Zasnął w barze, do którego się włamał

23-latek włamał się do baru w Grabownicy Starzeńskiej na Podkarpaciu. Najadł się, napił i usnął. Właściciel lokalu straty oszacował na ponad 3,5 tys. zł. Intruz tłumaczył się, że chciał tylko coś zjeść. Mężczyzna był już poszukiwany przez policję. Okazało się, że było to trzecie przestępstwo, którego dopuścił się jednej nocy.

Dachował w ogródku. Bawiły się tam dzieci

Tuż przed godz. 12 rozpędzony samochód wjechał wprost do ogródka jednego z domów w podwarszawskiej miejscowości Klaudyn. Dachował i zatrzymał się w miejscu, gdzie chwilę wcześniej bawiła się dwójka dzieci. Tylko dzięki refleksowi matki dzieciom nic się nie stało. Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej nadmierna prędkość.

Prezydent pierwszy raz w Mauthausen

Prezydenci Polski i Austrii Bronisław Komorowski i Heinz Fischer złożyli w czwartek wieńce pod pomnikiem pamięci pomordowanych Polaków w byłym hitlerowskim obozie koncentracyjnym Mauthausen koło Linzu w Górnej Austrii. - Ten obóz był także jednym z piekieł, w którym ginęła inteligencja polska, Polacy - mówił Komorowski.

Ponad 70 proc. Polaków ma internet. Co 5. nie korzysta

73 proc. Polaków ma dostęp do internetu, jednak co piąty z nich z sieci nie korzysta - wynika z Diagnozy Społecznej 2011. Profil na portalu społecznościowym ma 41 proc. osób w kraju - najpopularniejsze są Nasza Klasa i Facebook.

Tak się zakochał, że musiała interweniować policja

Serenadami i przebojami grupy The Beatles chciał zdobyć serce swojej wybranki 54-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego. Dla odwagi przed "występem" uraczył się alkoholem. Koncert w miejscu pracy kobiety nie spodobał się ani jej, ani klientom apteki. Mężczyzną zajęła się policja.

Poseł PO: Być może naruszyłem ustawę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzuca wiceszefowi klubu PO Wojciechowi Wilkowi złamanie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i składanie fałszywych zeznań - informują media. Poseł przyznaje: "Być może naruszyłem ustawę". Ale po rozmowie z szefem klubu informuje także, że nie zrezygnuje ze współkierowania klubem.

Dwa lata więzienia za połów ryb. Nielegalny

Nielegalny połów ryb na terenie tzw. obrębu ochronnego to nie wykroczenie, lecz przestępstwo, za które grozi grzywna, a nawet do 2 lat więzienia - uznał Sąd Najwyższy, który uchylił decyzję niższej instancji umarzającej sprawę tego typu.

Karty wyborcze w bagażniku byłego komendanta

Śledczy badają, czy doszło do naruszenia prawa wyborczego podczas wyborów samorządowych. Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, policja znalazła w bagażniku byłego komendanta policji z warszawskiej Białołęki kilkaset wypełnionych kart do głosowania z zeszłorocznych wyborów samorządowych. Nie wiadomo, na kogo oddano głosy na skradzionych kartach. Znaleziska dokonano podczas trwającego śledztwa - komendant Mariusz W. jest podejrzany o zabójstwo biznesmena w Warszawie.

Wybuch w mennicy. Ranna laborantka

35-letnia laborantka została ranna w wybuchu, do którego doszło tuż po godz. 12. w budynku Mennicy Polskiej przy. ul. Pereca. Jak powiedział Grzegorz Trzeciak ze straży pożarnej w Warszawie, nie ma potrzeby ewakuacji budynku.

Przejechał 140 km pod ciężarówką

Zarzuty spowodowania uszkodzenia ciała i rzeczy usłyszał "kaskader", który założył się z kolegami, że przejedzie pod naczepą samochodu ciężarowego kilometr. Nie zdawał sobie chyba jednak sprawy, że kierowca, który nic o tym nie wiedział, może się nie zatrzymać. Po przejechaniu 140 km przełamał przewody hamulcowe i ABS-u zmuszając kierowcę do zatrzymania, a potem go zaatakował. Teraz grozi mu pięć lat więzienia.

"Polski Fritzl" ostatecznie skazany na 12 lat

Krzysztof B. spod Siemiatycz, nazwany przez media "polskim Fritzlem", został ostatecznie skazany na 12 lat więzienia za zgwałcenie swojej nastoletniej córki i znęcanie się nad rodziną. Sąd Najwyższy oddalił jako "oczywiście bezzasadną" kasację obrońcy.

Poszukiwany surfer nie żyje

Nie żyje 58-letni surfer, który zaginął w środę wieczorem na Zatoce Puckiej. Po godz. 8 służby wznowiły akcję poszukiwawczą.

Ludzkie szczątki na budowie

Przy okazji prac przy budowie tymczasowego torowiska w ulicy Jagiellońskiej znaleziono ludzkie szczątki. Na miejscu są policja i pogotowie - informuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Zalane mieszkania, połamane drzewa

Gwałtowne burze, które od środy wieczorem przechodzą nad Polską, dały się we znaki mieszkańcom m.in. Pomorza. W Gdyni w okolicy rzeki Chylonki doszło do zalania kilku mieszkań. Na miejscu pracują strażacy, którzy wypompowują wodę z zalanych pokojów, piwnic i samochodów. Z kolei w Kaliszu, silny wiatr przewracał drzewa. Zdjęcia i filmy, prezentujące aktualną sytuację pogodową na bieżąco zamieszczają w serwisie Kontaktu 24 Reporterzy 24.

Co drugi chce głosować na Platformę

Na Platformę Obywatelską chce głosować co drugi badany, co oznacza, że partia Donalda Tuska mogłaby rządzić samodzielnie. PiS traci do PO aż 23 pkt proc. - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Archidiecezja nie chce już Parku Oliwskiego

Archidiecezja gdańska zrzekła się praw do fragmentu Parku Oliwskiego, do którego rościła sobie pretensje od kilku lat. W zamian gdański Kościół kupił z dużą bonifikatą działkę sąsiadującą z mieszczącą się na Orunii siedzibą metropolity gdańskiego.

Adam Słomka prawie jak gangster

Jeden z czołowych polityków KPN i jeden z najbardziej znanych polityków lat 90. - Adam Słomka - usłyszał właśnie od gliwickiej prokuratury zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Śledztwo trwało 6 lat i przesłuchano 70 tys. osób z całej Polski.

Długa droga do Trybunału Stanu

Jeszcze miesiąc temu premier Donald Tusk mówił, że wniosek Ryszarda Kalisza (SLD) o Trybunał Stanu dla byłych członków rządu PiS to "kampania wyborcza". Teraz jednak marszałek Sejmu - Grzegorz Schetyna - zapowiada, że być może PO będzie musiała "poważnie zająć się tym wnioskiem". Zanim jednak do tego dojdzie, dokumenty zebrane przez polityka Lewicy będą skrupulatnie studiowane.

Były szef ABW łowi rybki

Opowiadają o "bezprawiu", o "korupcji", o "mataczeniu w śledztwie smoleńskim" i o zagrożonych emeryturach Polaków. Mowa o Bogdanie Święczkowskim, byłym szefie ABW i Macieju Wąsiku, byłym wiceszefie CBA, którzy pojawiają się na spotkaniach z sympatykami PiS w całej Polsce. Reporterzy "Czarno na białym" skonfrontowali ich wypowiedzi z rzeczywistością.

TK sprawdzi dwudniowe wybory bez spotów

Trybunał Konstytucyjny zbada dziś zgodność z konstytucją Kodeksu wyborczego, który zakłada m.in. dwudniowe głosowanie oraz wybory do Senatu w jednomandatowych okręgach. Politycy biorą pod uwagę, że Trybunał może zakwestionować niektóre przepisy.

Wpadli do zbiornika. Nie żyją

Nie żyje dwóch mężczyzn, którzy w czasie przeprowadzanych prac w przepompowni ścieków wpadli do zbiornika. O wypadku w Oborach koło Kwidzyna (woj. pomorskie) poinformowała @Anna.

Paweł Śpiewak szefem ŻIH

Prof. Paweł Śpiewak ma zostać nowym dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego (ŻIH) - poinformował w środę wiceminister kultury Piotr Żuchowski. - Ponieważ poprzednia pani dyrektor (Eleonora Bergman) podała się do dymisji, od 1 października pan profesor Paweł Śpiewak, jak wszystko na to wskazuje, obejmie funkcję dyrektora ŻIH - powiedział wiceminister.

Urzędnik nie zapyta o nazwisko partnera?

Urzędy Stanu Cywilnego powinny do czasu zmiany przepisów przez MSWiA wydawać dokumenty poświadczające stan cywilny niezależnie od płci wymienionych w nich osób - powiedziała w Brukseli pełnomocnik rządu RP ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska.

"Przejdzie wniosek o postawienie Kaczyńskiego przed TS"

Akt namiętnej antykaczystowskiej publicystyki politycznej - w taki sposób poseł niezrzeszony Ludwik Dorn ocenił w "Faktach po Faktach" projekt raportu z prac komisji badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy. - Używając takiego określenia, zdejmuje pan z tej sprawy powagę i dezawuuje czteroletnią pracę poważnych ludzi - zareagował Józef Oleksy z SLD. Obaj politycy zgodzili się natomiast, że przejdzie wniosek o postawienie Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu.

Czołowo z ciężarówką. Kierowca nie żyje

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w miejscowości Miodnica w woj. lubuskim. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącą z przeciwka ciężarówkę.

Zabrali ziemię pod drogę, nie zapłacili odszkodowania

Od dwóch lat prywatny właściciel nie może się doczekać odszkodowania za zabraną mu ziemię pod budowę obwodnicy Wrocławia. Mimo że zgodnie ze specustawą dotyczącą budowy dróg, pieniądze za ziemię powinny być zapłacone w ciągu 30 dni od wywłaszczenia.

Nie przyjechali do bomby. Bo pracują do 15.30

Ewakuowani z powodu bomby z okresu II wojny światowej mieszkańcy kamienic w centrum Gdańska mogli wrócić do domu dopiero po 24 godzinach. Powód? Okazało się, że saperzy pracują do 15.30, a niewybuch znaleziono po godzinach ich pracy.

Od dziś fotoradary będą żółte. Te działające

Inspekcja drogowa rozpoczęła oznaczanie czynnych fotoradarów. Zostaną oklejone żółtą taśmą, by kierowcy wiedzieli, że w tym miejscu jest mierzona prędkość. Pierwsze zostały oklejone w środę w Warszawie, m.in. na ul. Pułkowej, Czecha i w Al. Stanów Zjednoczonych.

Sasin: audyt to atak na Lecha Kaczyńskiego

Audyt ws. ułaskawienia Adama S. jest "prawnym i medialnym atakiem" na pamięć o Lechu Kaczyńskim i wsparciem "PO w walce z PiS" w związku ze zbliżającą się kampanią wyborczą - uważa były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin. Z kolei rzecznik PiS Adam Hofman stwierdził, że "te działania są nieeuropejskie, niedemokratyczne i są obciachem dla Polski".