Wstępne analizy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykazały, że nieuczciwi drogowcy, którzy wywozili dolomit z okolic pasa autostrady A1, nie ukradli go spod budowanej jezdni i nic nie zagraża stabilności nawierzchni. Równoległe badania prowadzą też eksperci prokuratury.

Widok spacerującego ulicami łosia nie dziwił fanów amerykańskiego serialu "Przystanek Alaska", ale dla mieszkańców jednej z ulic w Warszawie był nie lada zaskoczeniem. Wielkie zwierzę pojawiło się w stolicy w niedzielny wieczór.

- Przejaw strachu przed rzeczywistymi, faktycznymi ustaleniami dotyczącymi katastrofy - tylko tyle w atakach Jarosława Kaczyńskiego na polityków PO widzi Paweł Graś. - Czego pan się boi, panie Kaczyński? - pytał prowokacyjnie rzecznik rządu w RMF FM. Na jaką odpowiedź szefa PiS czeka? Najlepiej jak najbardziej ofensywną, bo zdaniem Grasia "ten sposób oskarżenia i polityki może zaszkodzić przede wszystkim" b. premierowi i jego formacji.

- Co autor miał na myśli? - takie pytanie zadawał sobie niemal każdy wpatrując się w dzieło sztuki. Teraz jednak można kliknąć i przekonać się, czy widzimy to, co artysta chciał pokazać. Biuro Tłumaczeń Sztuki wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy chcą poznać inspiracje autorów i na zlecenie tłumaczy ją w internecie.

Duńska policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który w piątek usiłował wysadzić się w hotelu w Kopenhadze. Wśród rzeczy zatrzymanego znaleziono trzy fałszywe paszporty i mapę z zaznaczoną siedzibą gazety Jyllands-Posten - tej samej, która opublikowała karykatury Mahometa. Mężczyzna odmówił podania swojej tożsamości.

Tragiczny wypadek w Kuczkowie koło Pleszewa (woj. wielkopolskie). Zginął 29-letni kierowca motocykla, który jak się później okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Ranne są dwie osoby. Informację o wypadku i zdjęcia zamieścił Reporter 24, KaiserSoze.

- Dostałem zaproszenie do CBA. Enigmatyczne. Nie wiadomo w jakiej sprawie. Idę z adwokatem w poniedziałek. W zasadzie bym tego nie kojarzył z faktem, iż za dwa tygodnie jest kongres RPP, ale! - pisze Janusz Palikot we wpisie na blogu i wylicza - jak wskazuje tytuł bloga - "luźne skojarzenia".

Około 11 tys. pasażerów, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego, obsłużył w weekend Port Lotniczy im. Reymonta w Łodzi, po raz drugi przejmując część lotów z remontowanego lotniska Chopina w Warszawie.

Wypadek motolotni w Mnichach pod Gorzowem Wlkp. Maszyna, którą leciały dwie osoby zahaczyła o latarnię na wysypisku śmieci i runęła na ziemię. Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Kontakt 24.

- Jestem zdumiony. Przypominam sobie słowa premiera Donalda Tuska, który mówił jednoznacznie, że osoba na której ciąża zarzuty, nie powinna być prezydentem Sopotu - tak Mariusz Błaszczak z PiS komentuje zapowiedź poparcia Jacka Karnowskiego przez Platformę Obywatelską w wyborach samorządowych. Ryszard Kalisz z kolei uważa, że swoją decyzją PO "strzela sobie w piętę".

- Na przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego na miejsce katastrofy powinny zgodzić się wszystkie rodziny ofiar - uważa Mariusz Błaszczak z PiS. Takiej zgody zaś nie ma. Stanisław Żelichowski z PSL wyklucza jednak, by krucyfiks został na Krakowskim Przedmieściu. - Mój ojciec pracował przez wiele lat w nadleśnictwie. (...) Jak chcę mu złożyć kwiaty, to składam je na mogile, a nie przy miejscu jego pracy - mówił.

Dziś częściej słychać o jego żonie, ale Jan Rokita nie daje o sobie zapomnieć. - Nie wypiszę się z Platformy, bo nie chcę robić demonstracji, ale, gdybym był poza nią, to bym się do niej nie zapisał - mówi były polityk w wywiadzie dla "Wprost".

Osiem butelek wypełnionych najprawdopodobniej rtęcią zostało znalezionych w lesie we wsi Antoniew (woj. łódzkie) niedaleko Głowna. Na szczęście nie doszło do skażenia środowiska, butelki były fabrycznie zamknięte. Policję nad ranem zaalarmował grzybiarz, który odkrył niebezpieczne znalezisko. Informację otrzymaliśmy od mieszkańca Głowna, który również był na miejscu.

Punktualnie o godz. 22 w sobotę zamknięta została ulica Prosta w Warszawie na odcinku między rondem Daszyńskiego i ulicą Karolkową. Dziewięć autobusów, w tym dwie linie nocne, od dziś pojadą objazdami. Wszystko przez rozpoczętą budowę drugiej linii metra.

Groźny wypadek w Bystrzycy na Podkarpaciu. Samochód wjechał w grupę ludzi, którzy wychodzili z kościoła. W aucie zablokował się pedał gazu.

Pięć tysięcy złotych - takiej wartości nielegalne oprogramowanie posiada statystyczny polski użytkownik komputera. Z analiz specjalistów zajmujących się informatyką śledczą wynika też, że ponad połowa używanych programów komputerowych w Polsce jest nielegalna.

Gdyby wybory przeprowadzono na początku września, w Sejmie znalazłyby się te same partie, co obecnie. Rząd również stworzyłaby Platforma Obywatelska. Partia Donalda Tuska w sondażu poparcia zdobywa 40,7 proc. głosów - wynika z sondażu poparcia przeprowadzonego przez Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia. Polskie Stronnictwo Ludowe osiąga 5-procentowy próg wyborczy.

Już w październiku ma zostać podpisane memorandum, które usprawni polsko-rosyjską współpracę ws. śledztwa smoleńskiego - zapowiedział w rozmowie z PAP prokurator generalny Andrzej Seremet. Stanie się to przy okazji wizyty w naszym kraju przedstawicieli Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej.

Odpowiednia temperatura, przyjemny dla psich uszu dźwięk lejącej się wody i antypoślizgowa bieżnia - to cechy specjalnej psiej myjni, która właśnie została otwarta w Koninie. Podobno zadowoleni są i właściciele i ich pupile.

Osiem zastępów straży pożarnej gasiło płonącą stolarnię we wsi Różanki (woj. lubuskie). Pożar wybuchł w nocy. Nie ma informacji o poszkodowanych osobach. Na razie nie wiadomo, co wywołało ogień.