Nie ma żadnych powodów do niepokoju, o wiele groźniejsze są wypadki samochodowe - odniósł się do spekulacji o możliwości uderzenia w Polskę amerykańskiego satelity doktor Stanisław Bajtlik z centrum astronomicznego imienia Mikołaja Kopernika.

- Niepokoi mnie brak myśli przewodniej tego rządu - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Tadeusz Iwiński z LiD. Joachim Brudziński odpowiedział: - Przecież głównym kryterium, o którym mówił Donald Tusk, jest zdolność do miłości. - Kocham Pana, Panie Brudziński - zareagował Janusz Palikot z PO.

Zbigniew Chlebowski krytykuje opozycję za to, że chce zmusić Platformę, by "zrobiła z Sejmu fabrykę od produkowania złych ustaw". - Niech opozycja nas nie atakuje, bo sama nie działała szybciej. Nie pamiętam, który z poprzednich premierów miał tak dobre wyniki po stu dniach - przekonywał szef klubu PO w programie "Bohater Tygodnia".

Klub Platformy Obywatelskiej ukarze posłów, którzy "migają" się od głosowań, albo głosują niezgodnie z partyjnymi zaleceniami. - Kary są wysokie, ale sprawiedliwe - zapewnia rzeczniczka dyscypliny klubowej Mirosława Nykiel. O konkretnych kwotach nie chce jednak mówić.

Uwierzyła obietnicom urzędników, teraz nie ma gdzie mieszkać. Pani Hanna odeszła od męża-alkoholika, który znęcał się nad dziećmi. Obiecano jej, że będzie miała szansę wrócić do mieszkania, już jako właścicielka. Jednak mieszkanie kupił ktoś inny, a jej mąż bez problemu dostał lokal zastępczy.

Opozycja domaga się od PO "powrotu z politycznego urlopu". -Trzeba zakasać rękawy - wzywali goście Magazynu "24 godziny". Według LiD-u i PiS-u to właśnie przez "parlamentarne lenistwo" rządu senat jest bezrobotny, bo nie ma nad czym głosować. - Przynajmniej jest spokojnie. Bo liczy się ilość, a nie jakość - odpowiada PO.

- Nie sądzę, że poseł Dorn jest niepoinformowany jeśli chodzi o sprawy partii - stwierdził w Magazynie "24 godziny" Adam Bielan w odniesieniu do czwartkowej wypowiedzi byłego wiceprezesa PiS. Dorn mówił o sobie jako o "dziadku leżącym na piecu", który jest na uboczu wszelkich wydarzeń i który nie wie, jaka jest jego rola w partii.

Zbigniew Ćwiąkalski daje siedem dni Jackowi Kurskiemu na przeprosiny za jego wypowiedź w czwartkowej "Kropce nad I". - Po tym czasie pan Kurski wie co się stanie - odgraża się minister. Przeprosiny mają dotyczyć zarzutu, że Ćwiąkalski "dorobił się na pomocy prawnej udzielanej Dochnalowi, Krauzemu i Stokłosie".

Polska dostała ostrzeżenie od Amerykanów i... potraktowała je bardzo poważnie. Z kosmosu spada satelita, który może uderzyć m.in. w terytorium Polski. Zagrożonych jest również kilkadziesiąt innych krajów, ala nasz rząd dla pewności powołuje sztab kryzysowy. -Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia z pełną powagą Bogdan Klich.

Prokuratura przesłuchała matkę 11-miesięcznego Jasia chorego na mukowiscydozę i mężczyznę, który może być jego ojcem. Jeśli potwierdzą to badania, chłopiec dostanie polskie obywatelstwo i uniknie deportacji na Białoruś. Mężczyzna nie kwestionuje, że utrzymywał kontakty seksualne z matką Jasia.

- Potwierdzam, że otrzymaliśmy informację od Stanów Zjednoczonych o niebezpieczeństwie, że satelita w sposób niekontrolowany może spaść na terytorium Polski - powiedział szef MON Bogdan Klich. Uspokoił jednak, że prawdopodobieństwo, że satelita spadnie na nasz kraj jest znikome.

Lubelska prokuratura podjęła decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie publicznego znieważenia prezydenta przez Janusza Palikota. Poseł PO na swoim blogu zadał pytanie sugerujące, że Lech Kaczyński może mieć problemy z alkoholem.

Policja zlikwidowała w Piasecznie "dziuplę", w której gang samochodowych złodziei ukrywał luksusowe auta kradzione głównie w Niemczech i Austrii, a także w okolicach Warszawy. Przestępcy rozbierali samochody na części, a drogie podzespoly wywozili za wschodnią granicę, głównie na Litwę oraz Ukrainę i tam sprzedawali.

- Mój resort zleci analizę prawną oświadczenia o umorzeniu długu Porozumieniu Centrum przez ówczesnego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego - powiedział obecny szef skarbu Aleksander Grad na konferencji prasowej. Resort sprawdzi, czy decyzję można uznać za nieważną i tym samym cofnąć ją.

- Można się dziwić, że osoby o takiej przeszłości zostały wysłane na wojnę, ale myślę, że nie pogorszy to obecnego położenia aresztowanych - zapewnił Jacek Kondracki, obrońca żołnierzy. TVN24 dowiedziała się w piątek, że Tomasz B. - jeden z żołnierzy obwinianych o zbrodnię w Nangar Khel - był wcześniej karany za pobicie innego wojskowego.

Przed warszawskim Sądem Okręgowym ruszył cywilny proces o zniesławienie, który Julii Piterze wytoczył Mariusz Kamiński. Były szef CBA żąda przeprosin i przekazania 50 tyś. złotych na cele charytatywne, ale nie wyklucza ugody.

- Obecny szef sejmowego biura prasowego Jarosław Szczepański był tajnym i świadomym współpracownikiem WSI - zeznał przed sądem Sławomir Cenckiewicz, b. szef komisji likwidacyjnej WSI. Sam Szczepański stanowczo zaprzecza tym stwierdzeniom.

Policja w województwie Lubelskim przez ponad 70 kilometrów ścigała uciekającego poloneza, który nie zatrzymał się do kontroli. Chwilami samochód osiągał prędkość 150 km/h. Kierująca nim kobieta, jako pasażera wiozła swoje trzyletnie dziecko.

Prokuratura w Warszawie z powodu niewykrycia sprawcy umorzyła śledztwo w sprawie podłożenia atrap bomb w stolicy w 2005 r. - Umorzenie nie zamyka ostatecznie tej sprawy. Jeżeli pojawią się nowe okoliczności, może zostać ona wznowiona - zaznaczyła na antenie TVN24 Katarzyna Szeska, rzecznik prokuratury.

Były prezes PZU Życie Grzegorz W. nie trafi do aresztu - zdecydował w piątek Sąd Okręgowy w Białymstoku, utrzymując w mocy postanowienie sądu pierwszej instancji.