Złośliwe pióro prezydenta - licytacja na finiszu

Poniedziałek to ostatni dzień charytatywnej aukcji słynnego już pióra prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest to ten egzemplarz, który odmówił współpracy w jednym z najważniejszych, w ostatnich latach, momencie dla Polski – w chwili, gdy prezydent miał podpisać Traktat z Lizbony.

Po alkoholu, całymi rodzinami, ale i tak przełom

33 zabitych i 374 rannych - to dotychczasowy bilans świątecznego weekendu na polskich drogach. - Mimo to było najbezpieczniej od 10 lat - zapewniał w TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Sokołowski. Podkreślił, że nadal martwi jednak liczba pijanych, którzy w drogę wybierają się z całymi rodzinami. Policyjna akcja "Znicz" potrwa jeszcze cały poniedziałek.

Sikorski oko w oko z Clinton

Poniedziałek to drugi dzień wizyty Radosława Sikorskiego w Stanach Zjednoczonych. Najważniejsze punkty programu to spotkanie z sekretarz stanu Hilary Clinton oraz z szefem komisji zagranicznej senatu Johnem Kerrym.

Białoruś zbada katastrofę polskiego śmigłowca

Władze Białorusi powołały specjalną komisję, która ma zbadać okoliczności katastrofy śmigłowca polskiej Straży Granicznej. Maszyna runęła na terytorium Białorusi, 200 metrów od granicy Polski. Zginęły trzy osoby.

Powrót z PKP może być trudny

Każdego, kto zaplanował powrót pociągiem ze Wszystkich Świętych mogą spotkać niespodzianki. 2 listopada zmienia się bowiem rozkład jazdy PKP Intercity. Czego dokładnie będą dotyczyć zmiany? Znika część ekspresów, zmieniają się ceny biletów, wydłuży się też czas przejazdu niektórych pociągów. Chaosu nie będzie - zapewniają przedstawiciele przewoźnika.

Na Powązkach zebrano 200 tys. zł

W tegorocznej 35. kweście "Ratujmy Zabytki Powązek" na najstarszej warszawskiej nekropolii zebrano ok. 200 tys. zł - poinformował w niedzielę wieczorem przewodniczący Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami Marcin Święcicki. To ponad 50 tys. mniej niż w ubiegłym roku.

"Kasjer lewicy" zaczął sypać

Peter Vogel zdradza tajemnice. Zwany "kasjerem lewicy", ale mający szerokie znajomości również w centrum i po prawej stronie sceny politycznej Peter Vogel opowiada prokuraturze o okolicznościach wartego setki milionów złotych zakupu wagonów dla warszawskiego metra. Do tych informacji dotarli dziennikarze śledczy TVN.

Antyżydowskie napisy zamalowane

„Stop żydowskiej okupacji”, „Izrael = III Rzesza”, „Free Palestine” – takie napisy pojawiły się na żydowskim cmentarzu w Sopocie. Obok tekstów widać napis Antifa. To nieformalna federacja anarchistycznych bojówek. - Nie znamy sprawców. Akcję potępiamy - przekonuje federacja w specjalnym oświadczeniu przesłanym tvn24.pl.

Zapalili znicze pomnikowi świni i prosiaka

W dzień Wszystkich Świętych wspominano nie tylko ludzi, którzy odeszli, ale także zwierzęta. I to nie domowe kotki, pieski i złote rybki, lecz świnie, prosiaki i gęsi. Wrocławscy wegetarianie i weganie zapalili znicze przed "Pomnikiem Ku czci Zwierząt Rzeźnych".

Drużyna A wraca do akcji

Nobliwie siwy płk John "Hannibal" Smith, podobno przystojny Templeton 'Buźka' Peck, oficjalnie szalony Murdock i Baracus z toną złota na szyi wracają. Hollywood reanimuje telewizyjną legendę lat 80-tych "Drużynę A". W obsadzie m.in. Liam Neeson i Jessica Biel.

Polacy z Wysp sprzątali zapomniane groby rodaków

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii, uzbrojeni w łopaty, wiadra, grabki i szczotki przyszli na cmentarz Arnos Vale w Bristolu, by posprzątać groby swoich rodaków. Akcja ratowania zapomnianych mogił została zorganizowana przez polonijną organizację Poland Bridge.

"Zbawienie tylko przez świętość"

Nie ma innego zbawienia, jak tylko przez świętość - powiedział metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy świętej, odprawionej w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach. Wezwał też wiernych do wejścia na drogę świętości.

Grypa Polski (na razie) nie zaatakowała

- W Polsce nie odnotowano do tej pory wzrostu zachorowań na grypę - poinformował w niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny. Jak powiedział zastępca rzecznika GIS Tomasz Misztal, jak na razie bezpieczne są również rejony przygraniczne z Ukrainą.

Gwiazdy na cmentarzach

Tłumy Polaków odwiedzają groby swoich bliskich. Jak co roku w dniu Wszystkich Świętych na drogach tłok, a wokół cmentarzy korki i brak miejsc parkingowych. Na terenie wielu nekropolii trwają coroczne kwesty. Pieniądze zbierają mieszkańcy m.in. Warszawy, Krakowa, Zakopanego...

"Utrzymaliśmy naszą przyjaźń przez 25 lat, to wielka sztuka"

25 lat naszej współpracy obfitowało w trudne wydarzenia. W takich sytuacjach łatwo o konflikt, awanturę o pieniądze. Nam się udało tego uniknąć. I to jest źródło naszego sukcesu - podkreślał Jan Wejchert, mówiąc o współpracy z Mariuszem Walterem w swoim ostatnim wywiadzie. Założyciel TVN i TVN24 zmarł nagle w sobotę po ciężkiej chorobie.

Boruc pod nóż

W najbliższych dniach bramkarz Celtiku Glasgow Artur Boruc przejdzie operację kolana i na boisko wróci za trzy tygodnie - poinformował szkocki klub.

Policja odnalazła 12-latka

Po dwudziestu godzinach poszukiwań policja odnalazła zaginionego 12-latka cierpiącego na zespół Downa. Policja, strażacy i mieszkańcy Gumnisk - w sumie ponad 100 osób całą noc szukało Janusza. Dziecko jest w dobrym stanie.

27 zabitych, 285 rannych

27 osób zginęło, a 285 zostało rannych w 220 wypadkach, do których doszło w piątek i sobotę. Policja apeluje o ostrożność, bo najtłoczniej na drogach zrobi się w niedzielę wieczorem.

Łódzka kamienica w ogniu

Potężny pożar w Łodzi. W wyniku zaprószenia ognia spłonęła kamienica. Trzy osoby w tym roczne dziecko trafiły do szpitala.

Edelman, Kołakowski, Religa, Zapasiewicz...

Marek Edelman, Leszek Kołakowski, Zbigniew Religa, Zbigniew Zapasiewicz... To nazwiska tylko niektórych słynnych Polaków, którzy odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Ginęli też polscy żołnierze w Afganistanie, pod ziemią życie stracili górnicy.

"Współtwórca najlepszych lat Rzeczypospolitej"

Wizjoner, pasjonat, człowiek wielkiej ambicji - goście magazynu "24 godziny" nie mieli wątpliwości, że śmierć Jana Wejcherta to wielka strata dla Polski. - Wielki współtwórca najlepszych lat Rzeczypospolitej w historii - określił współtwórcę m.in. TVN24 były minister kultury Waldemar Dąbrowski.

Abp Gocłowski: Życie się zmienia, ale nie kończy

Polacy, wbrew napływającym z Zachodu różnym modom, potrafią obchodzić dzień Wszystkich Świętych - ocenia abp Tadeusz Gocłowski. - Umiemy obchodzić święto w głębokim poczuciu więzi z tymi, którzy odeszli, ale równocześnie w zadumie, nad tym, czym jest życie ludzkie - mówił w programie "24 godziny" w TVN24.

Prymas: pamiętajcie o tych, którzy odeszli

W przeddzień Wszystkich Świętych, specjalne orędzie telewizyjne wygłosił kardynał Józef Glemp. Prymas Polski wezwał do pamięci o tych, którzy odeszli, zwłaszcza o wybitnych i zasłużonych Polakach, którzy walczyli o wolność i tworzyli genialne dzieła.

"Wspaniały człowiek, wulkan energii, niedoszły minister"

Po ciężkiej i krótkiej chorobie zmarł Jan Wejchert - założyciel i prezydent Grupy ITI. Przez całą sobotę wspominały go osoby, które miały szczęście go poznać. Wszyscy podkreślali, jak ważna była dla nich ta znajomość i jak trudno będzie zapełnić pustkę, która została po jego odejściu.

Mazda wpadła na autobus. Odpadło pół auta

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w Poznaniu. W zderzeniu samochodu osobowego z miejskim autobusem ranna została jedna osoba. Do kraksy doprowadził najprawdopodobniej kierowca mazdy, który nie zatrzymał się na czerwonym świetle.

"On był królem życia"

- Przyjaciel i partner. W tej kolejności - tak o zmarłym w sobotę współtwórcy m.in. TVN i TVN24 mówił wiceprezydent Grupy ITI Mariusz Walter. - On był królem życia. Aktywnego życia. I chociaż do końca jeszcze sobie nie uświadomiłem, że go nie ma, to już czuję pewnego rodzaju samotność - dodał.