- Histeria z powodu ilości remontów jakie przeprowadzane są w Warszawie jest tak na prawdę wywołana tym, że PiS wciąż nie może pogodzić się z porażką wyborczą w stolicy - mówi prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Nie uchylę się od ponownego bycia marszałkiem Sejmu, jeśli regulamin Izby pozostanie bez zmian. Lubię rządzić i mieć władzę - powiedział Ludwik Dorn, podsumowując V kadencję Sejmu. - Kończymy ją pracowicie, godnie, z honorem i ponad partyjnymi podziałami - tym słowami zwrócił się z kolei do posłów.

Po zmianie rządu - rewolucja w specsłużbach. Według RMF FM, PO po przejęciu władzy chce powiązać CBA z Ministerstwem Finansów, ABW - z MSWiA, a Agencję Wywiadu oddać pod skrzydła MSZ. Ludzie przyjęci za obecnej władzy mają zostać zweryfikowani.

Kierowanie państwem dobrze ocenia co piąty Polak, dobór rządowych kadr - tylko co dziesiąty. Najwyższe noty rząd Jarosława Kaczyńskiego zbiera za dbałość o bezpieczeństwo oraz zwalczanie korupcji - wynika z sondażu CBOS.

Miały być haki, a są kotleciki i klamerki do bielizny - tak o poziomie kampanii wyborczej i groźbach, które kierowała opozycja pod adresem PiS wypowiada się Tadeusz Cymański z PiS. Nelly Rokicie wręczyłby natomiast płytę "Mazowsza".

Czeczenka Kamisa D., której troje dzieci zginęło w Bieszczadach, opuściła już szpital w Ustrzykach Dolnych. Teraz Kamisa razem z mężem i synkiem jedzie do rodziny pod Warszawą.

Dziś miał się zakończyć proces Piotra T. podejrzanego o brutalne morderstwo 11-latka. Zawiedli jednak biegli psychologowie i psychiatrzy, którzy nie pojawili się w sądzie.

Radomska prokuratura zbada, czy doszło do nieprawidłowości w finansowaniu kampanii wyborczej posła PO Janusza Palikota w 2005 r. Poseł Platformy uważa, że jest to próba zdyskredytowania go.

"Sokole Oko" znów na tropie. Policjant z warszawskich Bielan, Paweł Popławski, wracając ze służby wypatrzył kolejnego przestępcę. Zatrzymany to Ukrainiec, Mykalo N. - teraz odpowie za rozboje popełnione na Ukrainie.

Wprawdzie nie jest "złowrogim demonem" i ma "swoje miejsce w historii", ale jego brak na wyborczej liście poprawi wynik LiD - tak o byłym premierze Leszku Millerze mówił w TVN24 szef SdPl Marek Borowski.

- Drzwi Prawa i Sprawiedliwości są otwarte dla Jana Rokity - powiedział w radiu RMF FM sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Dodał, że "rozumie, iż Rokita takiej decyzji nie chciałby podejmować szybko".

- Rosja maszeruje w stronę metod stosowanych w Związku Radzieckim - uważa premier Jarosław Kaczyński. W radiowych "Sygnałach Dnia" szef rządu wyraził nadzieję, że "bolszewickie praktyki - których echa pobrzmiewają w Rosji - nie powrócą".

Jeżeli najważniejsze osoby w państwie publicznie oświadczają, że popierają karę śmierci, to jest duży problem - powiedział w TVN24 prof. Andrzej Rzepliński. - W razie jej przywrócenia groziłoby wyrzucenie z Unii Europejskiej i Rady Europy – przestrzega.

Poseł Samoobrony Jerzy Zawisza został prawomocnie uznany kłamcą lustracyjnym przez Sąd Apelacyjny w Katowicach. Mimo to poseł będzie mógł kandydować do Sejmu.

Nie będzie głosowania nad uchyleniem immunitetu Andrzejowi Lepperowi, ani nad wnioskami PO o odwołanie ministrów - zdecydował Konwent Seniorów. Ostatnie posiedzenie Sejmu potrwa jeden, a nie jak wcześniej planowano - dwa dni.

"Pasożyt", "darmozjad", "pazerny młodzian" - "Fakt" nie zostawia suchej nitki na prezesie Instytutu księdza Henryka Jankowskiego - Mariuszu Olchowiku. Według gazety tylko ośmiesza on kapelana "Solidarności" robiąc karierę na jego plecach.