Prezydent: Nie będzie raportu o moim zdrowiu

- Jestem przeciwnikiem raportu o stanie zdrowia. Przy jego pomocy można rozegrać każdego polityka - powiedział prezydent w radiowych "Sygnałach Dnia". Ujawnił także, iż dokument opisujący scenariusz odwołania go ze stanowiska przygotował dla PO obecny minister finansów Jacek Rostowski - ale było to dwa lata temu.

Rzecznik Praw Obywatelskich pyta o sprawę Sumlińskiego

Losem dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, który próbował popełnić samobójstwo po sądowej decyzji o jego aresztowaniu, zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Janusz Kochanowski chce znać przesłanki prokuratorskiego żądania i sądowego rozstrzygnięcia.

Wichura siała spustoszenie - zabiła jedną osobę

Jedna osoba zginęła, a 17 zostało rannych - to wynik burz jakie w poniedziałek przetoczyły się nad Polską. Burze szlaały nad Mazowszem, bardzo silne wichury nawiedziły Śląsk. W Nowym Tomyślu w Wielkopolsce konar przewróconego drzewa przygniótł chłopca, bawiącego się na boisku.

Wysoka cena bezpieczeństwa Euro 2012

Rząd chce radzić nad bezpieczeństwem Euro 2012. Ma w tym pomóc Rada Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. Przy okazji organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej jej budżet wzrośnie niemal trzykrotnie, do 200 tys. zł rocznie, mimo że kwestią bezpieczeństwa zajmuje się już spółka PL 2012.

Droższe leki od nowego roku

Od nowego roku z aptek może zniknąć blisko tysiąc refundowanych medykamentów, które trzeba będzie zastąpić droższymi zamiennikami. Tymczasem Urząd Rejestracji Leków wciąż zwleka z publikacją listy środków, które znikną z rynku: urzędnicy boją się szturmu na apteki - pisze "Dziennik".

Dymisja Borowskiego przesądzona

Szef Narodowego Centrum Sportu Michał Borowski znalazł się w poważnych tarapatach - pisze "Polska". Chodzi o zasiadanie we władzach szwedzkich spółek i nieścisłości w oświadczeniu majątkowym, z czasów gdy ten był jeszcze naczelnym architektem Warszawy. - Borowski nie zbuduje Stadionu Narodowego. Jego dymisja jest już przesądzona - informuje z kolei "Gazeta Wyborcza.

Grek zamieszany ws. zabójstwa gen. Papały?

Były grecki konsul honorowy w Trójmieście trafił pod lupę śledczych badających sprawę zabójstwa gen. Marka Papały - donosi "Rzeczpospolita". O związkach dyplomaty ze światkiem przestępczym już wcześniej donosiły media. jego związków ze śledztwem w sprawie zbrodni nie potwierdza prok.Elżbieta Grześkiewicz z Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

Czołowe zderzenie ciężarówek pod Koninem

Groźny wypadek w Wielkopolsce. W miejscowości Tuliszków (woj. wielkopolskie) na trasie Konin-Turek czołowo zderzyły się dwie ciężarówki. Droga krajowa nr 72 na której doszło do wypadku jest nieprzejezdna. W wypadku zostali ranni obaj kierowcy ciężarówek. Informację o wypadku otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN 24.

Boisko na miejscu kaźni AK?

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak (PiS) chciał wybudować boisko do piłki nożnej na miejscu kaźni żołnierzy AK. Ostry sprzeciw kombatantów i mieszkańców sprawił, że stadion w ramach rządowego programu "Orlik" w ogóle nie powstanie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ludzkie szczątki bez cenzury

Szokujące zdjęcia na portalu przeznaczonym dla kolegów z wojska. W jednej z galerii na stronie pt.: „Oto jest prawdziwa wojna” można zobaczyć fotografie zmasakrowanych ciał cywilów i żołnierzy z Iraku i Afganistanu. Zdjęcia kałuży krwi, oderwanych nóg, czy rozkładających się zwęglonych ludzkich szczątek.

UKE do Poczty: nie zatrudniajcie złodziei

Rzeczy z paczek, pieniądze z listów znikają na poczcie jak kamfora. Często giną całe przesyłki. Oficjalnie w 2007 r. Poczta zagubiła ich 200 tys. - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Wielu zaginięć klienci w ogóle nie zgłaszają. Poczta ma poważny problem z pilnowaniem przesyłek - stwierdził Urząd Komunikacji Elektronicznej po kontroli.

Auschwitz przestanie istnieć?

Muzeum w Oświęcimiu i historyczne obiekty byłego obozu KL Auschwitz mogą ulec zniszczeniu. Dyrekcja obiektu szacuje, że na ich konserwację potrzeba 200 mln złotych, a rocznie z budżetu państwa muzeum otrzymuje 20 razy mniej. Jeśli nie znajdą się pieniądze najczarniejszy scenariusz może się ziścić - alarmuje "Dziennik Polski".

Generałowie: armia zawodowa to strzał... w 10

- W tej chwili ta decyzja o wprowadzeniu zawodowej armii to jedyna decyzja, jaka mogła zapaść – powiedział były dowódca GROM-u gen. Sławomir Petelicki w "Magazynie 24 godziny". Również gen. Stanisław Koziej nie krył nadziei i optymizmu związanego z profesjonalizacją armii.

Kopalnia ewakuowana po... wichurze

Wichura przechodząca nad Śląskiem dała się we znaki załodze kopalni "Jankowice" w Rybniku. Ponad 300 górników musiało wyjechać na powierzchnię po tym, jak nawałnica pozbawiła kopalnię prądu. Przestały działać wentylatory, co stwarzało zagrożenie metanowe dla pracowników pod ziemią.

"W Sopocie dzieje się bardzo dobrze"

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zaprezentował w poniedziałek gruby raport o sukcesach miasta w ostatnich 18 latach. To odpowiedź na twierdzenia PiS, które zarzuca Karnowskiemu niegospodarność. - Nie wstydzimy się tego, jak Sopot wygląda, bo wygląda bardzo dobrze - podkreślił prezydent.

Masz nowego męża? Wnioskuj o stare alimenty

Niedługo mija termin składania wniosków o zaległą zaliczkę alimentacyjną dla tych, którym odmówiono alimentów, bo są w nowym związku małżeńskim lub wychowują dziecko z innym partnerem niż ojciec. Teraz prawo do tej zaliczki mają nie tylko rodzice samotni, ale też ci, którzy stworzyli nowe rodziny.

Obława na uzbrojonego bandytę

Trwa obława na mężczyznę, który w poniedziałek napadł na stację autogazu na peryferiach Płocka. Według policji, sprawca może być uzbrojony.

Surmacz doradcą prezydenta

Nowa twarz w Kancelarii Prezydenta. Były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS, Marek Surmacz od 1 sierpnia jest doradcą Lecha Kaczyńskiego do spraw bezpieczeństwa.

Tratwą z Krakowa do Gdańska

Płyną tratwą, która utrzymuje się na wodzie dzięki 2,5 tys. butelek. Mają do pokonania ok. 900 km. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na katastrofalny stan zanieczyszczenia rzek w Polsce. Chcą udowodnić, że rzeka nie powinna i nie musi być ściekiem. Akcji towarzyszy wystawa fotograficzna prezentowana w dziewięciu miastach.

Odnaleziono ciało młodego żeglarza

Tragiczny finał akcji poszukiwawczej 19-letniego żeglarza z Radomia, który z łódki wskoczył do jeziora Tałty, by się ochłodzić. Straż odnalazła w poniedziałek jego ciało.

Kierowca nie pamięta wypadku z Geremkiem

Prokuratura przesłuchała w poniedziałek kierowcę fiata ducato, z którym zderzyło się auto prowadzone przez Bronisława Geremka. Mężczyzna zeznał, że nie pamięta wypadku. Do prokuratury dotarły też ostateczne wyniki sekcji zwłok.

Podlasie: pirackie płyty i chrzczony alkohol

Białostocka policja bierze pod lupę lokalne dyskoteki. Pirackie płyty, nielegalny alkohol, zatrudnieni na czarno pracownicy - to tylko niektóre nieprawidłowości, które wychodzą na jaw.

Sondaż: uchodźcy mogą zostać w Polsce

Dwie trzecie Polaków jest za tym, by uchodźcy mogli zostawać w naszym kraju na dłużej lub nawet na stałe. Niespełna połowa obawia się związanego z tym wzrostu bezrobocia. Ten strach z roku na rok jest jednak mniejszy - wynika z sondażu OBOP.

Utonął na rybach

Starszy mężczyzna utonął w jeziorze Lubikowo w okolicach Międzyrzecza (Lubuskie) po tym, jak wichura przewróciła łódkę, z której razem z kolegami łowił ryby. To już jedenaste utonięcie w województwie lubuskim od początku wakacji.

Ośmiu nowych generałów

Prezydent Lech Kaczyński zaakceptował osiem nominacji generalskich - podaje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Nie sprawdziły się zatem niedzielne doniesienia, które mówiły o liście siedmiu wojskowych zgłoszonych do awansu.

Kolejarze okradli pasażerkę

Dwóch pracowników PKP - kierownik pociągu i konduktor próbowali okraść pasażerkę jadącą się do Szczecina. Złodzieje zostali jednak przyłapani na gorącym uczynku przez nieumundurowanego policjanta. Teraz grozi im pięć lat więzienia.