Deweloper nas oszukał – twierdzą mieszkańcy nowego budynku w Pruszczu Gdańskim. Jak zmierzyła jedna z lokatorek z pomocą ostrza noża - w ścianach jej mieszkania tworzą się szczeliny głębokie na kilkanaście centymetrów. - Gdy z apartamentów utworzono kilka małych kawalerek, budynek zaczął się sypać - uważają poszkodowani właściciele lokali.

- Nadszedł czas na pytanie: Kto kontroluje prowincję Ghazni? My, czy talibowie? - pyta generał Waldemar Skrzypczak po śmierci 13-go już polskiego żołnierza w Afganistanie. Daje też odpowiedź: - Skoro oni organizują już ataki w pobliżu polskich baz, to znaczy, że nasza kontrola jest iluzoryczna.

Skandal na pogotowiu w Żaganiu. Dyspozytorka zwlekała z wezwaniem karetki i ta przyjechała do chorej dopiero po 35 minutach. Zanim pogotowie dotarło do 85-letniej chorej – kobieta zmarła. Potem krewny kobiety usłyszał, że osób w takim wieku już się nie reanimuje.

- Skompromitował się. To, co mówi, jest przykładem moskiewskiej cenzury - tak protesty Stefana Niesiołowskiego przeciwko nazywaniu zbrodni katyńskiej "ludobójstwem", podsumowuje PiS. Kompromitację marszałka udowadnia za pomocą uchwały Senatu z 2007 r., w której Niesiołowski apelował by "odrzucać próby (...) odmowy nazywania zbrodni katyńskiej ludobójstwem".

Projekt przewidujący m.in. całkowity zakaz in vitro, karę trzech lat więzienia za jego przeprowadzanie i nawet 25 lat pozbawienia wolności "za eksperymenty z embrionami" spotkał się ze sprzeciwem większości klubów w Sejmie. Kluby PO i Lewicy oraz koła poselskie opowiedziały się za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu.

Niedoszła dymisja ministra Grada i zapowiedź rekordowego deficytu w 2010 roku nie zaszkodziły Platformie Obywatelskiej. Polacy bardziej zapamiętali chyba dobrą organizację uroczystości 1 września, bo partia Donalda Tuska zyskała w oczach wyborców. Według CBOS dziś PO może liczyć na 41 procent głosów. O jeden punkt więcej niż przed miesiącem.

Są szybkie, zwrotne i mogą uratować wiele istnień ludzkich. Mowa o nowoczesnych powietrznych karetkach, których 23 sztuki wejdą w skład wyposażenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W czwartek zaprezentowano możliwości pierwszej z maszyn.

- Jestem szczęśliwy. Sąd potwierdził, że mówiłem prawdę - tymi słowami Mariusz Handzlik skomentował czwartkowy wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie. Uznał on, że prezydencki minister nie był agentem Służby Bezpieczeństwa. - To przykładf, że SB fałszowała akta - zaznaczył sędzia Paweł Dobosz w ustnym uzasadnieniu orzeczenia.

- Katyń to była zbrodnia wojenna, ludobójstwo to jest zagłada narodu – powiedział "Dziennikowi" Stefan Niesiołowski. I rozpętał burzę. – Ta wypowiedź zasługuje na dymisję – grzmiał Ludwik Dorn. Wicemarszałek odpowiedział szybko: - To żałosna próba Dorna wydobycia się z politycznego marginesu. Nie będę z nim dyskutował, bo istota sporu jest gdzie indziej.

P.o. prezesa TVP Piotr Farfał odwołuje posiedzenie Rady Nadzorczej TVP SA, wcześniej zwołane przez niego na 16 września. Członkowie nowej rady odpowiadają, że posiedzenie tego dnia się odbędzie – bo sami je zwołali, niezależnie od decyzji Farfała.

- Doradca ds. komunikacji społecznej jest niezbędny, żeby opinia publiczna zrozumiała sprawy, które są szalenie skomplikowane - tak minister obrony narodowej Bogdan Klich tłumaczy powołanie nowego doradcy od PR. Nowym nabytkiem MON został Rafał Szymczak, właściciel agencji PR.

Minister obrony narodowej Bogdan Klich zapewnia: rodzinie zmarłego w środę żołnierza będą przysługiwać wszystkie świadczenia, które obowiązują po zmarłym wojskowym. Wątpliwości pojawiły się po tym, jak okazało się, że starszy szeregowy Artur Pyc został przeniesiony do rezerwy. Żołnierz zmarł w środę po długiej hospitalizacji w lubelskim szpitalu wojskowym.

W Kowalewie Pomorskim (woj. kujawsko-pomorskie) bezpański pies podgryzł dwuletnią dziewczynkę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Toruniu. Policja próbuje ustalić, czy zwierzę było zdrowe i posiadało konieczne szczepienia.

Nie ma i nie będzie kompromisu między PO a PiS, ws. uchwały potępiającej radziecką agresję 17 września 1939 roku. - Uchwała PiS jest wyjątkowo agresywna, szkodliwa, prowokacyjna i nie zostanie przyjęta - stawia sprawę jasno wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. Rzecznik PiS Mariusz Błaszczak obstaje przy swoim - nie zrezygnujemy z naszych zapisów.

- Będę prezesem tylko przez 2 tygodnie, nie startuję w konkursie – ogłosiła p.o szefa ZUS Elżbieta Łopacińska. Zapewniła, że przez ten czas ZUS będzie wypłacał świadczenia zgodnie z planem.

Podwrocławski Mokronos stał się polem bitwy. Walka toczy się o dwie działki pod budowę autostrady. Ponieważ właścicielka nie zgodziła się na warunki przedstawione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), egzekutor wraz z policją próbują zająć je siłą.

Kto nowym prezesem ZUS? Rozstrzygnie konkurs. Ale Paweł Graś w TVN 24 zdradził jedno z kryteriów: - Będziemy szukać takiego, co już ma telewizor – stwierdził, nawiązując do informacji, jakie łapówki przyjmował poprzedni prezes.

Telewizyjna kamera po raz pierwszy w realnych akcjach policji z Centralnego Biura Śledczego, autentyczne zdjęcia, nie reżyserowane sceny. Reporterzy UWAGI Edyta Krześniak i Krzysztof Spiechowicz biorą udział w prawdziwej wojnie policji z najgroźniejszymi bandytami w Polsce. Śledzą pracę nie pokazywanej dotychczas w mediach formacji polskiej policji, najbardziej elitarnej jednostki Centralnego Biura Śledczego - Wydziału Specjalnego.

„Starcie cywilizacji prawdy, miłości i życia z cywilizacją kłamstwa, egoizmu i śmierci” zapowiadają biskupi. I apelują do parlamentarzystów, by zakazali in vitro – donosi „Gazeta Wyborcza”. Dziś jedną z ustaw w tej sprawie zajmie się Sejm.