Nocny pościg za pijanym kierowcą

Staranowany radiowóz, ranni policjanci i 19-latek w areszcie - tak zakończył się pościg ulicami Elbląga. Młody kierowca mazdy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, więc funkcjonariusze ruszyli w pościg. Kiedy udało się go zatrzymać, okazało się, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Urban: Zagłosowałbym na Platformę, ale...

Gdybym nie czuł się zobowiązany historycznymi zaszłościami, poparłbym Platformę Obywatelską - mówi "Dziennikowi" Jerzy Urban, redaktor naczelny "Nie", były rzecznik rządu PRL. Jak przyznaje - jest rozczarowany lewicą.

"Wałęsa szkodzi Platformie i Polsce"

- Dalej bronię Wałęsy przed oszczerstwami, ale rzeczywiście on teraz szkodzi Platformie i Polsce - powiedział na łamach "Polski" Stefan Niesiołowski. Według wicemarszałka Sejmu "cała ta historia" z Libertasem, jest dla byłego prezydenta kompromitująca. - Ale przecież to przeminie - dodaje.

Kwaśniewska jak Hillary Clinton?

Jolanta Kwaśniewska jeździ po kraju jako organizatorka kongresu "Kobiety dla Polski, Polska dla kobiet". Była Pierwsza Dama jest w świetnej formie, ludzie przyjmują ją na ogół entuzjastycznie i - jak informuje dziennik "Polska" - powoli wyrasta na nową nadzieję lewicy w następnych wyborach prezydenckich.

Milicjant: Pozwoli Pan, że jako pierwszy złożę gratulacje

Swoimi wspomnieniami o wyborach z 1989 roku podzielił się z nami pan Andrzej Myślicki, który 20 lat temu zasiadał w jednej z Komisji Wyborczych. Po zakończonym głosowaniu myślał, że dostanie od milicjanta "w mordę". Ten jednak do niego podszedł, zasalutował i rzekł: pozwoli Pan, że jako pierwszy złożę Panu gratulacje z wygranych wyborów!

Powiększa się strefa parkometrów w stolicy

W Warszawie coraz trudniej będzie znaleźć bezpłatne miejsce do parkowania. W Zarządzie Dróg Miejskich trwają właśnie przygotowania do powiększenia płatnej strefy o ponad 6 tys. miejsc - pisze "Życie Warszawy".

Polacy coraz mniej odczuwają korupcję

Co dziesiąty Polak (9 proc.) przyznaje się do wręczania łapówek. To spory postęp - trzy lata temu mówił o tym co siódmy (15 proc.). Najbardziej podatne na korupcję są polityka, zdrowie i wymiar sprawiedliwości - wynika z badań CBOS, które zamieszcza "Rzeczpospolita".

Ich ostatni raz

Nie będzie już więcej spacerów po korytarzach Sejmu i rozmów z dziennikarzami albo... uciekania przed nimi. Część z posłów-kandydatów do europarlamentu spędziło w piątek na Wiejskiej swoje ostatnie godziny. Jak się okazuje, polscy politycy potrafią być jednak opanowani. W tym szczególnym dniu emocji raczej nie okazywali - jeśli komuś popłynęła łezka żalu, została niezauważona.

PiS daje PO żółtą kartkę. Własnym spotem

- Daj rządowi żółtą kartkę – zachęca PiS ustami… bohaterki spotu PO sprzed dwóch lat. W najnowszym filmiku Prawo i Sprawiedliwość przypomina przedwyborcze obietnice Donalda Tuska i konfrontuje z kryzysową rzeczywistością.

"Ustawa medialna brylantem nie jest, ale..."

- Z całą pewnością nie jest tak zła, jak chcieliby jej krytycy i nie jest takim jednoznacznym brylantem, jak chcieliby jej admiratorzy - ocenił w programie "24 godziny" nową ustawę medialną Jerzy Wenderlich (SLD). Przeciwnego zdania jest była przewodnicząca KRRiT, Elżbieta Kruk z PiS: - Ta ustawa nie tylko nie jest dobra, jest fatalna - mówiła posłanka.

Kownacki: rząd czeka z prawdą do wyborów

- Rząd celowo nie ujawnia swoich zamierzeń i celowo unika merytorycznej dyskusji o kryzysie, żeby nie zmniejszać swojego poparcia przed wyborami – taki zarzut postawił gabinetowi Donalda Tuska szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki. Stwierdził jednak, że prezydent jest "zadowolony" z wyjaśnień, jakich w Sejmie udzielili premier i minister finansów.

Dorn: Premier inteligentnie nagiął konstytucję

Prezydent miał prawo pytać o metody walki z kryzysem, także w trakcie kampanii do eurowyborów - uważa Ludwik Dorn. Z drugiej strony, zdaniem byłego marszałka, debata po orędziu nie łamała ustawy zasadniczej. - Premier tylko inteligentnie nagiął konstytucję - ocenił w „Piaskiem po oczach”.

"Solidarność" do Platformy: oddajcie nasze logo

"Solidarność" chce wycofania nowego spotu Platformy, bo - zdaniem związkowców - bez ich zgody zostało wykorzystane logo i wyborczy plakat z Garym Cooperem. PO nie zamierza nic zmieniać w reklamówce. - Nie wyobrażam sobie, aby ogólnonarodowe dobro mogło być zawłaszczane przez jakikolwiek związek zawodowy - argumentuje Grzegorz Dolniak

"PO próbuje rżnąć głupa"

"Mówmy o kryzysie, mówmy o kryzysie" nawoływał w programie "Fakty po Faktach" członek PiS Ryszard Czarnecki. Próbował tym przerwać w pół słowa Pawłowi Zalewskiemu, który komplementował Czarneckiego twierdząc, że "w biało-czerwonym krawacie było mu do twarzy".

Żądali spłaty 1 grosza, teraz są winni 9 zł

Dług Bogusława Bojanowskiego z Łodzi wobec Multibanku wynosił dokładnie jeden grosz. Bank nie odpuścił dłużnikowi i zażądał spłaty wierzytelności. - Śmiać mi się chce. Z powodu tego grosza wybuchła prawdziwa wojna - mówi Bojanowski. Dług wciąż rósł, aż pan Bogusław zapłacił. Z naddatkiem. Teraz to bank jest jego dłużnikiem - na 8 zł i 98 gr.

Nie pacykuj się, nie ziewaj. Głosuj!

Zajęci tylko sobą mogą sporo przegapić. Na przykład dzień wyborów - ostrzega znany fotograf Tomasz Sikora. Grzechy, które mogą odciągnąć poczciwego obywatela od urny wyborczej to np. próżność i lenistwo.

Kaczyński: debata po orędziu to złamanie konstytucji

- Konstytucja dzisiaj została złamana w sposób nie ulegający wątpliwości. Jest napisane wprost: nie przeprowadza się debaty nad orędziem prezydenta, a przeprowadzono ją - grzmiał Jarosław Kaczyński. - Nie sądzę. Autorytet prezydenta nie ucierpiał, a debata odpowiedziała na pytania głowy państwa - mówi nam konstytucjonalista dr Ryszard Piotrowski.

Jak "Dziennik" nie ujawnił tożsamości Kataryny

"Utracona cześć Kataryny", "Dlaczego Kataryna boi się ujawnić" – popularna blogerka trafiła na pierwszą stronę „Dziennika”. W środku, wśród zapewnień o nieujawnianiu jej tożsamości bez zgody, są informacje pozwalające w ciągu kilku minut zidentyfikować Katarynę. Blogerka odpowiada: - "Dziennik" postanowił potwierdzić starą prawdę, że człowieka najłatwiej zabić gazetą.

Pijana nauczycielka zajmowała się dziećmi

Nauczycielka wpadła, bo nie zwracała uwagi na dzieci. Anonimowy informator zawiadomił policję. Gdy funkcjonariusze dotarli do szkoły w Rędzinie w woj. śląskim i przebadali kobietę okazało się, że miała dwa promile alkoholu.

CBA zbada majątek Nitrasa?

Rozliczenia podatkowe i status majątkowy posła PO Sławomira Nitrasa budzą wątpliwości byłego polityka tej partii - senatora Krzysztofa Zaremby. W związku z tym złożył on doniesienie do CBA i Urzędu Kontroli Skarbowej. Nitras twierdzi, że zarzuty Zaremby to "stek bzdur" i chce oskarżyć go o naruszenie dóbr osobistych.

"Złych informacji nie można trzymać w ukryciu"

- Demokracja potrzebuje prawdy, nawet złych informacji nie można ukrywać - mówił prezydent podczas pierwszego, bezprecedensowego orędzia w Sejmie. Podkreślał, że w imieniu Polek i Polaków stawia pytanie "co rząd zamierza zrobić w kwestii kryzysu?" Pytanie ważne, bo według danych, które przedstawił Lech Kaczyński, w tym roku nawet milion obywateli może stracić pracę.

Kurski: Wstydźcie się Rostowski: Ręce opadają

- Bierność państwa i błędna polityka tego rządu wzmaga kryzys - atakował z mównicy sejmowej Jacek Kurski. Zbigniew Chlebowski się nie przejął: - Słuchając orędzia prezydenta miałem wrażenie, że dołączył do PiS-owskiego chóru - przekonywał. W Sejmie trwa debata nad informacją rządu ws. kryzysu.

Potężny Hercules nie polata?

Hercules od września miał przewozić polskich żołnierzy, m.in. do Afganistanu. Ale nie będzie. Jak twierdzi "Rzeczpospolita", transportowiec przez następne dwa lata będzie wykonywał jedynie loty szkoleniowe, bo jest w złym stanie technicznym. Wojsko odpowiada: to nieprawda.

"Możemy lepiej niż inni poradzić sobie z kryzysem"

- Nie ma co przeczerniać sytuacji, która i tak nie jest dobra. Mamy w Polsce wiele przyczółków nadziei, które powalają sądzić, że możemy lepiej poradzić sobie z kryzysem niż inne kraje - przekonywał w Sejmie premier Donald Tusk

"Jątrzące wystąpienie rzecznika PiS"

Politycy, poza tymi z PiS, nie zostawiają na prezydenckim orędziu suchej nitki. - To było wystąpienie rzecznika do spraw gospodarczych i finansowych Prawa i Sprawiedliwości - skrytykował prezydenta szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. - To był bełkot w pisowskim opakowaniu, nędzna propaganda w najgorszym stylu - dodał wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski.

Były wiceszef PiS w PO

Były wiceszef PiS przeszedł do sejmowego klubu PO. - Klub jednogłośnie zgodził się na przyjęcie Pawła Zalewskiego - potwierdził szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

Chce mówić o narkotykach

Ludwik Dorn oficjalnie zgłosił się na świadka w komisji śledczej ds. nacisków - dowiedziała się TVN24. Gdy zostanie przesłuchany, z pewnością odniesie się do zeznań Janusza Kaczmarka, który mówił o szukaniu haków przez rząd PiS na Mirosława Drzewieckiego.

Ich już nie zobaczymy?

Dla wielu czołowych polityków piątek może być ich ostatnim dniem w Sejmie tej kadencji. Jeśli dostaną się do Parlamentu Europejskiego, to Warszawę zamienią na Brukselę, a około 10 tys. zł miesięcznie, na niemal 8 tys. euro - czyli ponad trzykrotnie więcej.

PiS: Orędzie będzie ostrogą PO: Oby nie polityczne

Przed orędziem prezydenta PiS ma nadzieję, że spełni ono funkcję ostrogi, bo rząd nie przejmuje się kryzysem. - Oby nie pogłębiło wrażenia aktywności prezydenta w okresie kampanii - odpowiada marszałek Komorowski. Wszystkiemu czujnie przygląda się SLD i ustami swojego szefa zapowiada: - Podczas debaty nad kryzysem będziemy konkretni. A jeśli w przyszłości pojawi się wniosek o odwołanie ministra Rostowskiego, to go poprzemy.