Wszedł na Kilimandżaro z jednym płucem

Bierze udział w maratonach, wchodzi na najwyższe góry świata, a ma tylko jedno płuco. Piotr Pogon to prawdziwy twardziel. Gdy wygrał walkę z rakiem, postanowił udowodnić, że w osiąganiu szczytów niepełnosprawność nie przeszkadza, a realizować swoje marzenia najlepiej jest pomagając jednocześnie innym.

Napieralska napisze program SLD

Żona szefa SLD Małgorzata Napieralska będzie współtworzyć kobiecy program Sojuszu. - Marzy mi się program równowagi społecznej, równości płci w życiu prywatnym i publicznym. Choć pewnie jeszcze długa droga przed nami - uważa.

Zadzwoń do PKP, a pociąg poczeka

Spóźniłeś się na pociąg i skład odjechał bez ciebie - nie martw się. Wystarczy jeden telefon do PKP i pociąg poczeka na ciebie na którejś z następnych stacji. Właśnie tak zrobili pracownicy polsko-niemieckiej izby handlowej, którym pociąg odjechał z dworca we Frankfurcie. Po interwencji skład przez 37 minut czekał na spóźnialskich na stacji w Świebodzinie, a ponad setka pasażerów do Warszawy dojechała z godzinnym opóźnieniem. Izba dziękuje PKP i przeprasza - za kłopot.

Obama chce się spotkać z rodzinami smoleńskimi

Wciąż negocjowana jest możliwość spotkania prezydenta Baracka Obamy z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej - twierdzą anonimowi informatorzy zbliżeni do źródeł dyplomatycznych. Prezydent Stanów chce w ten sposób uczcić ofiary katastrofy. Do spotkania miałoby dojść w wąskim gronie w Katedrze Wojska Polskiego - dodają informatorzy.

"To już idzie na zabicie". Terror po góralsku

Pobicie, próba linczu, pogryzienie dziecka przez psa, atak nożem na policjanta – to efekty zatargu ojca i syna z sąsiadami w Bukowinie Tatrzańskiej. Sąsiedzi twierdzą, że Czernikowie grozili im śmiercią. Prokuratura nie zdecydowała się na podjęcie jakichkolwiek kroków.

Prezydentowi ufamy najbardziej

W maju największym zaufaniem Polaków niezmiennie cieszy się prezydent Bronisław Komorowski. Ufa mu 65 proc. ankietowanych. Drugie miejsce ex aequo zajęli premier Donald Tusk oraz szef MSZ Radosław Sikorski, którym ufa po 51 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS.

Pranie pieniędzy, finansowanie PO. Drzewiecki idzie do sądu

Były minister sportu odpowiada na zarzuty Mariusza Kamińskiego dotyczące jego rzekomych kontaktów z gangsterami i grozi procesem. - W związku z pomówieniami pojawiającymi się w wywiadzie Mariusza Kamińskiego, w najbliższym czasie wystąpię przeciwko niemu na drogę sądową - czytamy w oświadczeniu, jakie Mirosław Drzewiecki przysłał do mediów.

To będzie już siódmy prezydent USA w Polsce

Wizyty prezydentów USA zawsze cieszyły się w Polsce dużym zainteresowaniem. W latach komunizmu stanowiły jasny przekaz, że Zachód o Polakach pamięta. Ze strony Polaków zaś pojawienie się na trasie przejazdu prezydenta USA było rodzajem manifestacji i chęci "zagrania władzy na nosie". W latach 90. XX wieku dominowała zaś euforia związana z otwarciem na świat. Polacy uważali Stany za gwaranta światowej demokracji.

Barroso do Tuska: liczę na ciebie

Budżet europejski, polityka spójności, partnerstwo wschodnie i oczywiście polska prezydencja były tematami rozmowy Donalda Tuska z Jose Barroso. Polski premier i szef Komisji Europejskiej podkreślali wspólnotę poglądów na przyszłość UE oraz osobistą przyjaźń. - Liczę na ciebie, mój drogi przyjacielu – stwierdził Barroso.

16 kg narkotyków w kołach

Wielkopolska policja zatrzymała dwóch handlarzy narkotykami, przy których znaleziono towar wartości przekraczającej 350 tys. zł. Narkotyki ukryto w kołach samochodowych. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

PiS pyta o finansowanie Platformy

Czy Platforma Obywatelska była finansowana z pieniędzy z narkotyków? - pyta Prawo i Sprawiedliwość, powołując się na pisma kierowane do prokuratora generalnego przez byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Kamiński w swoich interpelacjach pytał Andrzeja Seremeta o nielegalne finansowanie PO z mafijnych pieniędzy, i rolę, jaką miał w tym odgrywać Mirosław Drzewiecki.

Nie wszedł na listy, odchodzi z PO

Senator Ryszard Knosala poinformował, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Powód? Jego nazwisko nie znalazło się na liście kandydatów partii ani do Senatu, ani do Sejmu.

Episkopat: Reżyser przekroczył zasady kultury i prawdy

Biskupi krytykują reżysera Grzegorza Brauna za nazwanie abp. Jóżefa Życińskiego "kłamcą" i "łajdakiem". "Atak na śp. arcybiskupa Józefa Życińskiego na KUL, noszącym imię Jana Pawła II jest radykalnym przekroczeniem zasad kultury i prawdy" - napisało w wydanym w poniedziałek oświadczeniu prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

CBA u dewelopera. Bada związki z urzędnikami banku

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli rano do siedziby białostockiego developera ASKO Budownictwo. CBA sprawdza personalne i finansowe powiązania tej firmy budowlanej z urzędnikami państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak ustalili dziennikarze TVN, dzięki ich przychylności deweloper otrzymał z banku około 12 mln zł kredytów.

Przewoził 23 pasażerów. Mógł tylko dwóch

23 osoby w busie zarejestrowanym do przewozu dwóch pasażerów. Tak wyglądał transport pracowników do jednej z firm na terenie gminy Deszczno w woj. lubuskim. Kierowca auta został ukarany wysokim mandatem.

Autobus zawisł na skarpie

Do groźnego wypadku doszło dziś rano w Zachełmiu koło Jeleniej Góry. Autobus komunikacji miejskiej zawisł na stromej skarpie, po czym zsunął się w dół i zatrzymał na drzewach. Strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu wyciągnęli już pojazd.

Znany dziennikarz apeluje o ułaskawienie

Jerzy Jachowicz, publicysta i dziennikarz śledczy, zamieścił w Radiu Wnet i portalu Wpolityce.pl apel o poparcie jego wniosku do prezydenta o ułaskawienie. Stało się to po tym, jak komornik wysłał do Radia Wnet list w sprawie zajęcia dziennikarzowi pensji. Jachowiczowi grozi utrata środków do życia po tym, jak przegrał proces z byłym esbekiem.

Wygasili mandat prezydentowi Wałbrzycha

Wygaszenie mandatu prezydenta Piotra Kruczkowskiego stwierdziła wałbrzyska Rada Miejska. Wcześniej prezydent zdecydował, że zrezygnuje ze stanowiska, po tym jak świdnicki sąd uznał, że II tura wyborów samorządowych w Wałbrzychu jest nieważna.

Skasował dwa auta. Czekał na policję z piwem

Najpierw skasował dwa samochody, a potem - czekając na policję wezwaną do kolizji - delektował się piwem. W chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy 37-letni mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Podejrzany o zabicie 15-latki w rękach policji

Po trzech dniach od zbrodni, policja poinformowała, że zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabicie 15-latki z gminy Rychliki koło Pasłęka (woj. warmińsko-mazurskie). Niewykluczone, że jest on chory psychicznie.

Żołnierze uciekają do cywila

Około 3 tys. wojskowych złożyło wnioski o odejście ze służby. Żołnierze rezygnują, bo boją się zmian w emeryturach i cięcia dodatków do służby - pisze "Rzeczpospolita".

Operują dzieci, zanim te się urodzą

W Nashville w USA, w Sao Paulo w Brazylii i w Bytomiu w Polsce przeprowadza się operacje rozszczepu kręgosłupa u płodów. Ten bardzo trudny zabieg Polacy potrafią przeprowadzić tak dobrze, że lekarzom udaje się doprowadzić ciążę do 9. miesiąca, a dzieci szanse na normalne życie. Rodziny dzieci, których kręgosłupy zoperowano w łonach matek, spotkały się po raz pierwszy, by wymienić się doświadczeniami.

Malują słowami dla niewidomych

Widok niewidomej osoby w muzeum sztuki być może już wkrótce nie będzie czymś niezwykłym. Coraz więcej tego typu placówek zwraca uwagę, że warto inwestować w tworzenie audioopisów, które pozwolą niewidomym "zobaczyć".

Doda usłyszy, czy obraziła uczucia religijne

Warszawski sąd zdecyduje dzisiaj, czy Dorota Rabczewska obraziła uczucia religijne. Taki zarzut przedstawiła piosenkarce stołeczna prokuratura. Dwa lata temu Doda stwierdziła, że autorzy Biblii to ludzie "napruci winem i palący jakieś zioła".

Dziś na maturze języki narodowe

Abiturienci ze szkół dla mniejszości narodowych zdawać dziś będą obowiązkowy egzamin z języka narodowego. Łącznie 379 podejdzie do sprawdzianu z języka białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego.

"Historyczno-wspominkowa" wizyta Steinbach

W niedzielę przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV), Erika Steinbach, spotkała się w Gdańsku z grupą ok. 50 osób, przedstawicieli Związku Mniejszości Niemieckiej. Steinbach na Pomorzu będzie także w poniedziałek.

Nałęcz: niedźwiedzia przysługa to zbyt mało powiedziane

- Nie oczekujmy od prezydenta, że zacznie ciskać kamieniami w urzędników, prokuratorów i funkcjonariuszy ABW, którzy realizują obowiązujące w Polsce prawo - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 prezydencki doradca Tomasz Nałęcz komentując akcję ABW w domu autora strony antykomor.pl. Z kolei były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Ryszard Bugaj, stwierdził, że była ona wynikiem "nadgorliwości urzędników".

Śmierć od pioruna podczas meczu

Śmiertelne porażenie piorunem w miejscowości Lipowa na Żywiecczyźnie. Dwóch mężczyzn zostało porażonych podczas meczu lokalnych drużyn. Poszkodowani w wieku 31 i 56 lat zostali natychmiast przewiezieni do szpitala w Żywcu, ale lekarzom nie udało się ich uratować.

Zarzuty dla zatrzymanych po Marszu Równości

12 z 14 osób zatrzymanych po sobotnim Marszu Równości w Krakowie usłyszało zarzut udziału w zbiegowisku, które próbowało uniemożliwić legalną demonstrację. Jeden z mężczyzn odpowie za czynną napaść na policjanta. Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofobii twierdzi, że w sobotę "doszło do polowania na uczestników Marszu".