"Złapał pobocze i go ściągnęło"

Specjalny dźwig strażacki musiał wyciągać rosyjski autobus, który zjechał do rowu w Baranowie koło Mrągowa w województwie warmińsko-mazurskim. Na szczęście w środku nie było pasażerów. Nic nie stało się też kierowcy.

Protest - nie protest w sieci przeciw płatnej obwodnicy

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz chwyta się wszelkich sposobów, by przekonać rząd do zniesienia opłat za obwodnice dużych miast, w tym stolicy Dolnego Śląska. W środę założył na Facebooku specjalną stronę, na której można zaprotestować przeciwko decyzjom gabinetu Donalda Tuska. Ale, jak tłumaczy Dutkiewicz, protest nie jest protestem: - Śpimy spokojnie, bo wierzymy, że premier państwa polskiego jeśli dał słowo, to będzie tak jak obiecał.

Podzielą się prosforą

Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy, obchodzą dziś wigilię świąt Bożego Narodzenia. Różnica 13-stu dni w datach katolickiej i prawosławnej Wigilii wynika ze stosowania różnych kalendarzy. Prawosławni obchodzą Święta według kalendarza juliańskiego.

Wypracowali 10 milionów nadgodzin

Gaszą pożary, ratują z wypadków. Przez kilka lat wypracowali 10 mln nadgodzin. Teraz przynajmniej za kilka dostaną pieniądze. Za zaległe być może dostaną rekompensaty.

Kiedy Tu-154 zniknął z radarów? Nie wiadomo, bo zniknęły zapisy

Z nieoficjalnych informacji TVN24 wynika, że 10 kwietnia kontroler na lotnisku Sewiernyj już w odległości kilometra od pasa mógł nie widzieć na radarze prezydenckiego tupolewa. Informacji tych oficjalnie nie da się potwierdzić, bo w tajemniczy sposób zniknęły też zapisy z radarów. A nie są to jedyne dokumenty, których od Rosjan nie może doprosić się strona Polska.

Tabloid wygrywa z Kotecką w sprawie plakatu Ziobry

- "Super Express" nie musi przepraszać Patrycji Koteckiej za sugestię, że brała udział w kampanii wyborczej PiS do europarlamentu w 2009 roku - zadecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Oprócz przeprosin Kotecka chciała zapłaty 60 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Komin jak trzcina na wietrze

Przez ponad dwa miesiące komin kotłowni w Glinojecku (Mazowieckie) chwiał się na wietrze i zagrażał mieszkańcom pobliskich bloków. Już w październiku zaniepokojeni ludzie alarmowali burmistrza i prezesa zakładu gospodarki komunalnej. - Myślałem, że może przeczekam do wiosny - przyznał prezes. Po sylwestrowej nocy zarządzono ewakuację okolicznych mieszkańców i komin skrócono.

Umorzono śledztwo ws. przecieku w aferze hazardowej

Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące przecieku o działaniach CBA w związku z tzw. aferą hazardową. Powodem było albo nie wykrycie sprawców, albo "brak znamion czynu zabronionego lub danych wskazujących na przestępstwo". Postanowienie prokuratury jest prawomocne.

Nie mają na lek dla dzieci, a pisma krążą po urzędach

Nawet blisko 50 tys. złotych, co niemal dwa miesiące, muszą wydawać rodzice dzieci cierpiących na rzadką chorobę genetyczną Niemanna-Picka typu C. Narodowy Fundusz Zdrowia wycofał się bowiem z finansowania leku na to schorzenie. Rodzice walczą o refundację specyfiku. Jak dotąd bezskutecznie. - Nie ma tutaj żadnych terminów. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości musimy je wyjaśniać - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Jak się uczyć szusować, to  w niedzielę

W Tatrach, Gorcach, Beskidach, Karkonoszach i Kotlinie Kłodzkiej w najbliższą niedzielę będziecie mogli za darmo pouczyć się jazdy na nartach. Instruktorzy Polskiego Związku Narciarskiego będą udzielać w górskich ośrodkach sportów zimowych bezpłatnych lekcji.

Politycy roku 2010

Donald Tusk tuż przed Bronisławem Komorowskim, a na świecie Angela Merkel - ta trójka uzyskała najwięcej wskazań Polaków zapytanych przez CBOS, kto zasłużył na tytuł polityka roku 2010.

Świadek "korupcji w Wałbrzychu" wycofał zeznania

Świadek rzekomej korupcji wyborczej w Wałbrzychu odwołał swoje zeznania. Do prokuratury w tym mieście wpłynęło pismo, w którym mieszkaniec Wałbrzycha informuje, że podczas wyborów samorządowych jedna z lokalnych stacji telewizyjnych nakłaniała go do mówienia nieprawdy na temat korupcji wyborczej.

Dziennikarz: skazano mnie w sądzie kapturowym

Dziennikarz Leszek Kraskowski został skazany na 1000 złotych grzywny za tekst o seksaferze w Samoobronie. – Wyrok wydano w postępowaniu nakazowym, bez mojego udziału, bez przesłuchania świadków. Jak na sądzie kapturowym. Chciano sprawie po cichu ukręcić łeb, ale my skarżymy ten wyrok – zapowiada w rozmowie z tvn24.pl.

"To te same pieniądze dla tych samych emerytów"

- To jest propozycja bezpieczna dla emerytów. To intelektualny kompromis między krytykami, a zwolennikami OFE - przekonywał posłów opozycji w Sejmie premier Donald Tusk. Podkreślał, że proponowane przez rząd przesunięcie części składki emerytalnej z OFE do ZUS jest jednym z najmniej bolesnych dla Polaków rozwiązań cięcia długu publicznego.

Węgier usłyszał zarzuty za karambol na A4

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku - usłyszał węgierski kierowca, który brał udział we wtorkowym karambolu na autostradzie A4. Mężczyzna uderzył w samochód, którego pasażerka zginęła. W sumie na gliwickim odcinku autostrady zderzyło się ponad 40 samochodów.

Rodzice zidentyfikowali ubrania. Należały do zaginionej Eweliny

Rodzice zaginionej Eweliny zidentyfikowali ubrania i plecak znalezione przy zwłokach, na które natrafiono w lesie w gminie Dąbrowa Biskupia (woj. kujawsko-pomorskie). Policja sprawdza, czy ciało należy do nastolatki. Ostateczną odpowiedź na to pytanie da badanie DNA.

Jedna skrzynka piwa, dwóch złodziei

Jedna skrzynka piwa stała się obiektem pożądania dwóch mieszkańców Braniewa. We wtorek po południu jeden z nich ukradł ją ze sklepu, ale porzucił łup na ulicy i uciekł. Dosłownie chwilę później ochroniarza niosącego piwo do sklepu zaatakował inny mężczyzna. Ten wpadł w ręce policji, a pościg za nim zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Patrol wywęszył marihuanę

Szczecińscy policjanci podczas rutynowego patrolu wyczuli zapach marihuany dochodzący z ogródków działkowych. W ten sposób trafili na ukrytą piwnicę, w której znaleźli hodowlę krzaków konopii.

Wyładował się siekierą na 9 samochodach

Mieszkańców jednego z osiedli w Koszalinie przyciągnął do okien trzask pękających szyb i wycie alarmów samochodowych. Na parkingu szalał mężczyzna, siekierą demolujący samochody. Policji udało się złapać 28-latka, który z rozbrajającą szczerością stwierdził, że musiał gdzieś wyładować emocje.

Jednomandatowe okręgi do Senatu

W tegorocznych wyborach do Senatu obowiązywać będą jednomandatowe okręgi wyborcze - zdecydował Sejm. W kraju powstanie 100 okręgów wyborczych, tyle ilu wybieramy senatorów.

Więcej niż trzy godziny w sieci? Uzależnienie

- Spędzanie w internecie powyżej trzech godzin dziennie lub 50 tygodniowo to początek uzależnienia - twierdzi Leszek Melibruda, psycholog i specjalista od uzależnień. Jak mówił na antenie TVN24, środki komunikacji elektronicznej są bardziej atrakcyjne niż tradycyjne używki, bo zaspokajają więcej potrzeb.

Tchnienie wiosny w weekend

Polskę czeka ciepły weekend. W sobotę na południu kraju jest spodziewane nawet 8 st. C, a w niedzielę miejscami nawet do 11 st. C. Ocieplenie rozpocznie się już w czwartek. Dzisiaj temperatury utrzymają się pomiędzy - 2 st. C a - 5 st. C. Nad większością kraju mogą pojawić się przejaśnienia. Małe opady śniegu wystąpią wyłącznie na północy kraju.

Fundacja Marty Kaczyńskiej już w styczniu?

Trwają prace nad Instytutem im. Lecha Kaczyńskiego, który będzie częścią fundacji prowadzonej przez córkę tragicznie zmarłej prezydenckiej pary, Martę Kaczyńską. Być może powstanie fundacji zostanie ogłoszone już na przełomie stycznia i lutego.

I po kiełbasie? Weterynarze strajkują

Czy w styczniu przejdziemy na przymusowy wegetarianizm? Weterynarze strajkują i od piątku nie będą podpisywali umów na badanie zwierząt kierowanych do uboju - poinformował prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej Tadeusz Jakubowski. Grozi to utrudnieniami w handlu mięsem, ale także rybami czy nabiałem.

Gruszka: walczę jak lew

- Walczę jak lew – mówi Józef Gruszka, były przewodniczący komisji orlenowskiej, który sześć lat temu doznał wylewu i do lekarze nie dawali mu żadnej nadziei. Niewielu sejmowych kolegów wciąż o nim pamięta. - Nie chcemy robić tak, żeby stu posłów zakłócało mir domowy - tłumaczy Janusz Piechociński.

"Nie zmienia się konia jadąc pod górę"

- Sytuacja, która zaistniała w kolei jest nie do wytłumaczenia i nie do zaakceptowania i musi być zmieniona na lepsze , ale nie zmienia się konia jadąc pod górę. A my jedziemy pod górę - mówił w "Faktach po Faktach" Adam Szejnfeld z PO komentując sejmową debatę nad odwołaniem ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Według Tadeusza Cymańskiego z PiS honorowym wyjściem byłoby poniesienie odpowiedzialności za sytuację na kolei.