31 letni kierowca volkswagena passata i jego czteroletnia córka zginęli w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Łąkie w gm. Skępe w Kujawsko-Pomorskiem.

Na trzy tygodnie Wrocław został światową stolicą gimnastyki akrobatycznej. Stolica Dolnego Śląska organizuje mistrzostwa i zawody Pucharu Świata w skokach na trampolinie. W sobotę i niedzielę odbywa się konkurs najlepszych trampolinistów z kategorii A.

Wyjeżdżasz na wakacje do państw europejskich? Jeśli tak, to lepiej zabezpiecz się i weź Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Uprawnia ona do skorzystania z pomocy medycznej w nagłych wypadkach w większości państw naszego kontynentu.

Izrael powinien przeprosić za atak na Flotyllę Wolności - mówi w Stambule turecki minister ds. europejskich Egemen Bagis. Choć 31 maja od kul izraelskich komandosów zginęło dziewięciu tureckich obywateli, to premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że przeprosin ze strony Izraela nie będzie. Mimo napięć obydwa kraje prowadzą potajemne rozmowy na temat przyszłości obustronnych relacji.

Komisja Europejska bierze się za linie lotnicze. Urzędnicy z Brukseli w interaktywnych kampaniach przypomną pasażerom o ich prawach. Cel? Zmiana rynku i podniesienie jakości usług. Przedstawiciele linii lotniczych zapewniają, że nie boją się presji konsumentów.

Woda opadła, ale o tym, jak ogromne zniszczenia przyniosła powódź, nie sposób zapomnieć. O poszkodowanych nie zapominają też organizacje charytatywne. Trwają zbiórki pieniędzy na pomoc dla powodzian, którzy niekiedy stracili dorobek całego życia, a dziś odbędzie się ogólnopolska akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze będą zbierać środki na zakup sprzętu dla służb ratowniczych.

O godzina 6.00 komisje wyborcze w całej Polsce otworzyły podwoje. Dziś druga tura wyborów prezydenckich, w której głosujemy na jednego z dwóch kandydatów wyłonionych przed dwoma tygodniami. Na razie nie ma informacji by doszło do nieprawidłowości czy incydentów. W tvn24.pl przypominamy, co zrobić, żeby oddać ważny głos.

Tajemniczy wypadek na drodze w miejscowości Tryszczyn (kujawsko-pomorskie). Z pędzącego kabrioleta marki Ford wypadł mężczyzna. W wyniku obrażeń zmarł na miejscu. Kierowca samochodu uciekł z miejsca wypadku.

Chcesz pojechać najwyżej w Polsce położoną linią kolejową, przy okazji podziwiając wyjątkowe górskie krajobrazy? To stało się możliwe: od tego weekendu znów można przejechać pociągiem przez Góry Izerskie. Została właśnie uruchomiona linia ze Szklarskiej Poręby do Harrachova w Czechach.

Kubański ksiądz Jose Conrado uhonorowany nagrodą im. prof. Bronisława Geremka. Uroczystość odbyła się podczas konferencji 10-lecia Wspólnoty Demokracji w Krakowie. Uczestniczyła w niej m.in. Hilary Clinton i Madeleine Albright oraz 70 zagranicznych delegacji.

Papież Benedykt XVI przyjął w sobotę na prywatnej audiencji w Watykanie nowego prymasa Polski, metropolitę gnieźnieńskiego, arcybiskupa Józefa Kowalczyka. Audiencja miała charakter prywatny.

Wakacyjny pociąg na Syberię, zniżki na przewóz psa i roweru czy ok. 200 nowych połączeń - w ten sposób PKP stara się przyciągnąć podróżnych i skłonić ich do wybrania pociągu, zamiast samochodu czy samolotu.

Zaczynał od dwóch procent poparcia, po miesiącu wszedł do drugiej tury. Człowiek, który się sondażom nie kłaniał, posiadacz czarnej teczki, polski Indiana Jones z Czwartego Wymiaru. Przypominamy historię Stana Tymińskiego, który udowodnił, że można być tzw. poważnym kandydatem bez politycznego zaplecza, programu, mediów, a nawet - zdaniem niektórych krytyków - poczytalności.

Śmiertelne pobicie Grzegorza Przemyka to jedna z najbardziej znanych zbrodni w PRL-u. Czy były zomowiec Ireneusz K. trafi do wiezienia? Droga do tego daleka, na razie, 28 lipca Sąd Najwyższy rozpatrzy kasację ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, który chce, by umorzenie z powodu przedawnienia uchylono, a sprawa wróciła do sądu II instancji.

Trwa obława na osoby nie płacące abonamentu RTV. Poczta Polska, która odpowiada za jego zbieranie, rozesłała już 1,5 mln wezwań do zapłaty - pisze "Gazeta Wyborcza".

Zakaz publikowania sondaży i wyborczej agitacji na rzecz kandydatów pod groźbą kary - od północy w piątek obowiązuje cisza wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich. Potrwa ona do niedzieli, do czasu zakończenia głosowania.

Przejazd na Chełmżyńskiej w Warszawie zamknięty, a pociągów jak na lekarstwo. Taka sytuacja zdziwiła kierowców, zawiadomili więc policję. Jak się okazało, dróżnik zamknął szlabany i padł... kompletnie pijany.

Działania kandydata PO na prezydenta nawiązują do dobrej prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. (...) Ja wybrałem świadomie Bronisława Komorowskiego - mówił obecny na wiecu w Łowiczu b. lider SLD, dziś europoseł, Wojciech Olejniczak. - Idziemy do zwycięstwa - mówił sam Komorowski.

Chcę być prezydentem każdego z was. Chcę być prezydentem Polski sukcesu - zadeklarował w ostatnim, stylizowanym na orędzie spocie wyborczym Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał, że w niedzielę Polacy odpowiedzą na pytanie, "czy dwa lata rządów PO upoważnia tę partię do pełnego monopolu władzy"

- Można powiedzieć, że polityk musi być trochę koniunkturalny, musi walczyć o głosy. Nie wszystko pamięta, może zmienić zdanie. Tyle że Bronisław Komorowski zrobił to w minimalnym stopniu, a Jarosław Kaczyński założył kolorową, peruwiańską maskę - tak kampanię wyborczą kandydatów PO i PiS ocenił Stefan Niesiołowski (PO). Z kolei Elżbieta Jakubiak (PiS) stwierdziła, że prezes PiS już odniósł sukces.