Niezwykła "akcja serce". Rządowy Jak-40 pomógł w przetransportowaniu serca do przeszczepu dla 53-letniej kobiety z ciężkim pozawałowym uszkodzeniem serca. Operacja odbyła się w nocy w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Gdy lotnicy 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego dowiedzieli się, że potrzebna jest pomoc w przewiezieniu organu do przeszczepu, stanęli na wysokości zadania. Wojsko pomaga w taki sposób lekarzom już 25 lat.

Łódzcy policjanci z tzw. Archiwum X zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalne zabójstwo 41-letniego łodzianina. Grozi im dożywocie. Do zdarzenia doszło 10 lat temu.

Specjalny dźwig strażacki musiał wyciągać rosyjski autobus, który zjechał do rowu w Baranowie koło Mrągowa w województwie warmińsko-mazurskim. Na szczęście w środku nie było pasażerów. Nic nie stało się też kierowcy.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz chwyta się wszelkich sposobów, by przekonać rząd do zniesienia opłat za obwodnice dużych miast, w tym stolicy Dolnego Śląska. W środę założył na Facebooku specjalną stronę, na której można zaprotestować przeciwko decyzjom gabinetu Donalda Tuska. Ale, jak tłumaczy Dutkiewicz, protest nie jest protestem: - Śpimy spokojnie, bo wierzymy, że premier państwa polskiego jeśli dał słowo, to będzie tak jak obiecał.

Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy, obchodzą dziś wigilię świąt Bożego Narodzenia. Różnica 13-stu dni w datach katolickiej i prawosławnej Wigilii wynika ze stosowania różnych kalendarzy. Prawosławni obchodzą Święta według kalendarza juliańskiego.

Gaszą pożary, ratują z wypadków. Przez kilka lat wypracowali 10 mln nadgodzin. Teraz przynajmniej za kilka dostaną pieniądze. Za zaległe być może dostaną rekompensaty.

Z nieoficjalnych informacji TVN24 wynika, że 10 kwietnia kontroler na lotnisku Sewiernyj już w odległości kilometra od pasa mógł nie widzieć na radarze prezydenckiego tupolewa. Informacji tych oficjalnie nie da się potwierdzić, bo w tajemniczy sposób zniknęły też zapisy z radarów. A nie są to jedyne dokumenty, których od Rosjan nie może doprosić się strona Polska.

- "Super Express" nie musi przepraszać Patrycji Koteckiej za sugestię, że brała udział w kampanii wyborczej PiS do europarlamentu w 2009 roku - zadecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Oprócz przeprosin Kotecka chciała zapłaty 60 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Przez ponad dwa miesiące komin kotłowni w Glinojecku (Mazowieckie) chwiał się na wietrze i zagrażał mieszkańcom pobliskich bloków. Już w październiku zaniepokojeni ludzie alarmowali burmistrza i prezesa zakładu gospodarki komunalnej. - Myślałem, że może przeczekam do wiosny - przyznał prezes. Po sylwestrowej nocy zarządzono ewakuację okolicznych mieszkańców i komin skrócono.

Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące przecieku o działaniach CBA w związku z tzw. aferą hazardową. Powodem było albo nie wykrycie sprawców, albo "brak znamion czynu zabronionego lub danych wskazujących na przestępstwo". Postanowienie prokuratury jest prawomocne.

Nawet blisko 50 tys. złotych, co niemal dwa miesiące, muszą wydawać rodzice dzieci cierpiących na rzadką chorobę genetyczną Niemanna-Picka typu C. Narodowy Fundusz Zdrowia wycofał się bowiem z finansowania leku na to schorzenie. Rodzice walczą o refundację specyfiku. Jak dotąd bezskutecznie. - Nie ma tutaj żadnych terminów. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości musimy je wyjaśniać - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

W Tatrach, Gorcach, Beskidach, Karkonoszach i Kotlinie Kłodzkiej w najbliższą niedzielę będziecie mogli za darmo pouczyć się jazdy na nartach. Instruktorzy Polskiego Związku Narciarskiego będą udzielać w górskich ośrodkach sportów zimowych bezpłatnych lekcji.

Donald Tusk tuż przed Bronisławem Komorowskim, a na świecie Angela Merkel - ta trójka uzyskała najwięcej wskazań Polaków zapytanych przez CBOS, kto zasłużył na tytuł polityka roku 2010.

Świadek rzekomej korupcji wyborczej w Wałbrzychu odwołał swoje zeznania. Do prokuratury w tym mieście wpłynęło pismo, w którym mieszkaniec Wałbrzycha informuje, że podczas wyborów samorządowych jedna z lokalnych stacji telewizyjnych nakłaniała go do mówienia nieprawdy na temat korupcji wyborczej.

Dziennikarz Leszek Kraskowski został skazany na 1000 złotych grzywny za tekst o seksaferze w Samoobronie. – Wyrok wydano w postępowaniu nakazowym, bez mojego udziału, bez przesłuchania świadków. Jak na sądzie kapturowym. Chciano sprawie po cichu ukręcić łeb, ale my skarżymy ten wyrok – zapowiada w rozmowie z tvn24.pl.

- To jest propozycja bezpieczna dla emerytów. To intelektualny kompromis między krytykami, a zwolennikami OFE - przekonywał posłów opozycji w Sejmie premier Donald Tusk. Podkreślał, że proponowane przez rząd przesunięcie części składki emerytalnej z OFE do ZUS jest jednym z najmniej bolesnych dla Polaków rozwiązań cięcia długu publicznego.

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku - usłyszał węgierski kierowca, który brał udział we wtorkowym karambolu na autostradzie A4. Mężczyzna uderzył w samochód, którego pasażerka zginęła. W sumie na gliwickim odcinku autostrady zderzyło się ponad 40 samochodów.

Rodzice zaginionej Eweliny zidentyfikowali ubrania i plecak znalezione przy zwłokach, na które natrafiono w lesie w gminie Dąbrowa Biskupia (woj. kujawsko-pomorskie). Policja sprawdza, czy ciało należy do nastolatki. Ostateczną odpowiedź na to pytanie da badanie DNA.