Specjalny bilet sieciowy - takie zadośćuczynienie zaproponowała PKP kobiecie, którą okradli w pociągu... kolejarze. Przyłapanych na gorącym uczynku złodziei czeka z kolei dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Wakacje rzecz ważna, ale Przyjazne Państwo ważniejsza. Tak uznał Janusz Palikot PO) i brutalnie przerwał urlop kolegom ze swojej komisji. Protesty nie pomogły, na środę planowane jest pięciogodzinne posiedzenie - donosi "Metro".

- Nic mnie nie zaskoczyło podczas przesłuchania - tylko tyle powiedziała "śląska Alexis" po wyjściu z prokuratury w Łodzi. Barbara K. była przesłuchiwana jako świadek w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

Ani Platforma, ani koalicja rządowa nie ma żadnych krwiożerczych zamiarów wobec prezydenta – tak Donald Tusk skomentował doniesienia o domniemanych planach impeachmentu wobec Lecha Kaczyńskiego. Premier ogłosił też, że rząd przygotował projekt profesjonalizacji armii.

W poniedziałek rozpoczęła się druga edycja "Polonijnych spotkań z historią najnowszą", czyli kurs dla polskich nauczycieli z zagranicy zorganizowany przez Biuro Edukacji Publicznej IPN.

Były funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej usłyszy zarzuty fizycznego znęcania się nad zatrzymanym w październiku 1982 roku Jarosławem B.

Załamanie pogody na Mazurach zagnało żeglarzy do portów. Wiatr osiąga siłę czterech stopni w skali Beauforta, a w porywach nawet siedmiu stopni. Żeglarze boją się powtórki z zeszłego roku, kiedy wichura zabrała życie 12 osobom.

Zbigniew Ziobro nie powinien się zrzekać immunitetu, lecz pozwolić, by uchylił go Sejm. Uchwała w tej sprawie byłaby nieważna - twierdzi poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Jego zdaniem sprawę rozstrzygnąć mógłby Trybunał Konstytucyjny.

Wojciech Sumliński, dziennikarz podejrzany o złożenie byłemu oficerowi WSI propozycji korupcyjnej, nie może przebywać w areszcie - stwierdzili lekarze ze szpitala, w którym dziennikarz leży po próbie samobójczej. Prokuratura jednak nie chce uwzględnić tej opinii i czeka na opinię biegłych psychiatrów - informuje RMF FM.

Rząd przypieczętował decyzję o przejściu polskiej armii na pełne zawodowstwo. - Liczba 120 tys. żołnierzy odpowiada aktualnym potrzebom obronnym Polski - mówi minister obrony narodowej Bogdan Klich. Były minister obrony Aleksander Szczygło uważa, że uzawodowienie armii jest nierealne, bo brakuje i pieniędzy, i ochotników.

Sezon wakacyjny w pełni, ale SLD nie daje o sobie zapomnieć. W Sejmie partia zwołała konferencję w sprawie nowej ustawy medialnej szykowanej przez PO. - Nie będę jej krytykował, bo nie znam jej założeń - powtórzył kilkakrotnie Jerzy Wenderlich z Sojuszu i zaprosił PO do rozmów przy wspólnym stole.

To była bezpieczna impreza, nie było bójek, pobić i rozbojów - tak o Przystanku Woodstock mówi lubuska policja. Funkcjonariusze odnotowywali jedynie drobne kradzieże i zaginięcia przedmiotów osobistych. Zguby często wracały do właścicieli.

Miał półtora promila alkoholu we krwi i był na weekendowym dyżurze - białostocki ginekolog-położnik wyleciał z pracy. Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach lekarz pił alkohol.

Minister sportu zrezygnował z konferencji, na której miał się pojawić w towarzystwie Michała Borowskiego, szefa odpowiedzialnej za budowę Stadionu Narodowego spółki Narodowe Centrum Sportu. Powodem są najnowsze doniesienia, jakie pojawiły się w sprawie jego osoby.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podało listę nominacji generalskich. Zgodnie z przewidywaniami znalazło się na niej osiem nazwisk. - Prezydent postawił na ludzi, którzy sprawdzili się jako dowódcy - tłumaczył szef biura Władysław Stasiak. Na liście znaleźli się także niektórzy wojskowi pominięci podczas nominacji 3 maja.

Jechał ponad 200 km/h, nie zatrzymywał się na czerwonym świetle, wyprzedzał "na trzeciego", przekraczał podwójną ciągłą - można wymieniać długo wyczyny motocyklisty z Rybnika. Wszystko to przyczyniło się do nowego, nieoficjalnego rekordu piractwa drogowego: 32-latek w sześć minut zdobył ponad sto punktów karnych. Gratulujemy?

Podejmujemy postępowanie w sprawie opublikowania makabrycznych zdjęć zabitych z Iraku i Afganistanu, które pojawiły się na jednym z portali wojskowych - powiedział portalowi tvn24.pl płk. Marek Golińczak z wojskowej prokuratury garnizonowej we Wrocławiu.

Dwie młode panie, które bez staników opalały się na miejskiej plaży Arkonka w Szczecinie, zostaną osądzone dopiero za miesiąc. Przestępstwo, za które kobiety zasiądą na ławie oskarżonych, to "nieobyczajny występek".

- Jestem przeciwnikiem raportu o stanie zdrowia. Przy jego pomocy można rozegrać każdego polityka - powiedział prezydent w radiowych "Sygnałach Dnia". Ujawnił także, iż dokument opisujący scenariusz odwołania go ze stanowiska przygotował dla PO obecny minister finansów Jacek Rostowski - ale było to dwa lata temu.