- Aresztowany były wiceminister Jarosław Pinkas ma problemy zdrowotne - dowiedziało się radio TOK FM. Adwokat podejrzanego o korupcję Pinkasa poinformował, że jego klientowi może grozić wylew.

Platforma Obywatelska proponuje, aby z opłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego zwolnić na razie tylko emerytów i rencistów. Z sondażu "Rzeczpospolitej" wynika, że tylko co piąty Polak popiera utrzymanie opłat.

Co robią w nocy Polacy? Połowa smacznie śpi, a reszta przewraca się z boku na bok. Okazuje się, że bezsenność to już prawie nasza narodowa choroba. Dotyka głównie kobiety, a z wiekiem narasta.

214 tysięcy złotych za 71 dni czuwania załogi karetki reanimacyjnej podczas urlopów prezydenta w Juracie domaga się gdański szpital MSWiA od Lecha Kaczyńskiego. - Placówka ma już w ręku gotowy pozew i zapowiada, że z głową państwa spotka się na sali sądowej - pisze "Dziennik".

Prezes PiS będzie nadal rekomendował Zbigniewa Wassermanna na szefa małopolskiej Rady Regionalnej PiS. Niedzielne głosowanie w tej sprawie, w którym Wassermann nie dostał większości jest nieważne.

Prezydium klubu PO zawiesiło w środę Lidię Staroń w prawach członka klubu Platformy. To efekt wypowiedzi posłanki o tym, że pracuje nad ustawą, która umożliwi przyznanie działkowcom prawa wieczystego użytkowania ogródków.

Przebywający w USA były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski opowiedział się za rozważeniem przyjęcia w przyszłości Rosji do NATO, chociaż wyraził też przekonanie, że w najbliższych latach kraj ten nie zmieni swojej obecnej polityki.

- Nie będę już rozmawiał o stanie zdrowia prezydenta i raporcie na ten temat. Nie wiem, jaki będzie miał on kształt, ale mogę zapewnić, że udowodnimy nim, że prezydent niczego nie ukrywa - zapewniał Michał Kamiński Magazynie "24 godziny". I dodawał: - W raporcie nie znajdą się informacje, które mogłyby naruszać godność głowy państwa.

"Przepraszam" to ważne słowo, jednak za nim powinny pójść czyny - twierdzi Bogdan Borkowski, pełnomocnik rodziny Olewników. Podobny pogląd wyrazili pozostali goście Magazynu "24 Godziny" Jerzy Wenderlich (SLD), Krzysztof Maciejewski (PiS) oraz Jerzy Kozdroń (PO).

- Nie śpiewam na pstryknięcie – zarzekał się na antenie gość trzechsetnego wydania „Kropki nad I”, Jacek Kurski. Po zejściu z wizji był już bardziej spolegliwy i, akompaniując sobie na gitarze, zanucił rosyjską balladę.

- Nie ma w tym nic niezwykłego, że ludzie mieszkający razem, narzeczeni, pożyczają sobie laptopa – tak w „Kropce nad i” Jacek Kurski wyjaśnił fakt znalezienia na komputerze Zbigniewa Ziobry materiałów Patrycji Koteckiej.

Serwisy internetowe najważniejszych urzędów miast w Polsce nie zdały egzaminu dostępności dla osób niewidomych i niedowidzących. Administracja publiczna ma jeszcze tylko dwa lata na dostosowanie serwisów do wymagań Unii Europejskiej.

Zaprzestania działań likwidujących abonament radiowo-telewizyjny chce szef klubu PiS Przemysław Gosiewski. Zwrócił się o to w liście do premiera Donalda Tuska. Zastrzegł w nim, że PiS nie poprze projektu, "który likwiduje abonament".

Sławomir M. odpowie przed Sądem Okręgowym w Warszawie za oszustwa na tzw. baronach paliwowych oraz wyłudzenie od nich blisko miliona złotych. Tak zdecydował w środę Katowicki Sąd Apelacyjny.

- Jestem niewinny, a więzienia się nie boję. Jeśli będzie trzeba, pójdę na ugodę - zapowiedział w "Magazynie 24 godziny" Piotr Misztal. B. poseł Samoobrony, podejrzewany przez prokuraturę o wyłudzenia podatkowe wrócił do Polski z USA. Chroni go list żelazny.

Sprawa Krzysztofa Olewnika jest symbolem marazmu polskiego państwa - zgodzili się ze sobą goście Magazynu "24 Godziny". Jednak zarówno Julia Pitera (PO), jak też Jolanta Szymanek-Deresz (SLD) i Arkadiusz Mularczyk (PiS) zaprzeczali, jakoby to ich ugrupowania ponosiły jakąś winę za tragiczny finał tej sprawy. Wręcz przeciwnie, podkreślali rzekome osiągnięcia poszczególnych rządów w śledztwie.

Imię: Aleksander. Nazwisko: Maciejewski. Obywatelstwo: BEZPAŃSTWOWIEC. Ile lat można funkcjonować walcząc o polskie obywatelstwo? Okazuje się, że nawet całe życie. W historię "Alika", bo tak mówili o nim przyjaciele z gorzowskiego teatru, trudno uwierzyć, ale naprawdę wydarzyła się w naszym kraju. I już jest tematem filmu dokumentalnego "Czerwiak".

Gimnazjaliści mogą odetchnąć z ulgą - już po egzaminach. W środę uczniowie trzecich klas pisali matematyczno-przyrodniczą część egzaminu gimnazjalnego. Test zawierał 33 zadania z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii. Sprawdzał też zdolność analizowania i logicznego myślenia.

W najbliższych dniach ruszy akcja szczepienia przeciw wściekliźnie ... lisów. To właśnie u tych zwierząt najczęściej wykrywano wściekliznę w zeszłym roku. Szczepionki, w postaci małych, zielono-brązowych kostek, zrzucane będą z samolotów - podała Inspekcja Weterynaryjna.