nadchodzących obchodów 40. rocznicy wydarzeń marcowych można się spodziewać ważnych słów i inicjatyw prezydenta w sprawie obywatelstwa osób, które w wyniku antysemickiej nagonki opuściły Polskę - zapowiedział w niedzielę minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński.