Sympatie Polaków przełożyły się na głosy w wyborach. Z Sejmu wykluczyli oni nielubianych Romana Giertycha i Andrzeja Leppera. Posłami będą zaś przodujący w rankingach popularności Zbigniew Religa oraz coraz bardziej lubiany Donald Tusk.

U nastolatka z Otrębus k. Warszawy zdiagnozowano sepsę. Trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, a jego rodzina i koledzy ze szkoły - w sumie 51 osób - pod obserwację lekarzy.

Grzegorz Schetyna szefem MSWiA, Radek Sikorski na czele MON lub MSZ - poinformował Donald Tusk, kandydat PO na premiera. Do rządu mieli by też wejść Ewa Kopacz i Zbigniew Chlebowski. Szansę na stanowisko ministra sprawiedliwości straciła Julia Pitera.

Ryszard Czarnecki w swoim blogu w portalu Onet pisze, że była posłanka SLD Katarzyna Piekarska dostała od PO propozycję zostania szefem resortu sprawiedliwości. Sama zainteresowana w rozmowie z tvn24.pl kwituje ze śmiechem: - Pan Czarnecki miał już swoje pięć minut.

U czterech pacjentek w szpitalu MSWiA w Krakowie stwierdzono zakażenie paciorkowcem ropotwórczym. Kobiety rodziły przy pomocy cesarskiego cięcia. To pierwszy przypadek takiego zakażenia w Polsce od 40 lat.

Przed południem w Sejmie zebrały się władze Samoobrony. Politycy niechętnie mówili o przyszłości partii. - Na pewno Samoobrona ze sceny politycznej nie zniknie. Jak będzie trzeba, wrócimy do blokowania dróg - zapowiedział Andrzej Lepper.

Bytomska policja ściga złodziei samochodów, którzy w nocy w trakcie brawurowej ucieczki przed radiowozem usiłowali potrącić policjanta. Nie zatrzymały ich nawet oddane w kierunku auta strzały z policyjnej broni.

Polskę zalewa podrabiany alkohol. Interes kwitnie dzięki prostej metodzie, pozwalającej uzdatniać do spożycia skażony, przemysłowy spirytus. Na trop procederu wpadli reporterzy „Uwagi”.

Prędzej czy później Jan Rokita wróci do polityki. Ale dopóki Nelly jest posłanką PiS-u, to zaangażowanie się Jana Rokity w czynną działalność w PO byłoby wysłaniem sygnału schizofrenicznego - powiedział w RMF FM Jarosław Gowin z PO.

Około 2 hektary nielegalnych konopi indyjskich zniszczono w wiosce Wojnowo w Wielkopolsce. Straż Miejską powiadomili mieszkańcy, których zaalarmowało niecodzienne zainteresowanie polem wśród okolicznej młodzieży - dowiedział się portal tvn24.pl.

Milion złotych - na tyle 69-letni dziś Winicjusz Natoniewski, emeryt z pomorskiego, ocenił swoje straty odniesione podczas II wojny światowej. Od dziecka żyje z pamiątką po niemieckiej pacyfikacji: oszpeconą twarzą i pokrytymi bliznami rękoma i nogami - pisze "Polska".

Telewizję publiczną trzeba rozwalić i odpartyjnić. Nie da się już jej oglądać - powiedział w TVN24 Kazimierz Kutz z Platformy Obywatelskiej. I dodał: - TVP nie należy jednak prywatyzować, powinna być społeczną własnością.

Spektakularny policyjny pościg w Łodzi. Uciekający volvo mężczyzna prawie staranował funkcjonariuszy, ci po bezskutecznych próbach zatrzymania go zaczęli strzelać. Kierowca trafił do szpitala, nie wiadomo dlaczego zdecydował się na desperacką ucieczkę.

- Minister Anna Fotyga ma obsesję na punkcie Karty Praw Podstawowych i chce nią zarazić całe społeczeństwo - powiedział w "Sygnałach Dnia" Bronisław Komorowski, kandydat na marszałka Sejmu.

Prokuratorzy odpowiedzą... przed uczniami. Z okazji Europejskiego Dnia Sprawiedliwości Obywatelskiej kilkunastu śledczych odwiedzi licea z północnej części województwa lubuskiego.

Koniec z obowiązkowymi mundurkami. Jeśli nie w tym, to w przyszłym roku już na pewno - zapowiada w "Gazecie Wyborczej" posłanka Krystyna Szumilas (PO). Spora część szkół odetchnie z ulgą, bo w wielu stroje jednolite są fikcją.

- Hasła Prawa i Sprawiedliwości były pozytywne, ale wykonanie fatalne. Rządy tej partii można porównać do pociągu, który za szybko jechał i wykoleił się na zakręcie - mówi w wywiadzie dla Dziennik abp Tadeusz Gocłowski, metropolita gdański.

Policja Finansowa, zbudowana na wzór włoskiej Guardia di Finanza, wchłonie Centralne Biuro Antykorupcyjne - taki, według "Dziennika", jest pomysł Platformy Obywatelskiej na walkę z korupcją i przestępstwami gospodarczymi. Dziennikarze twierdzą, że wiedzą to z dokumentów Platformy.

Zbigniew Ziobro jest najmocniejszym kandydatem PiS na stanowisko wicemarszałka Sejmu - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Ale obecny jeszcze minister sprawiedliwości ma kilku konkurentów.

Związek Rybaków Polskich przeprowadzi dzisiaj dwugodzinną pikietę w Warszawie. Rybacy chcą przypomnieć o swojej trudnej sytuacji w związku z unijnym zakazem połowów dorszy na Bałtyku Wschodnim.

Dziś w budynku Sejmu zbierze się, prawdopodobnie po raz ostatni, zarząd krajowy Samoobrony. Prawdopodobnie ostatni, bo przynajmniej do następnych wyborów przedstawicieli partii Andrzeja Leppera na Wiejskiej nie będzie.

PSL jest dla PO partnerem, nie przystawką czy przyssawką – zapewnia Sławomir Nowak (PO). – Współpracując w samorządzie poznaliśmy się lepiej – wtóruje Eugeniusz Kłopotek (PSL). Według polityków koalicja PO-PSL będzie bezproblemowa i owocna.

Nowym szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma zostać były wiceszef policji gen. Adam Rapacki - donosi Gazeta.pl. Dziennikarze powołują się tylko na anonimowe źródła. Według nich Platforma chce nim zastąpić Mariusza Kamińskiego, nie zmieniając ustawy o CBA.

- Wypowiedzi polityków PO odnośnie Karty Praw Podstawowych UE są szkodliwe dla Polski - stwierdziła szefowa MSZ Anna Fotyga w "Magazynie 24 godziny" TVN24. Do przedstawionych przez kandydata na premiera Donalda Tuska założeń przyszłej polityki zagranicznej i zapowiedzi wizyt w Brukseli, Waszyngtonie i Moskwie odniosła się krótko, ale jednoznacznie: -Wizyta w Moskwie przed zniesieniem embarga to zły pomysł.