Gaz na szkolnych korytarzach

Około tysiąca osób ewakuowano z jednej z lubelskich szkół, gdy na szkolnych korytarzach pojawił się gaz pieprzowy. Najprawdopodobniej rozpylenie drażniącego gazu było efektem "zabawy" młodzieży.

Prezydent przerwie milczenie... w prasowym wywiadzie

Już niedługo prezydent Lech Kaczyński odniesie się do wyborów parlamentarnych i przerwie swoje milczenie na ten temat. - Uczyni to w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" - zapowiada prezydencki minister Michał Kamiński.

Dziś nie poznamy składu rządu

Rozpoczęło się posiedzenie zarządu krajowego PO, na którym politycy tej partii omówią dotychczasowe ustalenia koalicyjne z PSL. Mimo że Platforma zapewnia, iż rozmowy z ludowcami idą sprawnie, przesuwa się termin skompletowania rządu.

Zmarł gangster "Dziad"

Z zakładzie karnym w Radomiu zmarł Henryk Niewiadomski pseud. "Dziad" - domniemany herszt gangu wołomińskiego. Karę miał zakończyć we wrześniu przyszłego roku.

Trzynastolatek spadł z rusztowania

Tragiczny wypadek w Łodzi. Trzynastolatek spadł z rusztowania, jest w bardzo ciężkim stanie. Chłopiec uciekł z domu dziecka. Najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu.

"Przeniesienie stadionu to tylko propozycja"

Nie ma mowy, żeby zabrać Warszawie Euro 2012 - zapewniała w TVN24 prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała: - Miejsca pod tę inwestycję, które wskazywałam były jedynie propozycją, a nie decyzją.

Zybertowicz: Premierowi zabrakło prania mózgu

Ludzie z PO uczestniczyli w grze prowadzonej przez środowiska mające interesy pasożytnicze - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prof. Andrzej Zybertowicz. Zdaniem doradcy premiera Kaczyńskiego, Platforma wygrała, bo poparł ją układ.

Mandat za palenie nad grobami

Nawet 500 zł grozi za palenie papierosów na cmentarzu - olsztyńscy radni odpowiadają na apel Kościoła i podejmują walkę z nałogiem - donosi "Dziennik". Mandat ma też nauczyć kultury w miejscu publicznym.

Będą kolejne wezwania przed komisję WSI

Komisja weryfikacyjna WSI będzie wzywać do złożenia wyjaśnień kolejne osoby, w tym "bardzo znane" - zapowiedział Antoni Macierewicz. -Liczę, że wezwani wcześniej Komorowski i Szmajdziński stawią się przed komisją we wskazanym terminie - dodaje.

Sondaż: "Nie" dla prywatyzacji TVP

Polacy zdecydowanie nie chcą prywatyzacji TVP - tak wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Tymczasem telewizja publiczna, która z założenia powinna być apolityczna i dbająca o misją publiczną - coraz częściej angażuje się w spory polityczne i schlebia najniższym gustom - zauważa dziennik.

Sprawdź, gdzie biją i kradną

Stołeczni policjanci pracują nad opracowaniem internetowej mapy przestępczości. Po zakończeniu testów, zostanie zamieszczona w internecie - zapowiada "Życie Warszawy".

Chłopska partia "wykształciuchów"

Jaki lider, taka partia. Nie tylko Waldemar Pawlak zmienił się w ostatnich latach. Głęboką przemianę przeszło całe Polskie Stronnictwo Ludowe. O wyjątkowej modzie na magistrów i doktorów, jaka zapanowała w partii chłopskiej pisze "Dziennik".

Super-tajne Biuro w resorcie obrony

Ustępujący minister obrony dzień po wyborach powołał Biuro Obrony Przeciwrakietowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita". MON nie wypowiada się w tej sprawie, zasłaniając się klauzulą tajności.

Przez zazdrość skatowała koleżankę

16-latka będzie sądzona jak dorosła. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej 25 lat więzienia. Wszystko dlatego, że z zazdrości o chłopaka próbowała na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość o sześć lat starszej koleżance. Ofiara Jagody B. cudem uszła z życiem - do końca życia będzie jednak niepełnosprawna.

Cztery lata więzienia dla polskiego przemytnika

Pochodzący z Pomorza 33-letni Sławomir N. próbował wwieźć do Wielkiej Brytanii 99,5 kg żywicy konopi indyjskich, której wartość w nielegalnym handlu ulicznym wyceniono na 288 tys. funtów. Nie udało się i Polak przez najbliższe cztery lata będzie oglądał Anglię zza więziennych krat.

Pęczak i Dochnal przed sąd

Przed sądem w Pabianicach powinien rozpocząć się dziś proces oskarżonych o korupcję byłego posła SLD Andrzeja Pęczaka oraz lobbysty Marka Dochnala. Nie jest to jednak przesądzone, gdyż Pęczak przeszedł operację kilka dni temu.

Dymisje w stołecznej prokuraturze

Według "Gazety Wyborczej" dziś zrezygnować z pracy ma większość szefów warszawskich prokuratur rejonowych. Ma to związek z dymisją Warszawskiej Prokurator Okręgowej Elżbiety Janickiej oraz wcześniejszą dymisją kilku jej podwadnych.

Wrócą dziś z frontu do domów

Stu czterdziestu żołnierzy z pierwszej zmiany polskiej misji wojskowej w Afganistanie wyląduje dziś na wrocławskich lotnisku Starachowice. To pierwsza tura wymiany naszego kontyngentu w tym karju.

Romaszewski na wicemarszałka Senatu, Gilowska - Sejmu?

Zbigniew Romaszewski oficjalnie kandydatem na wicemarszałka Senatu. Nieoficjalnie, według dziennika.pl, o fotel wicemarszałka Sejmu ubiegać się będzie minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego - Zyta Gilowska. Tej informacji nie potwierdza jednak szef klubu PiS Marek Kuchciński.

Walczą jak lwy o... lwa

Warszawa i Bytom spierają się o pomnik lwa odlanego z brązu. Śpiące zwierzę znajduje się w warszawskim zoo, jednak bytomianie przekonują, że to symbol ich miasta i domagają się zwrotu rzeźby.

Szczygło awansuje Macierewicza w MON

- Wystąpiłem dziś do prezesa Rady Ministrów o powołanie pana Antoniego Macierewicza na sekretarza stanu po to, żeby nie było wątpliwości, że może, czy nie może, łączyć tych funkcji (szefa SKW i posła) - powiedział Aleksander Szczygło w Magazynie 24 Godziny. - Jest to wyjście, które pozwoli spokojnie funkcjonować tym służbom, bo one odpowiadają za bezpieczeństwo wewnętrzne w wymiarze wojskowym - dodał szef MON.

Napieralski wzywa do rozliczeń w SLD

SLD chce rozliczać liderów za wynik kampanii. Wezwał do tego sekretarz generalny partii Grzegorz Napieralski. Na zebraniu Zarządu Krajowego SLD potwierdził też ustalenia LiD i rekomendował Jerzego Szmajdzińskiego na wicemarszałka Sejmu, a Wojciecha Olejniczaka - na funkcję szefa klubu LiD.

Strażak Olejniczak na ratunek

Wojciech Olejniczak przypadkowym bohaterem. Był z wizytą u kolegi, kiedy poczuł dym. Paliło się mieszkanie piętro niżej. Lider lewicy nie czekał, tylko działał. Zszedł po balkonie i ruszył na pomoc uwięzionej w mieszkaniu kobiecie.

PO: Mecz otwarcia EURO nie musi być w Warszawie

- Niech eksperci sprawdzą, czy jesteśmy w stanie wybudować w Warszawie stadion na 55 tys. ludzi. Jeżeli to będzie możliwe to będzie otwarcie, jeśli niemożliwe, to EURO będzie w Warszawie, ale na stadionie Legii i bez meczu otwarcia - powiedział w "Kropce nad i" Mirosław Drzewiecki z PO. - Platforma nie ma żadnej koncepcji, tylko luźne myśli i prowadzi do tego, aby w Warszawie nie było otwarcia - grzmiała minister sportu Elżbieta Jakubiak.

Tajne spotkanie Tusk-Pawlak

Donald Tusk i Waldemar Pawlak spotkali się na rozmowie dotyczącej kształtu rządu. Trwała ponad dwie godziny, a jej szczegóły mają być podane we wtorek . Nie wiadomo gdzie do spotkania doszło.

PO: Pawlak spełni się w wielu resortach

- Waldemar Pawlak spełniłby się w wielu resortach – tak Adam Szejnfeld (PO) odpowiada na pytanie, czy lider ludowców weźmie ministerstwo gospodarki. – PSL nie będzie nic „wyszarpywać” – dodaje Janusz Piechociński.