Nie przyjechali do bomby. Bo pracują do 15.30

Ewakuowani z powodu bomby z okresu II wojny światowej mieszkańcy kamienic w centrum Gdańska mogli wrócić do domu dopiero po 24 godzinach. Powód? Okazało się, że saperzy pracują do 15.30, a niewybuch znaleziono po godzinach ich pracy.

Od dziś fotoradary będą żółte. Te działające

Inspekcja drogowa rozpoczęła oznaczanie czynnych fotoradarów. Zostaną oklejone żółtą taśmą, by kierowcy wiedzieli, że w tym miejscu jest mierzona prędkość. Pierwsze zostały oklejone w środę w Warszawie, m.in. na ul. Pułkowej, Czecha i w Al. Stanów Zjednoczonych.

Sasin: audyt to atak na Lecha Kaczyńskiego

Audyt ws. ułaskawienia Adama S. jest "prawnym i medialnym atakiem" na pamięć o Lechu Kaczyńskim i wsparciem "PO w walce z PiS" w związku ze zbliżającą się kampanią wyborczą - uważa były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin. Z kolei rzecznik PiS Adam Hofman stwierdził, że "te działania są nieeuropejskie, niedemokratyczne i są obciachem dla Polski".

Pożar w Łodzi. Nie żyje kobieta

Pożar kamienicy przy ul. Przybyszewskiego w Łodzi. Z płonącego mieszkania udało się uratować małe dziecko, ale niestety w wyniku zaczadzenia zmarła starsza kobieta. Informację o zdarzeniu przesłał na Kontakt 24 internauta Adam.

"Sytuacja sparaliżowała jej proces myślowy"

Do przodu czy do tyłu? Jechać, a może lepiej poczekać? Oto dylematy, jakie dopadły kierowcę Renault Laguny na samym środku jednego z warszawskich skrzyżowań. Podczas próby skrętu w lewo wjechał pomiędzy dwa tramwaje, skutecznie blokując ruch na skrzyżowaniu.

Sprzedał broń CBŚ, posiedzi dwa lata?

O handel bronią oskarżyła prokuratura mieszkańca miejscowości Bzite (Lubelskie), 57-letniego Stanisława S. Mężczyzna sprzedał trzy pistolety trzem funkcjonariuszom CBŚ, którzy prowadzili "operację specjalną".

Zmarł wybitny fizyk Roman Ingarden

W wieku 91 lat zmarł wybitny fizyk, prof. Roman Stanisław Ingarden z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. O jego śmierci poinformował rzecznik uczelni dr Marcin Czyżniewski.

Bez prawa jazdy i ubezpieczenia, ale 150 km/h

25 pkt. karnych i tysiąc zł mandatu otrzymał 19-letni motocyklista, który na drodze krajowej nr 9 w okolicach Krosna na Podkarpaciu uciekał przed policjantami znacznie przekraczając prędkość i łamiąc przepisy ruchu drogowego. Po zatrzymaniu okazało się, że nie ma uprawnień na motor, a maszyna była niezarejestrowana i nieubezpieczona. 19-latek straci prawo jazdy.

"Nie udało się wysłać do psychiatry, trzeba przed TS"

Nie udało się wysłać Jarosława Kaczyńskiego do psychiatry, to do Trybunału Stanu - tak Adam Hofman z PiS skomentował słowa marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, który nie wykluczył, że klub PO mógłby poprzeć wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

In vitro nie tylko dla par

Tworzenie, zamrażanie wielu zarodków oraz dopuszczenie metody in vitro nie tylko dla par - projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie poparły w środę sejmowe komisje: zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. Odrzucony został natomiast najbardziej restrykcyjny projekt autorstwa Bolesława Piechy (PiS), według którego in vitro byłoby całkowicie zakazane.

Podpalił kolegę. Grozi mu minimum 8 lat więzienia

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 21-letni Piotr K., który w czasie libacji alkoholowej oblał benzyną, a następnie podpalił swojego 20-letniego kolegę. Mężczyźnie grozi minimum 8 lat więzienia. Sprawą zajmuje się prokuratura. O szczegółach postępowania informuje portal 24opole.pl.

Prokuratura nie będzie ścigać za umowę z Covec

Warszawska Prokuratura Okręgowa odmówiła wszczęcia śledztwa dotyczącego ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez urzędników GDDKiA odpowiedzialnych za podpisanie umowy na budowę odcinków autostrady A2 z konsorcjum Covec - dowiedział się portal tvn24.pl. Zawiadomienie w tej sprawie na początku czerwca złożyło PiS.

Uciekał prawie 200km/h, bo nie chciał zapłacić za paliwo

Niemal 200 kilometrów na godzinę uciekał przed policjantami z drogówki w Wałbrzychu 22-letni kierowca, który wcześniej zatankował paliwo na jednej ze stacji benzynowych i nie zapłacił. Kierowca wielokrotnie wymusił pierwszeństwo i przejeżdżał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jego sprawą zajmie się teraz sąd grodzki.

Tusk vs. internauci. "Bez stroszenia piórek"

Premier kontra społeczeństwo cyfrowe, podejście trzecie. Tym razem nie w trybie awaryjnym. - Blokowania stron internetowych nie będzie, o ile udowodnimy, że jest nieskuteczne. Jeśli ten test wygramy, zamykamy temat - zapowiedziała organizatorka rozmów Katarzyna Szymilewicz z Fundacji Panoptykon w rozmowie z tvn24.pl

PO za TS dla Kaczyńskiego i Ziobry?

PO nie wyklucza, że również poza komisją, jej klub mógłby poprzeć wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu polityków PiS Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. O takiej możliwości mowa jest w projekcie raportu z prac komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy. - Nie wykluczam głosowania za tym wnioskiem - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Wielka awaria. Zablokowane tory, ruch wahadłowy

Na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej doszło do awarii wodociągowej, której skutkiem było podmycie torów tramwajowych. Torowisko jest zablokowane. Tramwaje jeżdżą objazdami. Utrudnienia także dla kierowców - wprowadzono ruch wahadłowy.

Tusk przystojny, ale mało robi

Sympatyczny, przystojny i inteligentny, ale robi mało - tak szefa rządu widzą Polacy. Badanie "Portret Donalda Tuska po trzech latach sprawowania urzędu" zrealizowało CBOS.

Sprzedawali kobiety do Niemiec

Policja wyłapuje kolejnych członków międzynarodowej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z przydrożnej prostytucji i handlu kobietami. Dwaj zatrzymani właśnie Bułgarzy zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policja szuka "Adidasa"

Warszawscy policjanci apelują o pomoc w poszukiwaniach "Adidasa". To pseudonim Rafała Łuczyńskiego oskarżonego o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Mężczyzna pięć lat temu był już w rękach policji, ale uciekł z konwoju.

Maturzyści chcą się odwoływać

Uczniowie żądają prawa do podważania wyników matury - donosi "Dziennik Polski". W tym roku egzamin dojrzałości oblała jedna czwarta zdających. MEN przedstawi posłom informację na temat wyników matur.

Muzeum Narodowe zamyka się na rok

Dyrekcja Muzeum Narodowego ma dość starej, zapyziałej ekspozycji. Dlatego postanowiła przewietrzyć nieco magazyny, urządzić stałe galerie na nowo i odnowić nigdy nieremontowany gmach. Niestety, żeby to zrealizować, muzeum na rok musi zamknąć się dla zwiedzających.

Wojna na i o reklamówki

Raz PiS, raz Ruch Palikota. Będą kolejni. Wszyscy pokazują swoje reklamówki. Równocześnie toczy się walka o spoty. Niebawem Trybunał Konstytucyjny ma orzec, czy zgodne z konstytucją są przepisy kodeksu wyborczego, który zakazuje komitetom wyborczym emitowania płatnych reklamówek wyborczych w telewizji. Jak zatem pokazywać spoty, spotów nie pokazując?

Prezydent wybrał, premier pomagał?

Prezydent wstępnie wybrał datę, kiedy pójdziemy do urn. Data - pierwsza niedziela października - zdaniem PiS nie jest przypadkowa. Co więcej, przez liderów PO wspólnie wybrana.

"Nie przerabiamy raportu w lochach kancelarii"

- Nie przerabiamy w mrocznych lochach kancelarii raportu komisji Millera – zapewniał Bartosz Arłukowicz. Beata Kempa natomiast nie wykluczyła, że wyczekiwany rezultat badań przyczyn smoleńskiej katastrofy będzie narzędziem gry politycznej w kampanii wyborczej.

"To jest akcja polityczna. Bardzo się boją Palikota"

- To jest akcja polityczna. W sierpniu powiedziałem, że wychodzę z PO, a we wrześniu zaczyna mnie sprawdzać CBA. To jest typowe działanie PO. Strasznie się boją, skoro potrzebują CBA na Palikota - mówił w "Kropce nad i" Janusz Palikot komentując działania CBA przeciwko sobie. Zdaniem byłego posła, służby działają na zlecenie premiera Tuska i marszałka Schetyny.

Schetyna: nie ma mowy o szorstkiej przyjaźni

Zawsze był niepodległy i niezależny. To jest rzecz budująca dla demokracji – tak Grzegorz Schetyna podsumował decyzję Bronisława Komorowskiego o pozostawieniu KRRiT w tym samym składzie wbrew woli koalicji. Zapewnił też, że nie ma mowy o szorstkiej przyjaźni między prezydentem a premierem.

Macierewicz musi przeprosić generała Dukaczewskiego

Były szef Komisji Weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz ma przeprosić byłego szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego za swe słowa z września 2006 r., że ponosi on część odpowiedzialności za nieprawidłowości w WSI - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny. Macierewicz zapowiedział, że złoży apelację.

Opiekunka odeszła. Teraz jej córka

71-letnia Anna J. była opiekunką i jednocześnie kuratorem sądowym dla swojego niepełnosprawnego szwagra. Jednak zamiast się nim opiekować, znęcała się nad mężczyzną. Jej zachowanie zaniepokojeni sąsiedzi nagrali ukrytą kamerą. Po ujawnieniu nagrania wybuchł skandal. Kobieta zrezygnowała z funkcji kuratora i z opieki nad szwagrem. Teraz na nowego opiekuna sąd wyznaczył jej córkę.