Pielęgniarki u marszałka Sejmu

Skończyło się spotkanie marszałka Sejmu Ludwika Dorna z przedstawicielkami pielęgniarek pikietujących przed Sejmem. Siostry chcą gwarancji podwyżek jeszcze w tym roku.

Debata nad immunitetem Łyżwińskiego przełożona

- Poseł Stanisław Łyżwiński został hospitalizowany - poinformował rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski. Łyżwiński przedstawił ksero zaświadczenia lekarskiego i nie przyszedł dziś do Sejmu, więc debatę nad uchyleniem mu immunitetu przeniesiono na jutro.

Sondaż: ponad połowa Polaków chce jesiennych wyborów

Polacy są zmęczeni przedłużającym się kryzysem. Ponad połowa chce wyborów jeszcze w tym roku, najlepiej we wrześniu - wynika z sondażu CBOS. Według PGB, wygrałaby w nich PO (33 proc. poparcia) przed PiS (28 proc.).

Noś kamizelkę i zachowaj spokój!

Żeglowanie to fantastyczny sport, ale bywa niebezpieczny. O podstawowych środkach ostrożności zapomniało wielu poszkodowanych we wtorkowym uderzeniu szkwału na Mazurach. O czym powinni pamiętać żeglarze?

Sejm po kłótni przełamał impas

- Zarysowała się możliwość porozumienia - stwierdził marszałek Ludwik Dorn po spotkaniu Konwentu Seniorów i przedstawił nowy porządek obrad. Poranny kryzys w Sejmie określi jako "swojego rodzaju szantaż" opozycji. Dzisiejsze posiedzenie zdominowały przerwy w obradach. Było ich sześć.

Internauci skarżą się na kieleckie autobusy

"Autobusy zastępcze w Kielcach? jakiś absurd..." - pisze internautka w komentarzu do wprowadzenia transportu zastępczego. Inny użytkownik portalu tvn24.pl filmuje tłok w tych autobusach. ZTM, które wprowadziło transport zastępczy w związku ze strajkiem kierowców przyznaje: -Problem jest i szybko go nie rozwiążemy.

Szałek: Nie było sporu Ziobro-Kaczmarek w sprawie Blidy

- Na naradzie u premiera dotyczacej postępowań w sprawie mafii węglowej nie doszło do jakiejkolwiek polemiki między Kaczmarkiem, Ziobrą oraz Kornatowskim - zapewnia naczelny prokurator wojskowy Tomasz Szałek. Szósty z siedmiu uczestników tego spotkania, który zabrał głos nie potwierdza też słów premiera Kaczyńskiego.

Rokita: To jest parlament w konwulsjach

Obserwując to, co się dzieje na sali sejmowej, doświadczony polityk już wie, że czas się szykować do wyborów - skomentował dzisiejsze posiedzenie w rozmowie z TVN24 poseł PO Jan Rokita.

Wędrując z uliczną latarnią...

Dwóch mężczyzn w Sędziszowie (Świętokrzyskie) ukradło latarnię uliczną. Choć bardzo się starali, w żadnym punkcie skupu złomu nie udało im się go sprzedać.

Pijana potrąciła pijanych

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 20-latkę, która prowadziła samochód po pijanemu. Sytuacja jakich wciąż wiele, jednak tym razem była to sprawczyni potrącenia dwóch równie pijanych rowerzystów. Wszyscy troje chwilę wcześniej... pili alkohol przed tym samym sklepem.

Grabarczyk zaufanym Kaczmarka?

Jednym z tajemniczych mężów zaufania, któremu już cztery miesiące temu ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek mówił o nieprawidłowościach w śledztwie dotyczącym Barbary Blidy, jest szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości, poseł PO Cezary Grabarczyk - informuje "Dziennik".

Cymański: Komisje byłyby teatrum przed wyborami

- Kampania na pewno będzie ostra - uważa Tadeusz Cymański, czołowy polityk PiS. Jak wyjaśnił, jego partia jest przeciwna powoływaniu obecnie komisji śledczych, bo byłyby one jedynie widowiskiem na użytek kampanii wyborczej.

Namioty pielęgniarek znów w Warszawie

Pielęgniarki po raz drugi rozbiły w Warszawie namioty. Tym razem przed Sejmem i tylko do piątku. Walczą o to samo: chcą przekonywać posłów do zmian w rządowym projekcie tzw. ustawy podwyżkowej.

Dorn: umowę z PO możemy zawrzeć nawet na piśmie

Głosy PiS, PO i PSL to za mało, by doprowadzić do samorozwiązania Sejmu. W tej chwili wszystko zależy od SLD - tłumaczy Ludwik Dorn. Marszałek Sejmu powtórzył w Polskim Radiu, że w razie potrzeby do rozwiązania Sejmu doprowadzi prezydent. -Ale wtedy będzie trzeba zawrzeć umowę z PO - podkreślił.

Śmierć na krajowej "jedynce"

Dwie osoby nie żyją, a pięć zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości Morsk koło Świecia nad Wisłą. Zderzyło się pięć pojazdów: dwie ciężarówki, mikrobus i dwa samochody osobowe.

Wassermann: Zawarłem pakt z Kaczmarkiem

- Była to forma swego rodzaju porozumienia między nami - powiedział Zbigniew Wassermann o współpracy z Januszem Kaczmarkiem. - Gdyby się okazało, że działania organów ścigania mogą mieć charakter tendencyjny, stwarzać zagrożenia, to trzeba by interweniować.

Napadła, by spłacić kredyt?

Zamaskowana kobieta z przedmiotem przypominającym karabin napadła na bank w Krzczonowie w województwie lubelskim. Napastniczka była o krok od przestępczego sukcesu, jednak plany pokrzyżowała jej znajoma, która poznała ją... po głosie.

Expo-turystyka

Wrocław wydał na lobbingowe podróże swych urzędników już 700 tys. zł. Niestety, na razie skutki są żadne. Już wiadomo, że nie mamy co liczyć na poparcie Urugwaju, Tunezji i Australii.

Czy wreszcie padną konkrety?

Janusz Kaczmarek będzie dziś zeznawać przed komisją do spraw służb specjalnych. Posłowie będę go pytać o okoliczności śmierci Barbary Blidy oraz o słynną już prowokację CBA w ministerstwie rolnictwa.

TVP: Nagranie Ziobry autentyczne

Nagranie ze spotkania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z Andrzejem Lepperem jest autentyczne i nie było w żaden sposób zmanipulowane - twierdzi telewizyjna "Panorama".

Gwałtowny szkwał na Mazurach zabił trzy osoby

Co najmniej trzy osoby zginęły, a dziewięć zaginęło w wyniku burz, które przeszły przez Mazury. - Ściana wody przyszła nagle. Jachty wywracały się niczym pudełka zapałek - opowiada jeden z WOPR-owców. Ratownicy wyciągnęli z wody kilkanaście osób. Część z nich trafiła do szpitala. Policja zaznacza, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Najgorsze już za nami

Burze, silny wiatr, a nawet śnieg i gradobicie - tak wyglądał wieczór na Mazowszu. Pioruny były nawet co sekundę. W nocy ma być już spokojnie, ale synoptycy spodziewają się burz w kolejnych dniach.

Kaczmarek, Jurek i Marcinkiewicz odwołani z RBN

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek, były marszałek Sejmu Marek Jurek i były premier Kazimierz Marcinkiewicz zostali odwołani przez prezydenta ze składu Rady Bezpieczeństwa Narodowego - poinformowało biuro prasowe prezydenta.

Dorn: będę likwidatorem tego Sejmu

- 7 września Sejm zagłosuje nad samorozwiązaniem - potwierdził po konwencie seniorów Ludwik Dorn. Marszałek Sejmu nie zgodził się natomiast, by Sejm zajął się utworzeniem komisji śledczych w sprawie śmierci Barbary Blidy i akcji CBA.

PO do PiS: Nie bójcie się prawdy

- Komisje śledcze muszą powstać jeszcze w tym Sejmie - mówi zgodnie w magazynie "24 godziny" opozycja od lewej do prawej strony sceny politycznej. Przeciwny jest tylko PiS i marszałek Ludwik Dorn, który skutecznie zablokował ich powstanie.