Dzielnicowy wyłowił złodziejski talent

Nie o takiej karierze marzył 24-letni Damian B., który wystąpił w programie „Mam talent”. Ostatecznie nie dostrzeżono w nim talentu, jednak siedzący przed telewizorem dzielnicowy uznał, że warto zainteresować się 24-latkiem. Okazało się, że Damian B. miał w przeszłości "talent" do m.in. dokonania rozboju i kradzieży. Niedługo po emisji programu trafił za kratki, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

Sikorski leci po nową tarczę

Radosław Sikorski jedzie do USA. Podczas czterodniowej wizyty, która rozpocznie się w niedzielę, ma zostać "oficjalnie wznowiony polsko-amerykański dialog strategiczny" - poinformowało MSZ. Szef polskiej dyplomacji ma się spotkać w Waszyngtonie m.in. z sekretarz stanu Hillary Clinton oraz przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Senatu Johnem Kerrym.

Chcemy zapłacić 1-3 proc. unijnej składki na klimat

- Chcemy, żeby Polska płaciła od 1 do 3 proc. unijnej kwoty przeznaczonej na walkę ze zmianami klimatu - powiedział TVN24 szef UKiE Mikołaj Dowgielewicz po spotkaniu Donalda Tuska z ośmioma premierami z naszego regionu. Prezydent Lech Kaczyński ocenił, że obecny projekt konkluzji szczytu jest dla Polski lepszy, niż czwartkowy, ale nie jest jeszcze satysfakcjonujący.

Dziecko udławione smoczkiem - pielęgniarka przed sąd

Pielęgniarka, która nieomal doprowadziła do śmierci noworodka wciskając mu w usta smoczek od butelki, stanie przed sądem. 55-latka jest oskarżona o nieumyślne narażenie noworodka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie średnich obrażeń ciała.

Znów płonący autobus w stolicy

Seria pożarów warszawskich miejskich autobusów trwa. W piątek rano w stolicy na skrzyżowaniu Grójeckiej z Wawelską zapalił się kolejny pojazd - neoplan linii 523. Pożar na szczęście natychmiast udało się ugasić i nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Hieny czają się w mroku

Strażnicy miejscy wypowiedzieli wojnę hienom cmentarnym. W tym roku łódzcy funkcjonariusze na alejki nekropolii wyszli zaopatrzeni w noktowizory.

Wieczorne nagranie porannego wywiadu prezesa

Jarosław Kaczyński znów może liczyć na uprzejmość dziennikarzy Polskiego Radia przy swych wywiadach. Poranna rozmowa w czwartkowych "Sygnałach dnia" wcale nie była poranna, bo nagrano ją w środę wieczorem. Jak donosi "Gazeta Wyborcza" - wywiad odbył się w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.

Prasa to nie blog. A blog to...?

W internecie znowu zawrzało. Na stronie internetowej BIP Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawił się kolejny projekt nowelizacji Prawa prasowego. Dokument został przesłany do konsultacji międzyresortowych z dość krótkim terminem na zgłaszanie uwag, który mija 2 listopada. A jest co komentować, bo projekt ustawy wprowadza do polskiego obiegu prawnego pojęcie "bloga", choć ustawodawca nadal nie definiuje, czym blog jest.

Tajni kandydaci na prezesa TVP. "To zasłona dymna"

Rada nadzorcza TVP postanowiła nie informować o tym, kto zdecydował się kandydować na prezesa telewizji oraz członków zarządu. Jednak gazety prześcigają się z listami tych, którzy nadesłali swe aplikacje. Wymieniają m.in. Jana Pospieszalskiego ("Warto rozmawiać"), Krzysztofa Nowaka (do niedawna dyrektor TVP 2) oraz była szefowa TVP 1 Małgorzata Raczyńska. Ale zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej", cały ten konkurs "to tylko zasłona dymna".

Prezydent wierzy w Klausa

Prezydent Lech Kaczyński wierzy, że prezydent Czech teraz podpisze Traktat z Lizbony. W czwartek kraje członkowskie zdecydowały o wyłączeniu Czech z obowiązywania zapisów Karty Praw Podstawowych, będącej integralną częścią Traktatu. Takiego kroku domagał się właśnie Vaclav Klaus.

Wzmożone kontrole na granicy z Ukrainą

Tajemniczy wirus, który zbiera śmiertelne żniwo na Ukrainie, zmobilizował polskie służby do wprowadzenia środków ostrożności. W okresie Święta Zmarłych osoby przekraczające granicę będą informowane o tym, jak zabezpieczyć się przed zachorowaniem. Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia Ukrainy na SARS i zapalenie płuc zmarło tam już ponad 30 osób, a kolejnych tysiąc jest w szpitalach.

Prokurator Engelking liczy na lepsze występy

- Mam nadzieję, że w swoim życiu będę miał lepsze występy – oświadczył b. zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking zapytany, czy słynna już „konferencja multimedialna” z 2007 r. była jego „występem życia”. Engelking oświadczył ponadto, że „zrealizował swój obowiązek” a celem konferencji było ujawnienie faktu złożenia fałszywych zeznań przez m.in. przez byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

"Prezydent i premier są razem na sali"

W Brukseli trwa szczyt poświęcony ochronie globalnego klimatu. A jak wygląda klimat między obecnymi na nim prezydentem i premierem? - Pan prezydent pogodził się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego i uznaje, że są kwestie należące do domeny rządu. Prezydent i premier są teraz razem na sali - relacjonował szef MSZ Radosław Sikorski.

Lepper do Ziobry: Załóż pan rodzinę i odczuj to, co ja

- Będę ubiegał się o status pokrzywdzonego. Jeżeli ktoś został skrzywdzony w tej sprawie, to na pewno moja rodzina: moja żona, moje dzieci i działacze Samoobrony – mówił w „Faktach po Faktach” Andrzej Lepper, komentując tzw. aferę gruntową. – Andrzej Lepper ma wiele problemów z wymiarem sprawiedliwości. On jest właściwym rozmówcą dla prokuratorów – ripostował Zbigniew Ziobro, b. minister sprawiedliwości.

"Przyjdzie czas, że o tym opowiem. Rozwikłamy tajemnicę"

Janusz Kaczmarek, b. szef MSWiA i jeden z głównych bohaterów afery gruntowej nie wyklucza, że "kiedyś" ujawni, co było powodem jego słynnej wizyty u Ryszarda Krauzego na 40. piętrze hotelu Marriott. - Przyjdzie czas kiedy o tym powiem. Może nawet przygotuję konferencję multimedialną - mówił w "Kropce nad i".

W Warszawie ocenzurowali "Prosto z Polski"?

Cenzura "Prosto z Polski" czy awaria? W poniedziałek lokatorzy spółdzielni mieszkaniowej "Górczewska" w Warszawie nie mogli obejrzeć programu stacji TVN24, w którym emitowany był materiał dotyczący spółdzielni. Gdy się rozpoczął, na ekranach pojawił się czarny obraz z napisem "program zablokowany lub kodowany". Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że w spółdzielni działa departament cenzury mediów.

Olechowski do PO? Schetyna: sympatyczny pomysł

Grzegorz Schetyna zadeklarował, że ewentualny powrót Andrzeja Olechowskiego do PO byłby... bardzo sympatyczny. Szef klubu PO odpowiedział w ten sposób na inicjatywę Janusza Palikota, który chce, by Olechowski wrócił na łono partii. - Platforma to nie moja partia - odpowiedział Andrzej Olechowski, ucinając w ten sposób spekulacje.

Kiszczak może jeszcze zostać skazany

Sprawa byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników kopalni "Wujek" w 1981 roku wraca do sądu I instancji - uznał Sąd Apelacyjny.

Dwa lata za znęcanie się nad staruszkami

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat skazał w czwartek stołeczny sąd rejonowy b. kierowniczkę domu opieki w warszawskiej Radości Katarzynę Z., która znęcała się nad pensjonariuszami.

Poseł przed sądem: wypaliłem 7 "skrętów"

Posiadanie narkotyków, prowadzenie samochodu pod ich wpływem oraz złożenie policjantowi korupcyjnej propozycji, to zarzuty jakie ciążą na Cezarym Atamańczuku. Niezrzeszony poseł przyznał się jedynie do posiadania środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Uczelnia odcina się od badań ws. "cudu w Sokółce"

"Badania zostały przeprowadzone nielegalnie, po cichu i poza oficjalną drogą". W ten sposób białostocki Uniwersytet Medyczny odcina się od wyników badań, które zostały przeprowadzone przez pracowników tej uczelni w sprawie tzw. cudu w Sokółce.

Ziobro kontra doktor G.: przeprosiny za 300 tys. zł

- Ten wyrok jest zagrożeniem dla wolności słowa w Polsce - ocenił Zbigniew Ziobro, który - po dzisiejszej decyzji Sądu Najwyższego - już na pewno będzie musiał wyłożyć 300 tysięcy złotych na przeprosiny kardiochirurga Mirosława G. w największych telewizjach. Sąd Najwyższy odmówił w czwartek przyjęcia kasacji b. ministra oświadczając, że "nie ma do tego przesłanek". Ziobro został skazany za pamiętne słowa o doktorze G., że "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

"To będzie szansa na życie"

- To będzie pomnik naszej działalności - powiedziała Bożena Walter, prezes fundacji TVN "Nie jesteś sam" podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Profilaktyki Nowotworowej przy Instytucie Onkologii w Warszawie. Fundacja przeznaczy na budowę nawet 30 milionów złotych.

Uprowadził żonę, grozi mu 15 lat

Zarzut "pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem" postawiła w czwartek prokuratura w Sieradzu 45-letniemu mężczyźnie, który w nocy z wtorku na środę uprowadził swoją żonę. Kobietę odnaleziono w środę wieczorem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano porywacza.

Olewnik: Rutkowski to typowy oszust

Włodzimierz Olewnik nie kryje oburzenia słowami Krzysztofa Rutkowskiego przed komisją śledczą ds. uprowadzenia i śmierci Krzysztofa Olewnika. - Teraz wiem, że biuro Rutkowskiego było w naszej sprawie nie przez przypadek. To było po to, by pomawiał rodzinę, popsuł nasz wizerunek, przekonał opinię publiczną, że Krzysztof to człowiek z marginesu i że doszło do samouprowadzenia - uważa ojciec uprowadzonego Krzysztofa.

Detektyw: milion od Olewnika wyssany z palca

Przed komisją śledczą badającą sprawę zabójstwa Krzysztofa Olewnika stanął detektyw Krzysztof Rutkowski. Zdecydowanie zaprzeczył, że przyjął od ojca zamordowanego milion złotych, co wcześniej - również przed komisją - zeznał Włodzimierz Olewnik. Rutkowski oskarżył też grupę ludzi związanych z Olewnikiem o prowokację. Chodzi o dziewczynę, przysłaną do jego agencji detektywistycznej, która miała mu rzekomo "pomóc" w rozwiązaniu sprawy Olewnika.

Wyprzedzał jadąc 150 km/h, dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w tragicznym wypadku trzech samochodów, do jakiego doszło w czwartek we Wrocławiu. Siła uderzenia była tak wielka, że pojazdy rozrzucone zostały na przestrzeni 150 metrów. Kierowca trzeciego, zniszczonego auta nie odniósł żadnych obrażeń. Wypadek na kilka godzin zablokował jedna z dróg dojazdowych do miasta.