- Wasze działania w służbie zdrowia doprowadziły nie tylko do fatalnej sytuacji finansowej, ale co gorsza, polscy lekarze wyliczyli, ilu ludzi umarło z tego powodu, że np. transplantologia dzięki waszej działalności legła praktycznie w gruzach - grzmiał do posłów PiS premier Donald Tusk, broniąc minister zdrowia Ewy Kopacz podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla niej. I podkreślał. - Tych ludzi już nie ma właśnie dzięki wspaniałej pracy niektórych polityków reprezentujących ugrupowanie, które dziś składa wniosek.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidującą możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków. Ustawa ma wejść w życie po sześciu miesiącach od dnia ogłoszenia.

Premier Donald Tusk wyznaczył na komisarza w Wałbrzychu Romana Szełemeja, który przejmie obowiązki po dotychczasowym prezydencie miasta Piotrze Kruczkowskim (PO). Kruczkowski podał się do dymisji po tym, jak sąd uznał, że II tura wyborów samorządowych jest nieważna w związku z podejrzeniem kupowania głosów.

Można rozpocząć prace przy budowie stacji Świętokrzyska dla II linii metra. Decyzję o pozwoleniu, z rygorem natychmiastowej wykonalności, podpisał dziś Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki - poinformował jego urząd.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Do budynku wtargnął mężczyzna, podszedł do stanowiska recepcji i podpalił się. Z poparzeniami trafił do szpitala.

Łódzka policja zatrzymała złodzieja paliwa, który uciekając ze stacji benzynowej potrącił jej pracownicę i przejechał jej po nodze. Do zdarzenia doszło tydzień temu na jednej z Łódzkich stacji paliw. Mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Prokuratura wszczęła już śledztwo.

Ponad 2,5 tys. sadzonek konopi indyjskich i ok. 100 kg suszu przechowywanego w drewnianej beczce wykryli policjanci na jednej z plantacji w Klimontowie koło Sandomierza (woj. świętokrzyskie). Rośliny rosły na jednej z posesji, której właścicielem był 67-letni mężczyzna. Zatrzymanemu grozi do 8 lat więzienia.

Samorząd Dolnego Śląska wdraża program dla przyszłych mam. Ponad 2,5 miliona zł władze samorządu przeznaczyły na sfinansowanie znieczuleń podczas porodów. Dzięki temu zabiegi takie przestaną być luksusem, a skorzystać z nich będzie mogła każda kobieta.

Bilet jednorazowy ma kosztować 3,6 zł (obecnie 2,80), dobowy 12 zł (teraz 9 zł) a popularny miesięczny imienny – 90 zł (teraz 78 zł). W czwartek radni Warszawy podejmą decyzję o podwyżkach biletów komunikacji miejskiej. Nowe ceny mają obowiązywać od 16 sierpnia.

W historię Stanów Zjednoczonych wpisane są cztery morderstwa prezydentów. Zamachów, choć nieudanych, było jednak o wiele więcej, m.in. na Theodora Roosevelta, Geralda Forda czy Ronalda Reagana.

- Nie chcę opuścić pana prezydenta - zapewniał Sławomir Nowak w "Kropce nad i" w TVN24, który będzie startował w jesiennych wyborach parlamentarnych. Prezydencki minister swoją decyzję tłumaczył chęcią sprawdzenia się i potrzebą weryfikacji przez wyborców.

Już w sobotę przedstawiciele największych polskich partii politycznych spotkają się z prezydentem USA. Bez wątpienia wizyta to ważna, ale czy politycy wiedzą o czym będą chcieli porozmawiać z Barackiem Obamą? Okazuje się, że jest z tym pewien problem.

Jarosław Kaczyński zachowuje się niekonsekwentnie, bo jeżeli byłby konsekwentny, to by stał pod tym namiotem i pluł na wszystkich wchodzących - w taki sposób Andrzej Halicki z PO skomentował zapowiedź, że prezes PiS pojawi się w Pałacu Prezydenckim na spotkaniu z Barackiem Obamą. - Jego obecność na tym spotkaniu jest wynikiem polskiej racji stanu - bronił Kaczyńskiego Joachim Brudziński z PiS.

Sztuczki wyborcze - niedoszłe modelki z "Top Model" na listach, "Aniołki Napieralskiego", rozdawanie jabłek - tabloidyzują politykę, dlatego posłanka Anita Błochowiak (SLD) nie wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. - Na razie nie wypisuję się z partii - deklaruje w rozmowie z portalem money.pl.

To była niecodzienna majówka na wysokości 35 metrów. W Wielkopolsce, tuż nad budowaną autostradą A2, zawisł suto zastawiony stół, a przy nim zasiedli goście.

Do wywierania presji na polski rząd ws. rekompensat za prywatne majątki żydowskie wezwała prezydenta USA Baracka Obamę Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO). Ma to związek z jego wizytą w Warszawie.

To nie żart! Pociąg z Warszawy Wschodniej do Nasielska jechał z prędkością 160 km/h, a podróż trwała 39 minut. Kolejarze chwalą się pierwszym zmodernizowanym odcinkiem torów na trasie do Trójmiasta.

Barack Obama to siódmy prezydent Stanów Zjednoczonych, który przyjeżdża do naszego kraju. O tym, co może przynieść ta podróż i czym różnią się obecne wizyty od tych z czasów PRL mówią autorzy programu "Obama w Polsce".

"Oni się do mieszkania tutaj w społeczności nie nadają" - tak Polacy mówią polsko-romskiej po bijatyce w Limanowej. Z kolei Romowie mówią: "Nie ma życia. Gdzieś jak idziemy, to musimy chmarą iść, bo się boimy". Do bójki doszło w poniedziałek - były pałki, rzucanie kamieniami, wyzwiska, plucie. Policja dopiero stara się ustalić, co zaszło.