Rządowe pieniądze, niezbędne do odbudowy zniszczonych domów trafiły już do większości powodzian z gminy Wilków. Prace stoją jednak w miejscu, bo mieszkańcy nie wiedzą czy rozbierać domy, czy też nie. Powód? Brakuje ekspertyz o stanie budynków. Rzeczniczka MSWiA zapewniała na antenie TVN24, że dokumenty trafią do poszkodowanych w połowie września.

Prace analityczne związane z badaniem okoliczności katastrofy TU-154M prowadzone przez ekspertów MAK zostały praktycznie zakończone - poinformował w poniedziałek rano wiceprzewodniczący Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Oleg Jermołow. Rosjanie przystępują do pisania raportu końcowego.

Cztery osoby nie żyją, dwie walczą o życie w szpitalu - to bilans wypadku, do którego doszło między Borkiem Strzelińskim a Michałowicami w województwie dolnośląskim. - To był prosty odcinek drogi, panowały dobre warunki, nie było mgły. Nie wiemy, co mogło być przyczyną wypadku - tłumaczy tvn24.pl mł. asp. Marta Lachowiecka-Gil. Droga jest całkowicie zablokowana. - Nie wiemy, ile to może potrwać - dodaje policjantka.

Strzały w Nowogardzie w województwie zachodniopomorskim. Rabuś ranił jedną osobę, strzelał też do goniących go osób. Informację o niedzielnych wydarzeniach otrzymaliśmy od internauty @der.

Pod Pałacem Prezydenckim wciąż niespokojnie. Wystarczy iskra, aby zwolennicy i przeciwnicy obecności krzyża na nowo rozpoczęli walkę ze sobą. Jak się wczoraj okazało, walkę nie tylko na słowa, ale i czyny. Filmy z niedzielnych zamieszek na Krakowskim Przedmieściu zamieścił w naszym serwisie Reporter 24, WRA. "Pięści pod Pałacem Prezydenckim stają się coraz częściej narzędziem dialogu" - zauważa WRA.

W drugiej połowie października papież Benedykt XVI ogłosi nazwiska nowych kardynałów. Ma być wśród nich metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz - wskazuje na to na swoim blogu emerytowany watykanista Marco Tosatii, o czym pisze "Gazeta Wyborcza". O nominacji kardynalskiej dla Polaka informuje też "Dziennik Polski".

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak i wiceminister spraw zagranicznych Mikołaj Dowgielewicz spotkają się dziś w Brukseli z unijnym komisarzem ds. energii Guentherem Oettingerem, by rozmawiać o polskiej umowie gazowej z Rosją. Unia Europejska chce, by jej zapisy były zgodne z prawem. Do czasu zakończenia negocjacji surowiec może dostarczać niemiecki E.ON Ruhrgas - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Zakończył się pierwszy etap remontu warszawskiego Okęcia. Od rana mogą już lądować wszystkie samoloty - niezależnie od swej wielkości. W weekend Okęcie przyjmowało tylko małe maszyny pasażerskie oraz samoloty transportowe. Pozostałe rejsy przeniesiono do innych miast.

Autorzy obywatelskiego projektu ustawy o repatriantach mają już 60 tysięcy podpisów. Jeśli uzbierają jeszcze 40 tys. i wszystko pójdzie dobrze, to państwo, a nie samorządy zajmą się repatriantami, a czas oczekiwania na powrót do ojczyzny będzie znacznie krótszy.

- Zgadzam się z oceną, jaką Jarosław Kaczyński wystawił swojej kampanii - komentuje list prezesa Jarosława Kaczyńskiego do członków PiS szef klubu tej partii Mariusz Błaszczak. Prezes skrytykował sposób prowadzenia kampanii. Do samego listu pozytywnie odnosi się w rozmowie z TVN24 poseł Zbigniew Girzyński. - To doskonały pomysł - mówi. Ale zastrzega, że kampanię ocenia dobrze.

W dalszym ciągu osuwa się ziemia na południowym stoku góry Prusów w gminie Milówka w Beskidzie Żywieckim. Jeden z ewakuowanych w piątek domów już runął, a pozostałe - według strażaków - zawalą się wkrótce. Aktualną fotorelację z miejsca osuwiska zamieścił w swoim serwisie Reporter 24 szymon00.

Opinie ekspertów i dokumentacja medyczna to najważniejsze materiały opublikowane na stronie www.jerzyziobro.pl, dotyczącej śmierci ojca europosła PiS Zbigniewa Ziobry. - Wiem, że mężowi życia tym działaniem nie wrócę, ale jeśli wyciągniemy wnioski z tej sprawy, więcej pacjentów będzie mogło cieszyć się życiem – mówi Krystyna Kornicka-Ziobro, autorka strony i wdowa po zmarłym.

Do szacunku dla krzyża i rodziny wezwał w niedzielę podczas uroczystości dożynek na Jasnej Górze metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Z kolei pod Lublinem, tamtejszy metropolita abp Józef Życiński po raz kolejny zaapelował: nie wykorzystujmy krzyża do celów politycznych

Jarosław Kaczyński wystosował list do członków Prawa i Sprawiedliwości. Zapewnia w nim, że "wszelkie informacje o jego abdykacji czy dymisji są całkowicie nieprawdziwe". Prezes stwierdza też, że w partii koniecznie trzeba uporać się ze zjawiskiem nielojalności. - Członkowie Klubu Parlamentarnego PiS i inne osoby z naszej partii zajmujące eksponowane stanowiska muszą wybrać lojalność lub pójść własną drogą - podkreśla.

Posłowie od rozpoczęcia kadencji, przez trzy i pół roku z mównicy sejmowej wystąpili łącznie 34 tys. 136 razy. Rekordzistą jest Jerzy Gosiewski z PiS, który głos zabrał 542 razy. Okazuje się, że politycy często obecni w mediach występują o wiele rzadziej od swoich mniej znanych kolegów - i to nawet o kilkaset razy. W niechlubnym rankingu wygrywa Jarosław Gowin i Grzegorz Schetyna - politycy PO mają na koncie tylko po jednym przemówieniu.

Widzowie i internauci TVN24 przesyłają nam coraz więcej bajek dla Tomka - sześciolatka, któremu przeszczepiono wątrobę, po tym gdy zatruł się grzybami - oraz innych chorych dzieci. Specjalnie dla nich, dziennikarze TVN i TVN24 postanowili przeczytać niektóre z nadesłanych opowiadań.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla portalu blogpress.pl zarzucił "agresywne, wręcz chamskie zachowanie" członkom Platformy Obywatelskiej. Jako przykład prezes PiS przytoczył sytuację z sejmowej restauracji, gdzie jeden z posłów PO podsiadł koleżankę z PiS.

"Nie da się w pełni wychować człowieka bez uwzględnienia także jego sfery religijnej" - podkreślają biskupi w liście, który jest dziś czytany w kościołach z okazji 20-lecia wprowadzenia katechizacji do szkół. We wrześniu 1990 roku na mocy instrukcji Ministra Edukacji po 30 latach przerwy religia powróciła do szkolnych klas.

Wiceprezydent Leszna Zdzisław Adamczak nie żyje. Zmarł nagle przeżywszy 62 lata. Informację na swojej stronie internetowej zamieścił Urząd Miasta w Lesznie.