"Kaczmarek nie sygnalizował nieprawidłowości"

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek nie informował prezydenta Lecha Kaczyńskiego o rzekomych nieprawidłowościach w Ministerstwa Sprawiedliwości i w prokuraturze - oświadczyła Kancelaria Prezydenta.

Protest pacjentów

Kończy się cierpliwość pacjentów. Na strajk lekarzy odpowiadają swoim strajkiem. Kilkanaście osób od rana okupowało Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Zapowiadają, że wrócą w środę.

Nie będzie śledztwa ws. "taśm Rydzyka"

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania ws. ujawnionych przez dziennikarzy nagrań z wykładów o. Rydzyka. Śledczy nie stwierdzili by, redemptorysta znieważył prezydenta, nazywając go "oszustem ulegającym lobby żydowskiemu", a jego żonę "czarownicą". Prokuratura nie uznała też, by o. Rydzyk znieważył naród żydowski.

Bp Pieronek: trudno o dziwniejszą decyzję

- Bardziej dziwnej decyzji w polskiej sprawiedliwości chyba nie można się było spodziewać - tak bp Tadeusz Pieronek skomentował odmowę wszczęcia śledztwa w sprawie tzw. "taśm Rydzyka". - To zaniechanie - uważa przewodniczący związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Piotr Kadlcik.

"Matura z religii za trzy lata"

- Religia to przedmiot jak każdy inny i za trzy lata będzie ją można zdawać na maturze - zapowiedział abp Kazimierz Nycz, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski po rozmowie z ministrem Ryszardem Legutko.

Komisja za aresztowaniem Łyżwińskiego

Sejmowa komisja regulaminowa opowiedziała się za wyrażeniem zgody przez Sejm na tymczasowe aresztowanie posła Stanisława Łyżwińskiego w związku z tzw. seksaferą w Samoobronie.

"Dorn musi odejść"

- Ludwik Dorn musi odejść - niespodziewanie zgodnym chórem mówią SLD i LPR. Powód? Zablokowanie przez marszałka powstania komisji śledczych ws. akcji CBA i śmierci Barbary Blidy. Zanim Dorn oficjalnie podjął taką decyzję, Donald Tusk też zapowiadał, że będzie ona skutkować złożeniem przez PO wniosku o odwołanie marszałka.

Hojarska przeprasza Tusków

Danuta Hojarska oficjalnie przeprasza rodzinę Donalda Tuska za "niezamierzone, ewentualne narażenia na przykrość". Posłanka Samoobrony przesłała Tuskom oświadczenie, w którym zdementowała doniesienia "Wprost" i zapewniła, że nie udzielała tygodnikowi wywiadu.

Sąd rozpatrzy zażalenie Gilowskiej ws. szantażu lustracyjnego

Sąd rozpatrzy zażalenie wicepremier Zyty Gilowskiej na umorzenie śledztwa ws. domniemanego "szantażu lustracyjnego". Zażalenie złożone w kwietniu 2007 r. przez wicepremier miała rozpatrzyć gdańska prokuratura apelacyjna, ale 11 lipca zmieniły się przepisy i obecnie leży to w gestii sądu.

Ędward Ącki kandydatem na posła

Nowopowstająca Partia ĘĄ roczpoczyna kampanię wyborczą. Inauguracja odbędzie się w najbliższą środę, a pierwszym kandydatem na posła będzie Ędward Ącki, znany niegdyś jako Szymon Majewski.

Wymiana dowodów do końca marca 2008?

Minister spraw wewnętrznych i administracji Władysław Stasiak zapowiedział, że wystąpi o nowelizację ustawy i przesunięcie terminu wymiany dowodów osobistych. Nowy termin to do koniec pierwszego kwartału 2008.

Co stanie się z noworodkami z rzeszowskiego szpitala?

Lekarze z oddziału neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie nie zgodzili się na wycofanie wypowiedzeń z pracy. Odmówili także wzięcia udziału w transporcie noworodków do innych szpitali. Ewakuacja dzieci okazuje się niemożliwa.

Wielka obława na pedofilów

48 osób podejrzanych o rozpowszechnianie i ściąganie z internetu pornografii dziecięcej zatrzymali policjanci w całej Polsce - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski.

Mimo wyroków będzie miał czystą kartotekę

Nawet, jeśli parlament postanowi, że osoby skazane nie mogą kandydować do Sejmu, nie dotknie to Andrzeja Leppera. Wyroki lidera Samoobrony w październiku ulegną zatarciu - pisze "Życie Warszawy".

Policja: Więcej zabójstw i gwałtów

Niepokojąco rośnie przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu - alarmuje "Super Express" i wylicza: jest więcej zabójstw, zgwałceń, bójek, pobić oraz uszkodzeń ciała.

Czy premier ma niemiecką obsesję?

Niezdrową fascynację niemieckością zarzucił gdańszczanom premier Jarosław Kaczyński. Członkom PO wygarnął z kolei uzależnienie od Niemiec i podatność na ich dominację. O niemieckich obsesjach premiera "Gazeta Wyborcza" rozmawiała z gdańszczaninami - Januszem Lewandowskim i Bogdanem Borusewiczem.

Ruszyła kampania wyborcza PiS

PiS oficjalnie rozpoczyna kampanię wyborczą - informuje "Dziennik". Na ulicach miast pojawią się dzisiaj czarno-białe plakaty z hasłem "Premier Kaczyński: zasady zobowiązują". Tak jak dwa lata temu, PiS w wyborczym wyścigu zajął pole position.

Tragiczny wypadek na krajowej czwórce

Trzy osoby zginęły na miejscu, a cztery w stanie ciężkim trafiły do szpitala - to bilans nocnego wypadku na drodze krajowej nr 4. Między Bolesławcem a Zgorzelcem zderzyły się dwa tiry i bus.

"Jamniki" na stołecznych torach

Na trasę linii 36 w Warszawie wyjechał w poniedziałek - najdłuższy w Polsce - tramwaj niskopodłogowy. Pojazd, którym mieszkańcy od wtorku będą mogli jeździć w godzinach szczytu na trasie Wyścigi-Marymont, zabiera ponad 220 osób.

"Lub czasopisma" znowu na wokandzie

Kolejna rozprawa w procesie byłej wiceminister kultury w rządzie SLD, Aleksandry Jakubowskiej, której prokuratura zarzuca bezprawne przerobienie projektu ustawy medialnej, poprzez usunięcie z niego słowa "lub czasopisma".

Kogo LiD wstawi na listy wyborcze?

Dzisiaj Rada Programowa Lewicy i Demokratów będzie kontynuować rozmowy o programie i kształcie listy wyborczych. Aleksander Kwaśniewski zapowiedział w poniedziałek, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni LiD będzie chciał zaprezentować swój program.

Sejmowa komisja weźmie się za Ziobro

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka ma dziś zaopiniować wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Czarne chmury znowu nad Polską

Najbardziej gwałtowne burze będą szaleć dzisiejszej nocy na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem - ostrzegają wrocławscy meteorolodzy.