"Era" dobrych zarobków w specłużbach

Szef ABW Krzysztof Bondaryk i nadzorujący prace wywiadu skarbowego Andrzej Parafianowicz - oto najbogatsi szefowie specsłużb. Ich majątki ujawniła właśnie Kancelaria Premiera. Bondarykowi i Parafinowiczowi udało się w zeszłym roku zaoszczędzić po około pół miliona złotych. Lwia część tej sumy to... pieniądze od spółki PTC, właściciela Ery.

Kwaśniewska: jestem fanką taty

Dzieci polityków stoją murem za swoimi ojcami. W programie "Teraz My" Aleksandra Kwaśniewska i Michał Tusk nie potrafili znaleźć ani jednej politycznej decyzji swoich rodziców, z którą się nie zgadzają.

"Teraz mogę spokojnie umierać"

Ledwo uruchomiliśmy naszą akcję "Stwórzmy razem album o 4 czerwca 1989", a już na Kontakt TVN24 spłynęły Państwa pierwsze wspomnienia. Karty do głosowania, cegiełki na Fundusz Wyborczy KO "Solidarność" i wzruszająca opowieść pani Barbary - o jej umierającej matce, która choć opadała z sił, kazała zawieźć się do lokalu wyborczego. Zagłosowała, a krótko potem odeszła.

Palikot dba o Olechowskiego

Janusz Palikot ma plan jak mocniej związać z Platformą Obywatelską jednego z jej założycieli - Andrzeja Olechowskiego. Tego ostatniego próbuje przeciągnąć na swoją stronę Stronnictwo Demokratyczne Pawła Piskorskiego - donosi "Dziennik".

Znikną auta z kratką

Prawdopodobnie wkrótce przedsiębiorcy wreszcie nie będą musieli montować w służbowych autach "kratek", by odpisać VAT od ceny samochodu - pisze "Dziennik". Nad odpowiednimi przepisami ma pracować resort finansów.

Czuma umywa ręce od Zalewskiego

Minister sprawiedliwości nie chce komentować niechlubnej przeszłości swojego najbliższego współpracownika. Prokurator krajowy Edward Zalewski w latach 80-tych wydał zgodę oficerowi Służby Bezpieczeństwa na przesłuchanie niepełnosprawnego opozycjonisty Stanisława Śniega - ustalili dziennikarze TVN. Zalewski był też aktywnym działaczem egzekutywy PZPR w legnickiej prokuraturze.

Sikorski o spocie Unii: Będziemy tępić

Będziemy tępić pominięcie naszej roli w oswobodzeniu z komunizmu - oświadczył w Brukseli szef MSZ Radosław Sikorski. Zapowiedział, że już we wtorek Komisja Europejska przedstawi nową wersję spotu o 20. rocznicy upadku żelaznej kurtyny. W poprzedniej, przez blisko trzy minuty Polska pojawia się na 5 sekund. "Solidarności" nie ma w nim wcale.

Kto jest winien fiaska debaty?

Niemal dwukrotnie więcej osób badanych przez MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie TVN24 uznało, że za fiasko debaty ze stoczniowcami odpowiada rząd, a nie związkowcy. Większość ankietowanych stanowili jednak ci, którzy nie potrafią wskazać jednoznacznie winowajcy tego sporu.

Tusk to nowy Kuroń? "Boki zrywać"

Sukces czy porażka? Jak debata premiera ze stoczniowcami odbije się na jego wizerunku? Zdania gości programu "24 godziny" - specjalistów od marketingu politycznego - były mocno podzielone. Jeden widzi w premierze "nowego Jacka Kuronia", a drugi - tchórza.

"Premier kłamie! Chcemy komisji śledczej!"

- Premier kłamie! - krzyczał wiceszef "Solidarności" w Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz w chwilę po debacie Donalda Tuska z niewielką częścią stoczniowców. - Domagamy się powołania komisji śledczej w sprawie prywatyzacji stoczni - grzmiał Guzikiewicz.

Donald Tusk: Nie damy każdemu, kto potrzebuje

Związki zawodowe mają swoją rolę do odegrania, ale póki ja będę miał coś do powiedzenia w polskim rządzie, nie będzie tak, że będą dyktowały wszystkie swoje warunki - zaznaczył premier podczas debaty na Politechnice Gdańskiej. - Jest kryzys i nie damy pieniędzy każdemu, kto ich potrzebuje - skwitował. Debata rozpoczęła się po godz. 20 i trwała godzinę. OPZZ i "Solidarność" oglądały ją w telewizji

Krzaklewski do Tuska: niech pan jedzie pod stocznię

- Apeluję do premiera, żeby został pół godzinki na politechnice i pojechał pod stocznię - mówił w "Faktach po Faktach" Marian Krzaklewski. - Przecież to jest 10 minut drogi - mówił polityk na kilkanaście minut przed rozpoczęciem debaty. Krzaklewski odniósł się tym samym do bojkotu stoczniowców "Solidarności" i OPZZ, którzy postanowili nie przyjść na wieczorną debatę na dziedzińcu Politechniki Gdańskiej. Zaprosili natomiast premiera "na twarde krzesła" przed bramę stoczni.

Powiało grozą

W bocianim gnieździe położonym w Chybach pod Poznaniem powiało grozą. Internauci podglądający życie ptaków zauważyli, że jeden z bocianów ma złamaną nogę. - Noga trzymała się dosłownie na kawałku skóry – relacjonowała jedna z internautek. Nagle okaleczony ptak zniknął. Internauci, pchnięci porywem serca, ruszyli w teren.

Donald Tusk nie przyszedł pod stocznię

Premier Donald Tusk nie przyszedł do związkowców zgromadzonych przed 2 bramą Stoczni Gdańsk. Na szefa rządu czekali związkowcy z "Solidarności" i OPZZ, którzy zaprosili go na godz. 19 . - Od kilku dni telewizje rezerwują czas antenowy o godzinie 20. Czekamy na Solidarność i OPZZ w auli Politechniki - komentuje rzecznik rządu Paweł Graś.

Wilczury pogryzły dziecko na placu zabaw

Na osiedlowym palcu zabaw w Annopolu (woj. lubelskie), dwa bezpańskie wilczury zaatakowały i dotkliwie pokąsały 5-letniego chłopca. Zwierzęta zostały szybko odgonione przez dorosłych, a chłopiec przewieziony śmigłowcem do szpitala.

Zostawili Nikolę bez opieki, teraz są oburzeni

- Ja jej nie wysyłałem po zakupy całotygodniowe, tylko po prostu dziecko chciało zwykłego lizaka czy loda – broni się ojciec 3-letniej Nikoli, który późnym wieczorem wysłał dziecko po zakupy. Znaleziono je dopiero rano u miejscowych bezdomnych. Byli pijani.

„Premier używa związków jak mięsa armatniego”

W Gdańsku ważą się losy debaty premiera ze stoczniowcami, a na Wiejskiej zdania podzielone. – Donald Tusk używa stoczniowców jako mięsa armatniego w PR-owskich zagrywkach – grzmiał Jacek Kurski (PiS). – Związkowcy mają tylko argument siły – nie zgodził się Stanisław Żelichowski (PSL). – Debata to czysta propaganda – podsumował Grzegorz Napieralski (SLD).

Krezusi i biedacy z Wiejskiej

Są wśród nich milionerzy, są i tacy, którzy poza poselską pensją i sejmową dietą - nie mają prawie nic. W ławach parlamentu obok ministra-milionera Mirosława Drzewieckiego (PO) i niewiele biedniejszego polityka z lewej strony sceny Marka Borowskiego (SdPL), zasiadają też posłowie niemal bez grosza oszczędności jak Tadeusz Cymański (PiS) czy minister infrastruktury Cezary Grabarczyk (PO).

Kwaśniewska i Michał Tusk ocenią ojców

4 czerwca 1989 ona miała osiem lat, on - siedem. Ich ojcowie współtworzyli III Rzeczpospolitą. Jak Aleksandra Kwaśniewska i Michał Tusk oceniają 20 lat niepodległej Polski? Tylko w "Teraz My".

Beatyfikacja Jana Pawła II za rok?

Beatyfikacja Jana Pawła II już za rok? Zdaniem biskupa Tadeusza Pieronka jest bardzo możliwe, że papież Polak zostanie wyniesiony na ołtarze w piątą rocznicę śmierci.

Niemka składa wniosek o eksmisję rodzin z Mazur

Jeszcze w tym tygodniu będzie pozew Agnes Trawny o eksmisję mieszkających w Nartach rodzin Moskalików i Głowackich. Do procesu dojdzie, ponieważ nie znalazł się inwestor gotowy wyłożyć pieniądze na wykupienie majątku obywatelki Niemiec. Dwie rodziny, których eksmisji chce Trawny zapowiadają, że dobrowolnie nie opuszczą domu. Jednocześnie odrzucają pomoc wojewody, który znalazł im mieszkania.

Prezydent i rząd na 3-

Coraz niżej oceniamy polską klasę polityczną. Znów spadły notowania prezydenta, którego źle ocenia prawie trzy czwarte badanych oraz rządu, którego pracę krytykują dwie trzecie Polaków - wynika z sondażu TNS OBOP.

Pozostałe związki: Jesteśmy, będziemy

Wszystko wskazuje na to, że premier Donald Tusk będzie debatował dziś tylko z małymi związkami, reprezentującymi 10 proc. pracowników gdańskiej stoczni. - Jesteśmy, będziemy - oświadczył w TVN24 Marek Bronk, szef związku "Okrętowiec". To właśnie "Okrętowiec" oraz "Związek Inżynierów i Techników" zostały przez "Solidarność" nazwane "koniami trojańskimi" i "przybudówkami" rządu.

Wcześniak z samolotu nie przeżył

Lekarze robili, co mogli, ale byli bezsilni. Chłopiec, który trafił w nocy na intensywną terapię na Karową zmarł. Wcześniak urodził się w niedzielę w czasie lotu z Islamabadu do Manchesteru. Samolot lądował awaryjnie w Warszawie, żeby ratować nowonarodzone dziecko.

Sprawę Olewnika prowadził "kret"

Grzegorz K., były szef policyjnej grupy badającej sprawę porwania Krzysztofa Olewnika, sprzedawał gangsterom materiały ze śledztw - uważa gdańska prokuratura. - Zarzuty nie dotyczą sprawy Olewnika - precyzuje rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

Zarzut zabójstwa, areszt uchylony

Olsztyński sąd uchylił areszt dla biegłego sądowego podejrzanego o zabójstwo żony. Jednak prokuratura, mimo decyzji sądu, "nie widzi powodów do zmiany zarzutów stawianych biegłemu". Tydzień temu prokuratura zatrzymała lekarza pod zarzutem uduszenia żony. Chirurg nie przyznał się do winy.

Komisja bije się w piersi i zmienia spot

Kontrowersyjny spot, przygotowany przez Komisję Europejską, poświęcony 20. rocznicy upadku komunizmu, w którym Polska pojawia się zaledwie na 5 sekund - będzie zmieniony. KE potwierdziła podawane wcześniej nieoficjalne informacje TVN24. Ze spotu ma zniknąć transparent "Gazety Polskiej", a dodane mają być zdjęcia Solidarności, a być może również zdjęcia z okrągłego stołu i ze Stoczni Gdańskiej.

Stoczniowcy do premiera: zmienia się nam narzeczoną

Nie ma porozumienia między związkowcami a Donaldem Tuskiem ws. poniedziałkowej debaty. Przedstawiciele Solidarności i OPZZ nie chcą, by w spotkaniu brały udział inne związki zawodowe. Rzecznik rządu Paweł Graś próbował przekonywać stoczniowców do zmiany zdania. Bezskutecznie. - Premier stchórzył i dlatego próbuje wbić klin - oburzał się wcześniej TVN24 Roman Gałęzewski z "Solidarności".

"Wałęsa nie powinien mieć żółtych papierów w polityce"

Nie uważam, że Lech Wałęsa powinien mieć w polityce "żółte papiery", pleść, gadać co mu ślina na język przyniesie, czy wreszcie kłamać - tak Ryszard Czarnecki z PiS uzasadnił zażalenie na postanowienie sądu w sprawie, którą wytoczył w trybie wyborczym Lechowi Wałęsie. Europoseł domaga się przeprosin od Wałęsy za negowanie swoich zasług z lat 80.