Nie przeszukali mieszkania. Rosół wydał od razu

Funkcjonariusze CBA rzeczywiście pojawili się we wtorek w mieszkaniu Marcina Rosoła, szefa gabinetu byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, ale do żadnego przeszukania nie doszło. - Nie było potrzebne - mówi rzecznik CBA jacek Dobrzyński. Rosół sam, od razu, wydał funkcjonariuszom wszystko o co poprosili. O przeszukaniu doniosła "Rzeczpospolita".

Podrabiali Coca-colę na Mazurach

Policjanci z Olsztyna namierzyli rozlewnię podrabianego legendarnego napoju. Coca-cola produkowana była w warunkach naruszających przepisy sanitarne. Trwa ustalanie, czy nie była ona szkodliwa dla zdrowia. Na polski rynek mogły trafić tysiące fałszywych butelek z napojem.

Od soboty walczyła o życie. Zmarła dziś rano

W czwartek rano w szpitalu w Gryficach zmarła kobieta, która została ranna na skutek sobotniego wybuchu gazu w bloku w Szczecinie. Jej stan lekarze od początku oceniali jako krytyczny. Kobieta miała poparzone 90 procent ciała i oparzenia dróg oddechowych.

Policyjną odznaką "płacił" za seks

W dość nietypowy sposób mieszkaniec Gostynina (Mazowieckie) postanowił wykorzystać fałszywą policyjną odznakę. Mężczyzna po lekturze anonsów z rubryki towarzyskiej postanowił skorzystać z kilku ofert. By za "usługi" kobiet nie płacić, zastraszył je fałszywą odznaką.

"Rozmowa z Putinem była jednoznaczna"

Z satysfakcją przyjąłem to zaproszenie - mówił w czwartek Donald Tusk o zaproszeniu go przez Władimira Putina w kwietniu na uroczytości katyńskie. - Rozmowa z Władimirem Putinem była jednoznaczna. Premier z wyjątkową precyzją podkreślał, że to zaproszenie jest po to, by wspólnie uczcić ofiary Katynia - dodał Tusk. Podkreślił jednak, że rosyjski premier patrzy tylko w przyszłość, Polska dodatkowo chce też wyjaśnić przeszłość.

Premier stresuje się internautami bardziej niż komisją

Debata premiera z internautami, którzy nie godzą się m.in. na plany stworzenia rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, rozpocznie się w piątek o godzinie 14. Informację tę potwierdził organizator debaty Maciej Budzich. O tym, jak poważne to spotkanie świadczy wypowiedź samego Donalda Tuska. W przerwie posiedzenia komisji hazardowej szef rządu przyznał, że piątkową debatę "przeżywa o wiele bardziej" niż przesłuchanie.

Jakubiak o Sikorskim: Raz zdradzi, zawsze zdradzi

Dlaczego Radosław Sikorski nie będzie kandydatem Platformy w wyborach prezydenckich? Bo partia cały czas pamięta mu przynależność do PiS i nadal jest wobec niego "ogromnie nieufna". Tak przynajmniej twierdzi była partyjna koleżanka szefa MSZ Elżbieta Jakubiak.

Dogadają się za kilka dni?

Do końca przyszłego tygodnia poznamy odpowiedź na pytanie, czy Włodzimierz Cimoszewicz stanie na czele rady ds. międzynarodowych przy premierze. Donald Tusk za kilka dni ma spotkać się z byłym ministrem i porozmawiać w cztery oczy o współpracy. - Dowiem się wreszcie, czego premier oczekuje i przedstawię wtedy swój pogląd - mówił Cimoszewicz w TOK FM.

Z impetem wbił się w zaspę

Niewiele brakowało, a brawura 21-letniego pijanego kierowcy zakończyłaby się tragicznie. Mężczyzna wpadł w poślizg i z ogromną siłą wbił się w śnieżną zaspę tuż przed drzwiami sklepu.

PiS chce wydłużenia prac komisji

Najprawdopodobniej jeszcze w czwartek do marszałka Sejmu trafi wniosek klubu PiS o wydłużenie terminu zakończenia prac "komisji hazardowej" - ustalił portal tvn24.pl. - Dopracowujemy właśnie jego szczegóły. To jednak kwestia formalna, bo mam głębokie przekonanie, że złożenie wniosku jest konieczne - mówi szefowa klubu Grażyna Gęsicka.

Fabryka "lewych" etykiet - podrabiali wszystko

Kilka tysięcy podrabianych etykiet m.in. markowych alkoholi, napojów gazowanych, chipsów, kawy, papierosów i proszków do prania znaleźli policjanci w prywatnej drukarni na terenie gminy Dębe Wielkie (woj. mazowieckie).

Nagroda za pomoc ws. napisu się kurczy

Ministerstwo Kultury przekazało już 100 tysięcy złotych na nagrodę dla dwóch osób, które pomogły w odnalezieniu skradzionego napisu "Arbeit macht frei" - dowiedziała się "Rzeczpospolita. Pieniądze, w sumie 115 tys., lada dzień mają zostać przekazane nagrodzonym. Jest jednak problem. - Na pewno dostaną oni mniej, niż się spodziewali - ocenia gazeta. Wszystko przez kłopotliwy podatek.

Pierwsze stenogramy z przesłuchania tuż po godz. 9.

Zeznania Donalda Tuska przed hazardową komisją śledczą będziecie mogli śledzić z nami bardzo wnikliwie. Po raz pierwszy, prócz transmisji na żywo, zaprezentujemy także stenogramy z przesłuchania. Pierwsze pojawią się na stronie tvn24.pl krótko po godzinie 9, jak tylko premier zacznie mówić. Macie własne pytania do premiera? Ślijcie typy na Kontakt TVN24.

Trybunał sobie, Sejm sobie

Ledwie połowa przepisów uznanych przez Trybunał Konstytucyjny za wadliwe i skierowana do poprawki została naprawiona, wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Prawa i Społeczeństwa.

Histeryczna bitwa o dziecko

W atmosferze histerii, strachu, przekleństw i wyzwisk, przy udziale kuratorów, pracowników socjalnych i tłumu sąsiadów policjanci wynosili z domu 10-letniego chłopca. Dlaczego? Bo jego rodzice nie mogli w inny sposób porozumieć się, co do opieki nad synem.

Pawlak: koalicja się trzyma

Wicepremier Waldemar Pawlak nie ukrywa, że ubiegłotygodniowy plan konsolidacji premiera Donalda Tuska zaskoczył jego partię. Wskazał nawet pośrednio winnego tej sytuacji. Dodał jednak, że wbrew medialnym spekulacjom, koalicja PO-PSL ma się dobrze.

"Dowody były bezwartościowe"

- Wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Krzysztofowi Piesiewiczowi był w pełni oparty na zeznaniach szantażystów - tłumaczył w "Kropce nad i" Zbigniew Romaszewski. Senator PiS podkreślił, że właśnie to stało się powodem odrzucenia przez Izbę Wyższą wniosku prokuratury.

Dorn o PO: Córka się puszcza, brat obrabia kioski

- Bez niego Platforma, rozejdzie się jak wszy po kołnierzu, zejdzie na psy, albo zaczną się tam po prostu zarzynać - taka obawa, według Ludwika Dorna, zdecydowała, że premier Tusk nie będzie kandydował na prezydenta i pozostanie szefem partii.

Po ośmiu godzinach: afery hazardowej nie ma

Osiem godzin potrzebowali posłowie z komisji żeby usłyszeć od Grzegorza Schetyny na koniec przesłuchania, że jego zdaniem żadnej afery hazardowej nie było. Wcześniej uśmiechnięty były wicepremier tłumaczył, że nie ma żalu do Donalda Tuska o dymisję i że z Ryszardem Sobiesiakiem rozmawiał, ale nie o hazardzie, a o futbolu. I to jeden jedyny raz w ciągu ostatnich dwóch lat.

Piskorski sfałszował podpis antykwariusza?

Paweł Piskorski miał sfałszować podpis pod wartą prawie milion złotych umową sprzedaży antyków - dowiedzieli się dziennikarze Radia ZET i "Gazety Wyborczej". Takiego zdania ma być biegły grafolog, który badał podpis na umowie z antykwariuszem z 1997 roku.

"Schetyna potwierdził tezę o przecieku"

Co pokazało przesłuchanie Grzegorza Schetyny przed komisją? Adam Hofman z PiS i Antoni Mężydło z PO zgodnie oceniają, że było ważne. Skrajnie różnie tłumaczą jednak dlaczego. Według parlamentarzysty PiS były wicepremier potwierdził "coraz bardziej prawdopodobną tezę o przecieku z kancelarii premiera". - Absolutnie nie. On nie miał nawet przeciwko czemu się bronić - odpowiadał Mężydło.

Piesiewicz nie straci immunitetu

Wyższa Izba parlamentu nie uchyliła immunitetu senatorowi Krzysztofowi Piesiewiczowi. Przeciwko takiej decyzji głosowało 50 senatorów. Wcześniej komisja regulaminowa oceniła, że nie ma podstaw do uchylenia immunitetu.

"Szansa na pierwsze wspólne obchody i poprawę stosunków"

- To sygnał, że obchody uczczenia pamięci ofiar zbrodni katyńskiej mają szansę po raz pierwszy stać się obchodami wspólnymi - tak fakt zaproszenia Donalda Tuska przez Władimira Putina do Katynia komentuje przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik. Z kolei Siergiej Fiłatow, były szef administracji prezydenta Rosji uważa, że jest ono krokiem wstępnym do poprawy polsko-rosyjskich stosunków, ale spektakularnym.

Policja przeprosi Olewników za zdjęcie zwłok

Komendant Główny Andrzej Matejuk prześle do rodziny Olewników list z przeprosinami i wyrazami ubolewania. To nie jedyna reakcja po publikacji przez miesięcznik "Policja 997" zdjęcia, ukazującego zwłoki Krzysztofa Olewnika wydobyte w 2006 roku. Sprawę publikacji wyjaśnia już Biuro Kontroli KGP, a pełnomocnik rodziny nie wyklucza kroków prawnych.

"Cenzury nie będzie". Rząd odpowiada internautom

Czy Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych wprowadza cenzurę? Czy jest możliwy do wyegzekwowania, a jeśli tak, to czy nie dubluje przypadkiem pracy prokuratury? Na te pytania odpowiedziało Ministerstwo Finansów, które przygotowało nowelizację ustawy hazardowej. Wymijająco.

Lekarze winni śmierci? Biegli sprawdzą

Czy mieszkanka Bartoszyc, która zmarła mimo wielokrotnych wizyt u lekarzy, padła ofiarą ich rażących błędów? Wyjaśnić ma to zespół biegłych. Ich opinię poznamy jednak najwcześniej za pół roku. Po nagłośnieniu sprawy przez media w ostrych słowach zaniechania lekarzy, którzy wielokrotnie odsyłali pacjentkę do domu, skomentował szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Burmistrz złapał złodzieja, a policji uciekł

Złapany na gorącym uczynku przestępca trafił na komisariat Kamieńsku (Łódzkie). Nie zabawił tam jednak długo, bo bez problemów czmychnął stróżom prawa. Teraz policja próbuje ponownie ująć 27-letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego. Wcześniej mężczyzna ukradł z kasy tamtejszego urzędu miasta blisko 3,5 tys. zł.

Zabrali Jaruzelskiemu biuro

Resort obrony narodowej nie przedłużył umowy najmu lokalu zawartej z generałem Wojciechem Jaruzelskim. Chodzi o pomieszczenia w wojskowym budynku, gdzie były prezydent prowadzi swoje biuro.