Bierze udział w maratonach, wchodzi na najwyższe góry świata, a ma tylko jedno płuco. Piotr Pogon to prawdziwy twardziel. Gdy wygrał walkę z rakiem, postanowił udowodnić, że w osiąganiu szczytów niepełnosprawność nie przeszkadza, a realizować swoje marzenia najlepiej jest pomagając jednocześnie innym.

Żona szefa SLD Małgorzata Napieralska będzie współtworzyć kobiecy program Sojuszu. - Marzy mi się program równowagi społecznej, równości płci w życiu prywatnym i publicznym. Choć pewnie jeszcze długa droga przed nami - uważa.

Spóźniłeś się na pociąg i skład odjechał bez ciebie - nie martw się. Wystarczy jeden telefon do PKP i pociąg poczeka na ciebie na którejś z następnych stacji. Właśnie tak zrobili pracownicy polsko-niemieckiej izby handlowej, którym pociąg odjechał z dworca we Frankfurcie. Po interwencji skład przez 37 minut czekał na spóźnialskich na stacji w Świebodzinie, a ponad setka pasażerów do Warszawy dojechała z godzinnym opóźnieniem. Izba dziękuje PKP i przeprasza - za kłopot.

Wciąż negocjowana jest możliwość spotkania prezydenta Baracka Obamy z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej - twierdzą anonimowi informatorzy zbliżeni do źródeł dyplomatycznych. Prezydent Stanów chce w ten sposób uczcić ofiary katastrofy. Do spotkania miałoby dojść w wąskim gronie w Katedrze Wojska Polskiego - dodają informatorzy.

Pobicie, próba linczu, pogryzienie dziecka przez psa, atak nożem na policjanta – to efekty zatargu ojca i syna z sąsiadami w Bukowinie Tatrzańskiej. Sąsiedzi twierdzą, że Czernikowie grozili im śmiercią. Prokuratura nie zdecydowała się na podjęcie jakichkolwiek kroków.

W maju największym zaufaniem Polaków niezmiennie cieszy się prezydent Bronisław Komorowski. Ufa mu 65 proc. ankietowanych. Drugie miejsce ex aequo zajęli premier Donald Tusk oraz szef MSZ Radosław Sikorski, którym ufa po 51 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS.

Były minister sportu odpowiada na zarzuty Mariusza Kamińskiego dotyczące jego rzekomych kontaktów z gangsterami i grozi procesem. - W związku z pomówieniami pojawiającymi się w wywiadzie Mariusza Kamińskiego, w najbliższym czasie wystąpię przeciwko niemu na drogę sądową - czytamy w oświadczeniu, jakie Mirosław Drzewiecki przysłał do mediów.

Wizyty prezydentów USA zawsze cieszyły się w Polsce dużym zainteresowaniem. W latach komunizmu stanowiły jasny przekaz, że Zachód o Polakach pamięta. Ze strony Polaków zaś pojawienie się na trasie przejazdu prezydenta USA było rodzajem manifestacji i chęci "zagrania władzy na nosie". W latach 90. XX wieku dominowała zaś euforia związana z otwarciem na świat. Polacy uważali Stany za gwaranta światowej demokracji.

Budżet europejski, polityka spójności, partnerstwo wschodnie i oczywiście polska prezydencja były tematami rozmowy Donalda Tuska z Jose Barroso. Polski premier i szef Komisji Europejskiej podkreślali wspólnotę poglądów na przyszłość UE oraz osobistą przyjaźń. - Liczę na ciebie, mój drogi przyjacielu – stwierdził Barroso.

Wielkopolska policja zatrzymała dwóch handlarzy narkotykami, przy których znaleziono towar wartości przekraczającej 350 tys. zł. Narkotyki ukryto w kołach samochodowych. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Czy Platforma Obywatelska była finansowana z pieniędzy z narkotyków? - pyta Prawo i Sprawiedliwość, powołując się na pisma kierowane do prokuratora generalnego przez byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Kamiński w swoich interpelacjach pytał Andrzeja Seremeta o nielegalne finansowanie PO z mafijnych pieniędzy, i rolę, jaką miał w tym odgrywać Mirosław Drzewiecki.

Senator Ryszard Knosala poinformował, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Powód? Jego nazwisko nie znalazło się na liście kandydatów partii ani do Senatu, ani do Sejmu.

Biskupi krytykują reżysera Grzegorza Brauna za nazwanie abp. Jóżefa Życińskiego "kłamcą" i "łajdakiem". "Atak na śp. arcybiskupa Józefa Życińskiego na KUL, noszącym imię Jana Pawła II jest radykalnym przekroczeniem zasad kultury i prawdy" - napisało w wydanym w poniedziałek oświadczeniu prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli rano do siedziby białostockiego developera ASKO Budownictwo. CBA sprawdza personalne i finansowe powiązania tej firmy budowlanej z urzędnikami państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak ustalili dziennikarze TVN, dzięki ich przychylności deweloper otrzymał z banku około 12 mln zł kredytów.

23 osoby w busie zarejestrowanym do przewozu dwóch pasażerów. Tak wyglądał transport pracowników do jednej z firm na terenie gminy Deszczno w woj. lubuskim. Kierowca auta został ukarany wysokim mandatem.

Do groźnego wypadku doszło dziś rano w Zachełmiu koło Jeleniej Góry. Autobus komunikacji miejskiej zawisł na stromej skarpie, po czym zsunął się w dół i zatrzymał na drzewach. Strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu wyciągnęli już pojazd.

Jerzy Jachowicz, publicysta i dziennikarz śledczy, zamieścił w Radiu Wnet i portalu Wpolityce.pl apel o poparcie jego wniosku do prezydenta o ułaskawienie. Stało się to po tym, jak komornik wysłał do Radia Wnet list w sprawie zajęcia dziennikarzowi pensji. Jachowiczowi grozi utrata środków do życia po tym, jak przegrał proces z byłym esbekiem.

Wygaszenie mandatu prezydenta Piotra Kruczkowskiego stwierdziła wałbrzyska Rada Miejska. Wcześniej prezydent zdecydował, że zrezygnuje ze stanowiska, po tym jak świdnicki sąd uznał, że II tura wyborów samorządowych w Wałbrzychu jest nieważna.

Najpierw skasował dwa samochody, a potem - czekając na policję wezwaną do kolizji - delektował się piwem. W chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy 37-letni mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do dwóch lat więzienia.