Elżbieta Jakubiak została zawieszona za postawę po kampanii wyborczej. Dotyczy to tego, co mogliśmy zobaczyć w mediach, różnego rodzaju gier - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, komentując decyzję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. I dodał: - W tych trudnych czasach potrzebna jest lojalność wobec środowiska politycznego, a nie koleżanek czy kolegów.

Trwa spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Elżbietą Jakubiak, którą prezes zawiesił dzień wcześniej w prawach członka partii. - Dziś zadzwoniłam, pan prezes zaprosił mnie na rozmowę. Ma bardzo napięty kalendarz, będę się wciskała miedzy jednym a drugim spotkaniem. Mam nadzieję, że gdy wyjdę, będę mogła powiedzieć coś, co ucieszy mnie i was – powiedziała dziennikarzom tłoczącym się przed siedzibą PiS

Krzysztof Jurgiel nie zamierza bronić zawieszonej w prawach członka PiS Elżbiety Jakubiak. - Prezes zawsze postępuje właściwie i myślę, że wszystko jest w porządku – stwierdził.

Ścięty sygnalizator świetlny i rozbity radiowóz, to efekt kolizji jaką spowodowali dzisiaj nad ranem kaliscy policjanci. Jechali do mieszkania, w którym włączył się alarm - informuje portal NaszeMiasto.pl za "Głosem Wielkopolski". Dziennikarz gazety, który chciał zrobić zdjęcia na miejscu zdarzenia został wylegitymowany, był długo i wnikliwie sprawdzany w policyjnej bazie.

Statut Prawa i Sprawiedliwości nie przewiduje możliwości (oficjalnej) odwołania się od decyzji prezesa o zawieszeniu w prawach członka partii. Jednocześnie statut dość enigmatycznie określa jak długo trwa zawieszenie.

- Ela Jakubiak dostała żółtą kartkę, ma czas na zastanowienie się nad rolą w partii – oznajmił Andrzej Dera. W ocenie zawieszenia koleżanki posłużył się metaforą z boiska: - Niedobrze jest, jeśli ktoś łamie dyscyplinę taktyczną i pozwala przeciwnikom na rozgrywanie - wyjaśnił w TVN24.

Jarosław Kaczyński popełnia poważny błąd rezygnując z dynamicznego i profesjonalnego programu i stawiając na bezduszny aparat partyjny, zamiast na prawdziwych działaczy - pisze w swoim felietonie w "Fakcie" prof. Jadwiga Staniszkis.

Hip-hopowa piosenka o zbrodni katyńskiej? Na taki pomysł wpadli organizatorzy konkursu "Hip-hop o Katyniu", który skierowany jest do młodych artystów hip-hopowych. Do udziału w konkursie zachęca europoseł Marek Migalski. - Chciałbym, żeby ten projekt zmienił postrzeganie tej tragedii - pisze na swoim blogu.

- PO nauczyła nowych członków milczeć i zachowywać wielką dyskrecję. A nawet powiedziałabym, że ogromne posłuszeństwo. PiS tak nie robi i płaci za to wysoką cenę. W PO każdy wie, co może powiedzieć. A w PiS to tak naprawdę każdy mówi we własnym imieniu - przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Nelli Rokita. Wywiad został przeprowadzony jeszcze przed zawieszeniem w prawach członka partii Elżbiety Jakubiak.

PO - 42 proc., PiS - 25 proc., SLD - 9 proc., PSL - 3 proc. - to wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii przeprowadzonego przez PBS DGA dla "Gazety Wyborczej". Platforma zmniejszyła swoja przewagę do PiS z 21 do 17 punktów procentowych.

Jak zaoszczędzić nawet 20 proc. na rachunkach za prąd? Sposób jest prosty - kupować razem, dużo i negocjować rabaty. Przedsiębiorcy i gminy, tworząc tzw. grupy zakupowe, mogą rozmawiać z dystrybutorami o niższych stawkach za energię - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że jeśli okaże się, iż Elżbieta Jakubiak została zawieszona w prawach członkach PiS za porażkę wyborczą, to nie wyklucza wystąpienia z partii. - Jestem gotowa ponieść odpowiedzialność. Czuję się lojalna wobec Elżbiety Jakubiak - powiedziała posłanka w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Kolejny sukces policjantów: skonfiskowali nielegalną uprawę konopi. Liczba krzaczków: siedem, miejsce akcji: skansen w Lipinach na Podkarpaciu, groźny przestępca: miłośniczka Władysława Reymonta. A konopie są pastewne i mają pokazywać, jak wyglądała polska wieś z epoki "Chłopów".

Kontroler wlepił mandat pasażerce, która przekroczyła czas przejazdu o niespełna dwie minuty. Gdy 60-letni inwalida zwrócił uwagę, że to nadgorliwość, oberwał tak, że zalanego krwią karetka odwiozła do szpitala. Wersja kontrolera: agresywny pasażer nadział się na łokieć.

Polska komisja wyjaśniająca okoliczności katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem otrzymała już dokumenty od Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego w Moskwie (MAK). Przywiózł je do Polski akredytowany przy MAK płk. Edmund Klich.

- To gra polityczna - tak Mariusz Błaszczak skomentował oświadczenie przedstawicieli PO, PSL i SLD, którzy jako skandaliczny określili wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej". Szef klubu PiS stwierdził też, że PSL jest zakładnikiem rządu.

Warszawska Prokuratura Apelacyjna nie wyklucza poproszenia USA o pomoc w weryfikacji sensacyjnej depeszy Associated Press. Agencja podała, że CIA torturowała więźnia w tajnej placówce znajdującej się w Polsce. Polskie władze wielokrotnie zaprzeczały istnieniu więzień CIA w naszym kraju.

Witold Waszczykowski złożył pozew do sądu pracy przeciwko Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Tydzień temu były wiceszef MSZ i został zwolniony z pracy w resorcie. Ministerstwo sprawy nie komentuje.

W miejscowości Janówek pod Nowym Dworem Mazowieckim samochód osobowy wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Ranny został 48-letni mężczyzna. Ruch pociągów został wstrzymany na kilkadziesiąt minut.