- Stoi przed nami zadanie budowy nowego państwa. Wy będziecie na pierwszej linii walki o nie. Będziecie oddziałem szturmowym - w ten sposób zwrócił się premier do prokuratorów z nowo powstałego Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

- Mam nadzieję na merytoryczną dyskusję, ale jak będzie - zobaczymy - powiedział Jarosław Kaczyński przed debatą z Aleksandrem Kwaśniewskim. Premier wątpi jednak, aby ta debata wpłynęła na wynik wyborów.

Kto wygra? Będzie kulturalnie, czy obrzucą się błotem? Powiedzą to co zwykle, czy coś nowego? Jaka będzie, a jaka powinna być dzisiejsza debata? Co myślą zwykli Polacy?

Aleksander Kwaśniewski zostanie merytorycznie zgnieciony przez Jarosława Kaczyńskiego - twierdzą politycy PiS. - Premier będzie się posługiwał wyłącznie demagogicznymi argumentami - oceniają zwolennicy byłego prezydenta.

Od rana zamkniętego dla kupców wejścia na koronę stadionu pilnują ochroniarze. Demontowane są także stragany rozstawione w alei prowadzącej na stadion.

- Gdyby to ode mnie zależało, premierem powinien zostać Waldemar Pawlak. Dlatego, że ma doświadczenia trochę z tamtego okresu i jednocześnie mówi na temat - powiedział Lech Wałęsa w wywiadzie dla RMF FM.

Donald Tusk może zyskać na debacie Kaczyński - Kwaśniewski, jeśli będzie ona przebiegać w agresywnym stylu. Straci, jeśli dyskusja będzie spokojna i merytoryczna - powiedział w TVN24 socjolog, prof. Edmund Wnuk-Lipiński.

Nie ma dowodów na związki Ryszarda Krauzego z wojskowymi służbami specjalnymi. Materiałów szukał Antoni Macierewicz, żeby je pokazać w drugiej części swojego raportu o likwidacji WSI - podaje "Dziennik"

Do dziś kupcy mieli opuścić koronę Stadionu X-lecia, jednak nie wszyscy to uczynili. Powód? W niedzielę nie pracują.

- 24 godziny dostali białostoccy nadleśniczowie, aby zebrać podpisy pod listami poparcia kandydatów PiS na senatorów z Podlasia. Poprosił ich dyrektor, a tego Krzysztof Putra - pisze "Gazeta Wyborcza".

Starcie III z IV RP, pojedynek „dwóch najbardziej charyzmatycznych obecnie polityków”, najważniejsze wydarzenie tej kampanii – zapowiedzi sztabów wyborczych LiD i PiS można zweryfikować już dziś o 20. Aleksander Kwaśniewski zmierzy się z Jarosławem Kaczyńskim. Transmisja w TVN24 i tvn24.pl.

Dla półtora miliona studentów w Polsce zaczyna się nowy rok akademicki. Największą zmianą jest powszechne wprowadzenie studiów dwustopniowych.

Szef Bartimpexu przekazał prokuraturze dokumenty dotyczące współpracowników Aleksandra Kwaśniewskiego - pisze "Wprost". Szef ochrony Aleksandra Gudzowatego, Marcin Kossek, w rozmowie z TVN24 zaprzecza.

Większe szanse na wygranie debaty ma Aleksander Kwaśniewski – zgodnie twierdzą specjalista ds. wizerunku Eryk Misiewicz, politolog Roman Kuźniar i medioznawca Jarosław Godzic, goście "Magazynu 24 godziny".

- Zakończmy polityczne okładanie się po głowie i chwalenie się impotencją - stwierdził Donald Tusk w Glasgow. Lider PO zapowiedział, że zwróci się do liderów PiS i LiD o przerwanie negatywnej kampanii.

"To taka sama prawda jak to, że autorzy artykułu i redaktor naczelny w każdy poniedziałek molestują pięcioletnich chłopców" - tak minister sprawiedliwości ocenia rewelacje "Newsweeka", który sugeruje, że minister palił marihuanę. Ziobro zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Straż pożarna ugasiła w centrum Wrocławia pożar składu makulatury. Strażacy obawiali się, że pożar przeniesie się na inne budynki. Smuga czarnego dymu unosząca się nad miastem wzbudziła zaniepokojenie mieszkańców.

Ponad 16 godzin trwało przenoszenie 400-tonowego przęsła starego mostu po moście Mieszka I w Poznaniu. Przęsło, które wcześniej służyło jako most św. Rocha, stanie się elementem powstającego mostu Cybińskiego. To pierwsza tego typu akcja w Polsce.