Takiej kampanii wyborczej Polska jeszcze nie widziała

20 mln ulotek, walka o głosy wszędzie tam, gdzie są Polacy, nowe hasła, nowe twarze, nowe pomysły - taką kampanię wyborczą szykuje Polakom Platforma Obywatelska. Z kolei LiD rusza do wyborów z Leszkiem Millerem jako twarzą kampanii. Najbliższa kampania wyborcza z pewnością będzie niezwykła - pisze "Dziennik".

Byli pracownicy ostrowskiej stacji dializ usłyszą wyrok

Byli pracownicy stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim usłyszą dziś wyrok. Pielęgniarka oddziałowa i ordynator tej stacji są oskarżeni o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. 53 pacjentów zostało zakażonych wirusem żółtaczki typu C.

TVP dba bardziej o finanse, niż o prawo

Dwa nowe programy: "Gwiazdy tańczą na lodzie" z telewizyjnej "Dwójki" i "Przebojowa noc" z "Jedynki" będą przerywane reklamami, mimo ustawy, która tego wyraźnie zakazuje. Prawnicy TVP znaleźli kruczek - donosi "Dziennik".

Skwierczyński: skończyła się era ministra Ziobro

- Nie "gwóźdź do politycznej trumny Andrzeja Leppera", ale rozpaczliwe szukanie alibi - tak Grzegorz Skwierczyński, poseł Samoobrony, skomentował w Magazynie 24 godziny "dowód", jaki przedstawił minister Ziobro przeciwko Andrzejowi Lepperowi.

"Ziarno" zostaje na antenie

Jesienią z ramówki TVP nie znikną katolickie programy dla młodzieży "Między ziemią a niebem" oraz "Ziarno". O takiej możliwości informowała kilka dni temu "Rzeczpospolita".

Szkoła jak folwark

Skazany za nadużycie władzy nad podwładnymi Władysław Stawecki, były dyrektor szkoły w Kielcach, nie trafi za kratki. Sąd zawiesił na 5 lat karę więzienia, a dodatkowo wyznaczył 10-tysięczną kaucję.

Andrzej Lepper: podtrzymuję swoją wersję

Nie wycofuję się z ani jednego słowa - skomentował Andrzej Lepper wystąpienie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. - Już wcześniej zeznałem, że minister nagrywał tę rozmowę.

Ziobro: ws Blidy prokuratorzy zachowali się dobrze

- Według mnie, na podstawie tych dowodów Barbarze Blidzie można było postawić nawet poważniejsze zarzuty - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. To jego odpowiedź na słowa byłego szefa policji Janusza Kaczmarka.

Szef PFRON zdymisjonowany

- Nic o tym nie wiedziałem - powiedział prezes PFRON Ryszard Wijas, informując, że zwolnił juz trzy osoby odpowiedzialne za pomysł szokująco wysokich odpraw dla działaczy Samoobrony. Dwie godziny później sam stracił pracę.

Dyktafon gwoździem do trumny Leppera?

To jest gwóźdź do politycznej trumny Andrzeja Leppera – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prezentując dziennikarzom dyktafon, przy pomocy którego nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem 14 czerwca. Nie ujawnia jednak jej treści, zapowiada jedynie: - Trudne chwile przed Andrzejem Lepperem.

Rząd PiS już całkiem bez LiS

Koalicjanci zostali definitywnie odsunięci od prac rządu. Stanowiska stracili nie tylko ministrowie, ale wiceministrowie, sekretarze i podsekretarze stanu z LPR i Samoobrony.

Piotrowski: Ziobrę i Kaczmarka na świadków

Janusz Kaczmarek i Zbigniew Ziobro powinni być przesłuchani w sprawie śmierci Barbary Blidy - mówi pełnomocnik rodziny, Leszek Piotrowski. Prokuratura tego nie komentuje, ale przypomina, że materiał dowodowy uzasadniał postawienie Blidzie zarzutów.

Graś: zaproszę Kaczmarka przed speckomisję

Szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych Paweł Graś (PO) zapowiada, że zaprosi byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka na posiedzenie komisji, aby wyjasnił informacje przekazywane mediom.

Opozycja niejednomyślna

Rekonstrukcja rządu przybliża przyspieszone wybory, ale ich nie przesądza. Część opozycji poprze wniosek o samorozwiązanie Sejmu, ale SLD, który głośno o to wołał, teraz się zastanawia.

Strajk przyczyną kłopotów finansowych szpitala

Dyrektor zabrzańskiego szpitala klinicznego odmówił wypłacenia pensji lekarzom za czas strajku. Swoją decyzję tłumaczy tym, że lekarze nie wypełniali dokumentacji leczenia pacjentów, na podstawie której szpital może uzyskać pieniądze z NFZ.

3 lata więzienia dla sprawczyni wypadku

Kielecki sąd skazał na trzy lata pozbawienia wolności 29-letnią Natalię M. oraz na rok i sześć miesięcy Cezarego D. - to kary za doprowadzenie do wypadku na zalewie Chańcza w województwie świętokrzyskim, w którym zginęła 12-letnia dziewczynka.

Samorządowcy ze Słupska będą rozmawiać o tarczy

Wójt gminy Słupsk i słupski starosta będą rozmawiali z szefami Ministerstwa Obrony Narodowej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego o tarczy antyrakietowej. Według nieoficjalnych informacji, instalacja ma stanąć właśnie w tym regionie.

Wielorybowi mógłby pomóc morświn

Zła kondycja wieloryba widzianego w niedzielę na Bałtyku może wynikać z braku pożywienia. Naukowcy martwią się o jego kondycję. Od wczoraj ssaka nie widziano w naszym morzu.

Miller: Trwa "ziobrzydzanie" prawa

- Panie Ziobro, jeśli chce się pan ze mną bić, to proszę to czynić ze mną, a nie moimi, Bogu ducha winnymi, bliskimi - zaapelował były premier Leszek Miller. Uważa, że on i jego rodzina stali się przedmiotem inwigilacji CBA. - Niech pan będzie mężczyzną, a nie chłystkiem - dorzucił Miller.

Giertych: Kończy się moja misja w MEN

- Premier próbuje budować państwo totalitarne - tak ostro, przy okazji pożegnania z resortem, Roman Giertych skrytykował Jarosława Kaczyńskiego. Wytknął mu, że metodami niedemokratycznymi próbuje "wykończyć" politycznych konkurentów.

Koalicje, jakich chcemy

Wyborcy PiS okazują się zwolennikami koalicji PO-PiS, natomiast elektorat PO chciałby koalicji PO-LiD-PSL - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej".

Duda: To Ziobro kazał mnie nagrywać

- Wiedziałem, że jestem nagrywany. Minister Kaczmarek sam mnie o tym poinformował - mówi redaktor "Rzeczpospolitej" Maciej Duda w TVN24. Wcześniej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro donosił, jakoby Januszowi Kaczmarkowi "zdarzało się nagrywać rozmowy z dziennikarzami", m.in. - z Dudą.

Ks. Jankowski leci do Urugwaju

Ksiądz Henryk Jankowski leci dziś do Urugwaju na zaproszenie Jana Kobylańskiego - sponsora Radia Maryja, wcześniej oskarżanego o szmalcownictwo.